Skocz do zawartości
bibik

karmienie skrzydlicy

Rekomendowane odpowiedzi

jak często karmicie swoje skrzydlice? ja mam wersje krewetkowa[taka karłowata] karmie ja jedna molinezją na tydzień i zastanawiam się czy to nie za mało.ogólnie wygląda dobrze ale mam ja dopiero od 3 tygodni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja skrzydlica dostaje 2 razy dziennie po 4 rybki mrożone ( wielkość gupika ) , rośnie piekielnie szybko , teraz będę zmuszony ją oddać do AM.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie na dłuższą metę karmienie szkrzydlic rybami słodkowodnymi kończy sie żle...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bibik-jak to jest?wersja krewetkowa a karmisz molinezją :) ten gatunek skrzydlicy

http://pl.reeflex.net/tiere/59_Dendrochirus_brachypterus.htm potrafi złapać rybkę połowy długości swojego ciała,poczekaj aż zgłodnieje


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tez krewetki żywe ale się kończą wiec przeszedłem na molinezje ale spróbuje ja przestawić na te suszone,

na szczęście nie mam małych rybek w akwarium oprócz czyściciela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny jak to wyglada w polsce, ale w uk w sklepach sa dostepne mrozonki dla skrzydlic. Cale ryby, krewetki, osmiorniczki, kalmary i inne wynalazki cieplych morz. Pakowane po kilkanascie sztuk jednego rodzaju lub miksy. Gosc mowil, ze sa gleboko mrozone na zywca, wiec po rozmrozeniu maja maksymalna swiezosc. I wiele osob hodujacych te ryby stosuje to jako podstawowy pokarm z dobrymi wynikami. Jesli dobrze kojarze to chyba paczki sa sygnowane przez red sea.

Kilka razy w miesiacu dodatkowo jakis chromis aby nasz mysliwy musial troche poganiac za jedzonkiem :-)

pozdrawiam

lukasz


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta moja ma 13 cm około z piórami i obserwowałem ja przez ostatnie pól toku w zaprzyjaźnionym sklepie -nie urosła ani cm[podobno to jej docelowa wielkość-taka przynajmniej mam nadzieje] maksymalnie jest w stanie zjeść małego gupika[z molinezja większą ledwo sobie radzi ale daje rade]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bibik lepiej będzie jak będziesz ja przyzwyczajał do mrożonych koktajlowych,bo to masz cały rok dostępne,takie zestawy o których pisze chodi tez są u nas w marketach,moja najlepiej wcinała grubego kryla do czasu kiedy natura się odezwała


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie zamówiłem .lepiej i taniej hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe moja to przy tej z filmu to pimpek -niewiele większa od tego błazenka tyle ze ma pióra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle że ten błazen ma około 8cm,nie wiem dlaczego mi takie duże ryby rosną,jak zgłodnieje to pensetą pod pyszczek ale uważaj,chociaż patrząc na twój zawód pewnie coś dla bezpieczeństwa już masz w lodówce :) bo ja do dziś mam stresa przed włożeniem łapy do akwa a skrzydlicy już nie mam


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.