Skocz do zawartości
Tofik

Falownik jvp 102

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie:

Przeglądam oferty na allegro (szukałem falownika serii jvp)

Wiadomo, to tani sprzęt, ale po przeczytaniu opinii na tym forum nikt na niego się nie skarży.

Zadziwił mnie ten opis, bo jak na mój rozum to nie pasuje on do falownika a 40zl

"VIBRATION PUMP JVP-102

DO TWORZENIA FAL MORSKICH

POMPA (FALOWNIK) SŁUŻY DO WYTWARZANIA NATURALNEGO RUCHU FAL W TWOIM AKWARIUM MORSKIM. MOCNO NATLENIA WODĘ.

AUTOMATYCZNIE ZMIENIA KIERUNEK. WYTWARZA SZEROKI STRUMIEŃ WODY KĄT WYLOTU MOŻE BYĆ DOSTOSOWANY

DO DOWOLNEGO KIERUNKU"

Może ktoś wytłumaczyć na czym polega te "automatycznie"??

Pytanie drugie: Czy zdarzało się Wam, że po włączeniu zaczyna obracać się w drugą stronę? - słyszałem takie opinie.

Pytanie trzecie: Jak jest z rzeczywistym przepływem? - ma te 5000l/h?

Zastanawiam się czy 2x jvp to wystarczy mi do 150L?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwie 101 u siebie..

przypływu nie policzysz, ale z obserwacji wynika że bardziej mieszają wodę dookoła siebie niż pchają ją do przodu :)

automatyczna zmiana to dla mnie ściema :) fakt faktem strumień różnie leci, jak mu się podoba:)


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedający różne bzdury piszą np. takie które tu podałeś ogólnie pompy ok, mam takie w wersji 102 i jak za te pieniądze to warto


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja je mam 2 sztuki,ale też zastanawiałem się nad tym co jest napisane w aukcji.Jestem zadowolony,nieźle dają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo kombinuję, żeby kupić :googleyea potem wkurzyć go i powiedzieć, że się nie zgadza z opisem aukcji :)

i żądać jakieś rekompensaty :) , no ale skoro mówisz, że więcej on miesza koło siebie niż pcha wodę, to znaczy co lipa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie szuki jvp 102, niezle dmuchają. Nie jestem w stanie porównać z droższymi, ja kupiłem je z myślą zmiany za jakiś czas na lepsze.

Pierwsze okolo 7-10 dni warczały jak traktor (generalnie cichnac z czasem), chociaż dalej do głośności mam pewne zastrzeżenia. Podobno nawet te najdroższe muszą się dotrzeć.

Generalnie za taką kasę polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może jak będziesz wymieniał, to odsprzedasz mi?

A co z pytaniami:

Pytanie drugie: Czy zdarzało się Wam, że po włączeniu zaczyna obracać się w drugą stronę? - słyszałem takie opinie.

Zastanawiam się czy 2x jvp to wystarczy mi do 150L?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na allegro kupiłem dwa jvp-101, oba u tego samego dostawcy i jeden z nich potrafi się nie włączyć i trzeba go popchnąć, żeby zaskoczył, ale ogólnie są super. Po dwóch dniach były już cichutkie.

Wiem, że szukasz o 102 info, ale producent ten sam i pewnie wielkich różnic nie ma.


108L, 60x40x45cm, miniflotor, 2 x JVP-101, oświetlenie 6x24W, poki co skała dojrzewa :)

Start zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tofik :

i żądać jakieś rekompensaty :)

a na co liczysz ?

może najpierw sam przekonaj się jak pracują

przy podłączeniu włącznika czasowego na starcie mogą troszkę turkotać,osobiście korzystam z 4 jvp101,102 i jestem bardzo zadowolony a jak ośka ci się złamie to możesz nawet na patyczku od wacika pociągnąć(bez ośki też kręci ale rozruch z palca)za tą cenę ja osobiście jestem bardzo zadowolony i z ceny ,i z ich pracy,i polecam

2x jvp 101 na 150 l spoko wystarczy,każdy inaczej skierowany,przy 2x jvp 102 możesz mieć małe tsunami :)


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a liczę na to że mi da rabat albo za free :)

Bo jak zacznę mu bruździć, że opis nie zgadza się z przedmiotem.

No bo jakim prawem wprowadza nas w błąd?

A może 1xjvp 101 i 1x102?? to chyba lepsze by było?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na 300 l używam 2 x jvp 102 i naprawdę trzepie koralowcami bo lubię jak falują ale zawsze możesz przejść na tunze za jakieś 600 zł


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tk tylko upewnij się że do tych pomp nie ma jakiegoś sterownika, bo zawsze ci może powiedzieć że są falownikami po podłączeniu do sterownika.

Wiem że są bardzo podobne zestawy tylko innego producenta na sterowniku.


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2xJVP-102. Nie zgadzam się że bardziej mieszają naokoło, u mnie strumień do przodu jest wyraźnie wyczuwalny. Akwa jak w stopce. Moje zawsze włączają się w dobrą stronę. Na początku były głośne, nawet bardzo. Pod 2 tygodniach albo się przyzwyczaiłem, albo na prawdę ucichły :) Pompy tak dają, że ciężko znaleźć spokojne miejsce dla miękasów, żeby nimi za mocno nie targało. :)


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tofik

U mnie chodzą dopiero ponad miesiąc i troche czasu minie zanim będę szukał coś lepszego.

A poza tym myślę że nie warto się szarpać z gościem o taką kwotę, nawet jak ma jakiś naciągany opis przedmiotu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem, dlaczego napisałeś, że "tyko upewnij się, że nie ma do tych pomp sterowników" - zabrzmiało to jak byś wskazywał na wadę - dlaczego sterownik byłby wadą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba dlatego ze same pompy bez sterownika nie sa sterowalne ale taki sterownik zakupiony jako opcja da sterowanie falowaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoja jedna 102 wywalilem do smieci bo po roku plastik zaczol sie rozpuszczac,uzywalem jej do mieszania wody do podmianki.

Woda zrobila mi sie czarna jak wegiel,wtedy wyjolem pompe i wziolem w rece to lapy mialem czarne jak bym wegiel przerzucal,dla mnie szmelc te pompy.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 2 jvp 102 i jak na razie jestem zadowolony a mam je od około 4 miesiecy, na poczatku jedna chodziła dość głśno ale dziś jest już super


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#272812 daimen :

mam 2 jvp 102 i jak na razie jestem zadowolony a mam je od około 4 miesiecy, na poczatku jedna chodziła dość głśno ale dziś jest już super

rok czasu są w akwa ciche i nie mam z nimi problemów


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może niektóre pompy to podróbki chińskich udanych JVP-102? Skoro się tak dobrze sprzedają to moim zdaniem ktoś już wpadł, że warto robić takie pompy, które już zdobyły rynek, a, że z zastosowaniem nieco innych materiałów...to zarobek większy :)


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z nich dosc zadowolony. Co prawda zdarza im sie nie włączyć... zdarza się włączyć w drugą stronę ale to sporadyczne przypadki. Od ponad roku nie mam z nimi problemów. I moim zdaniem zmieniają kierunek. Nie żeby się obracały - ale wyraźnie po obserwacji korali widze, że są targane przez zmienne kierunki.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#272766 Tofik :

a liczę na to że mi da rabat albo za free :)

Bo jak zacznę mu bruździć, że opis nie zgadza się z przedmiotem.

No bo jakim prawem wprowadza nas w błąd?

A może 1xjvp 101 i 1x102?? to chyba lepsze by było?

O dżijzes, masz bardzo dobre pompy za grosze, i jeszcze marudzisz....Człowiek przepisał to co było na pudełku i tyle, fal nie robią, choć jak sobie przymocujesz blisko powierzchni i skierujesz wylot w górę, to coś tam będzie :). Do 150 l. dwie 101 będą OK, 102 mogą być za mocne. Też nie do końca się zgodzę z tym, że tylko mieszają wodę, do przodu też nienajgorzej pompują, w 100 cm długim akwarium mam je ustawione naprzeciw siebie, ale nie bezpośrednio naprzeciw, tylko tak żeby woda krążyła wzdłuż szyb, i jest OK. Owszem, niekiedy się zdaża, że po włączeniu pompują wodę "odwrotnie", poznasz to po tym, że paprochy i syfki, które się do przylepią do żeberek pompy, nagle odfruną :). Ale zdarza się to bardzo rzadko, generalnie pompy bardzo udane, w tych pieniądzach, a nawet i większych, nic lepszego nie znajdziesz.

Zdaje się, że kiedyś ktoś podawał linka, któryś z renomowanych producentów (Tunze? Eheim? - nie pamiętam) wprowadził na rynek praktycznie identyczne pompy; oczywiście, za większą kasę :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą, 2x JVP-101 wystarczą. Ja mam 2x JVP-102 w zbiorniku 200L i nieźle targa koralami, mają mocny strumień. Używam ich od dwóch miesięcy i jestem zadowolony, z początku jak wszystkie JVP trochę hałasowały ale już jest ok, tak że polecam. A co do opisu to faktycznie wydaje mi się że jest przepisany z opakowania, więc raczej nie ma co robić dymu.


Akwarium 100x40x50, 1xHQI 150W 2xT5 39W, 2xJVP-102, Turboflotor blue 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam że dzwoniłem do sprzedawcy jakieś 7 miesięcy temu i poruszyłem temat robienia fal , i opowiedział że również że to błąd . Więc doskonale o tym wie :-) A pisze nadal to samo .


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.