Skocz do zawartości
fal

Zawartość Potasu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dzisiaj po raz pierwszy robilem testy na potas w moim zbiorniku , wynik nie był ciekawy 200 , z tego co wyczytałem powinien wynik wahać się w przedziale między 380 - 410. Czyli mam niedobór , zastanawiam się jakie ilości teraz podawać K balance w instrukcji jest podane 1ml na 100L wody dziennie ale czy to nie będzie za dużo ?

Z drugiej strony ilu z was mierzyło zawartość potasu w zbiorniku , jakie są u was wyniki ? jeśli możecie to się pochwalcie , będę wiedział w którym miejscu jestem.

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad 400,mierzone w sklepie Hanną,nic nie dodaje na potas,tylko leje Pohl's Xtra,sol Preis.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym potas zostawił w spokoju. I nic nie dodawał


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nikt o tym składniku nie mówi to może jest go wystarczająca ilość w soli przy podmianie,choć na pewno jest ważny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#272700 inmar :

Skoro nikt o tym składniku nie mówi to może jest go wystarczająca ilość w soli przy podmianie,choć na pewno jest ważny.

Też tak myślę :)


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#272698 Peniek :

Ponad 400,mierzone w sklepie Hanną,nic nie dodaje na potas,tylko leje Pohl's Xtra,sol Preis.

W jakim sklepie mierzyłeś potas ? Szukałem miernika hanki na potas , ale nie znalazłem.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W koralu,miernika tylko na potas nie ma,wiec znalesc nie mogles,jest zato miernik multiparametryczny HI 83203-02 ktory mierzy tez potas,cena 2517zl jak by Cie to interesowalo.Pozdrawiam.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy przenalizowac skladniki do ballinga by zauwazyc ze zapominamy o wielu rzeczach :) przedewszystkim Br, K, Cu (?), Fe.

Gdy kiedys pokazalem strone boleslawski.de koledze farmaceucie w celu weryfikacji skladnikow - skrzywil brwi i powiedzial '' ten boleslawski to sola kuchenna soli wode ze dodaje to wszystko?'' :)

Tlumaczyl ze te wszystkie zwiazki to katalizatory czy cos tam procesow chemicznych wiazacych jony wapnia w szkieletach organizmow morskich.

I ze uzywanie dobrze zbilansowanej soli utrzymuje poziom tych skladnikow w normie. A zobrazowanie procesow zachodzacych w samym akwarium brzmialo tak:

' rafa to plac budowy. Wciaz cos sie buduje - znaczy sie rosnie. Wiec potrzebny budulec - cegly - znaczy sie wapn. Czyms to kleic trzeba wiec cement potrzebny - znaczy sie magnez. A no i pilnowac ktos musi zeby wszedzie bylo tyle ile potrzeba wiec niemiecka precyzja - stopien KH. :)

cegly ubywaja - zaprawa tez - niemiec sie w kurza bo mu opada (wskaznik :)) - tego trzeba dostarczac sporo.

Ale na budowie sporo innych postaci. Niezbednych zeby sie to wszystko krecilo. murarze, tynkarze, operatorzy, sprzety rozne. (Br, Fe, Cr, I, Sr, K, itd..)

Ale na szczescie nie zuzywaja sie w tempie cegiel i zaprawy wiec spokojna o nie glowa :)

pozdrawiam

lukasz

:)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja może przytoczę z literatury

Potas jest jednym z głównych zwiazków wystepujacym w wodzie morskiej o stęrzeniu zbliżonym do wapnia, na

poziomie 380 – 410 mg/litr

Niedobór potasu można określic patrząc na korale:

Montipory zwłaszcza talerzowe maja małe przyrosty oraz ich kolory sa rozmyte i szare. Niedobór potasu może

prowadzić do utraty tkanki przez koralowce rozszerzającej sie w wielu punktach. Stylopory i pocilopory wyglądają jak

by były wystawione na działanie powietrza przez długi czas. Polipy sa całkowicie schowane a kolory wyglądają blado

i bez wyrazu. Seriatopory mogą kompletnie stracić cała tkankę zaczynając od podstawy w przeciągu tylko kilku dni.

Różowy kolor może zmienić się w jasno brązowy. Acropory mogą stracić swoje kolory i stać się jasne i blade.

Przyrosty ustają kompletnie. Jeśli niedobór potasu utrzyma się korale zaczynają obumierać zwykle począwszy od

podstawy. Tubinaria Reniformis przestaje rosnąć i usycha.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fal - dzięki za te informacje , jest duże prawdopodobieństwo że właśnie brakuję mi potasu .

Monti talezowa zielona wygląda u mnie jak wyprana , a monti fioletowa zamieniła się w brązową.

Czyli czas najwyższy zaopatrzy się w kolejny test .


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeli robisz regularne podmiany to nie sadzę aby był niedobór potasu,

Niedobór moze wystąpić jesli masz kamyki zeo i stosujesz sól o niskim poziomie potasu .

Kamyki zeo wyciągaja potas i to jest ich głowna wadą.

W tradycyjnych zbiornikach raczej nie ma niedoboru potasu , poziom waha się ok 350 i to w zupełnosci wystrcza.

Sprawdź czy dobrze robisz pomiar , bo jesli przedozujesz potas popalisz korale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie ma proszkow na potas do slonej wody to znaczy,ze zrobili mi pomiar proszkami do slodkiej,hm.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.