Skocz do zawartości
Gość buczi82

co to za ukwial ???

Rekomendowane odpowiedzi

Gość buczi82

pytanko, wie moze ktos cosik o tym ukwiale ????

pict0058d.jpg

w sklepie kompletnie si enie znaja, tzn jest jeden kolo co ma jakies pojecie, ale jesli chodzi o nazwy to masakra ehhh

ale wiadomo jak to w sklepie...

szukalem i znalazlem, ale nie wiem czy to jest to samo:

http://pl.reeflex.net/tiere/1207_Heteractis_aurora.htm

albo to:

http://pl.reeflex.net/tiere/989_Heteractis_magnifica.htm

moze ktos kiedys mial taki ukwial, jesli tak to prosilbym o opisanie zachowania, jaka cyrkulacja, pokarm...

dzieki wielkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

dzieki wielkie :kapelusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na fotce kolegi buczi82 na dole po lewej stronie ukwiała - widać że kilka parzydełek ma specyficzny kształt gruby u góry i zwężający się ku dołowi. To jest kształt charakterystyczny dla Quadricolora.

Coś jak tutaj http://www.advancedaquarist.com/2009/4/aafeature1_album/image054.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy E. quadricolor nie ma takiego charakterystycznego końca, coś jak prezerwatywa?

Ten tutaj jest na końcach idealnie obły.


108L, 60x40x45cm, miniflotor, 2 x JVP-101, oświetlenie 6x24W, poki co skała dojrzewa :)

Start zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quadricolor


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

mam jeszcze pytanko co do tego ukwialu...

obecnie siedzi w rogu akwa, gdzie go wsadzilem, cyrkulacje ma slaba, czasem polipy sie poruszaja, siedzi pod miniflortem i teraz czy przestawic go na skalke gdzie jest wieksza cyrkulacja, czy moze na piasek z wieksza cyrkulacja, czy moze jednak zostac gdzie obecnie jest, nie chcialbym go uszkodzic przy przenoszeniu, kupilem go specjalnie dla blazenkow, ale zero zainteresowania z ich strony, moze jakbym go przeniosl to by sie cosik zmienilo, nie wiem co robic... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Zostaw go i tak sma miejsce znajdzie gdzie mu bedzie pasowac a jeśli chodzi o błazny to niezawsze im podejdzie ten ukwaił który wsadzisz do akwa a zdrogiej strony daj im troche czasu.Nie odrazu Kraków zbudowali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdzie nie jest powiedziane, ze błazenki Ci w nim zamieszkają, nawet nie wiem jakbyś się starał. To kwestia szczęścia, rybki często są z hodowli i maja zatracony instynkt, czasami jednak nie do końca i niektóre zamieszkują w jakimś zwierzaku, nie rzadko jest to euphylia, sarco, xenia tudzież ukwiał. Pozostaje czekać, a co do przenoszenia, ukwiał i tak sam znajdzie sobie dogodne miejsce, choćbyś nie wiem gdzie go przenosił :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

aha to luzik, dzieki wielkie :)

no moje blazenki wczesniej do sarco czasem wplywaly, ale zrobilem male przemeblowanie i teraz sobie odpuscily, no i w sumie garbiki wpuscilem i jeden plywa dookola sarco, moze pilnuje bydle hehe euphylie tez mam, ale mala, wiec tam sie nie zmieszcza ;p

co do ukwialu to wiem ze nie zawsze sie trafi ze beda mieszkaly, ale moglyby cholery jedne chociaz luknac na nowy domek hihi

oki czas pokaze, jeszcze raz dzieki wielkie :)

a zapomnialbym o karmieniu, karmic docelowo, czy on sobie czasem cosik zlapie jak bede ryby karmil, karmie artemia i suchym, troszke pytalem i ludzie pisali ze sie stresuje jak sie go karmi, wiec co lepsze ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

oki...

kurcze zaczalem o nim pisac i sie skueczyl(zamknal w sobie) ehhh mam nadzieje ze to tylko chwilowe...

jeszcze raz dzieki za wszystko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie to Heteractis crispa, i tak jak poprzednicy napisali - bardzo ładny :) Mam quadricolora, i nigdy, nawet jak był na maksa napompowany nie miał całkowicie obłego końca, zawsze po baloniku zostawał cienki tip, dokładnie jak w prezerwatywach.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 99% E. Quadricolor, zdjecie pod innym kątem pozwoliloby rozwiac te 1% wątpliwość


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

dzisiaj rano wstaje, patrze i widze... tylko albo spi, alebo go je hihi :D

s1050002v.jpg

s1050003.jpg

sorka za jakosc, ale ciemno :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.