Skocz do zawartości
bazyliusz

Zwierzaki z Chorwacji

Rekomendowane odpowiedzi

Na wczasach w Chorwacji mój 6-cio letni synek postanowił szybciej od taty założyć akwarium morskie i to nie jedno. Jedynym ograniczeniem była dostępność pięciolitrowych butelek po wodzie nineralnej. Dziecko jednak potrafi... Tak więc w zastraszającym tępie przybywało nam różnego rodzaju zwierzaków, rybki, rozgwiazdy, wężowidła, pustelniki, ślimaki i ukwiały. W drogę powrotną ruszyliśmy z całym zwierzyńcem, pertraktacje co do ograniczenia stanu ilościowego spaliły na panewce. Najciekawsze, że udało się przwieść to wszystko żywe z wyjątkiem paru pustelników. Nie posiadam jeszcze akwarium morskiego, więc zwierzaki trafiły na przechowanie do sklepu z morszcyzną niedaleko giełdy zoologicznej. Fantastyczni sprzedawcy stwierdzili, że pomogą w przechowaniu aż nie ruszę z własnym baniakiem.

W końcu nadszedł czas na moje pytanie. Wśród tych zwierzaków jest kilkanaście pieknych czerwonych ukwiałów, znalalzłem w necie, że są to ukwiały końskie, czy one nadają się do zbiornika z morszczyzną.


550l + 160sump, 2xHQI 150W, 6X T5. Odpieniacz 2X turboflotor 1000SL.

W przygotowaniach 320x70x70cm- Prace trwają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,bym napisał że tak bo mam jednego ale muszą się wypowiedzieć ci którzy mają takie ukwiały już cały rok wtedy odpowiedz będzie 100% ,widziałem w sklepie twoje ukwiały,mają za***isty kolorek,jakbyś chciał mogę się wymienić na jakąś szczepkę korala jak ruszysz z akwa,daleko nie masz,morszczyna to piękna sprawa,będziesz miał świetne hobby na przełomie pokoleń,można prowadzić morszczynę w prosty sposób,pozdro

85f0277cdc576290med.jpg

mój nie ma takiego zajebistego kolorku :) ale rośnie :)


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#272871 bazyliusz :

Na wczasach w Chorwacji mój 6-cio letni synek postanowił szybciej od taty założyć akwarium morskie i to nie jedno. Jedynym ograniczeniem była dostępność pięciolitrowych butelek po wodzie nineralnej. Dziecko jednak potrafi... Tak więc w zastraszającym tępie przybywało nam różnego rodzaju zwierzaków, rybki, rozgwiazdy, wężowidła, pustelniki, ślimaki i ukwiały. W drogę powrotną ruszyliśmy z całym zwierzyńcem, pertraktacje co do ograniczenia stanu ilościowego spaliły na panewce. Najciekawsze, że udało się przwieść to wszystko żywe z wyjątkiem paru pustelników. Nie posiadam jeszcze akwarium morskiego, więc zwierzaki trafiły na przechowanie do sklepu z morszcyzną niedaleko giełdy zoologicznej. Fantastyczni sprzedawcy stwierdzili, że pomogą w przechowaniu aż nie ruszę z własnym baniakiem.

W końcu nadszedł czas na moje pytanie. Wśród tych zwierzaków jest kilkanaście pieknych czerwonych ukwiałów, znalalzłem w necie, że są to ukwiały końskie, czy one nadają się do zbiornika z morszczyzną.

Gratuluję inteligencji

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez widzialem te ukwialy i jednego udalo mi sie zakupic jest naprawde super czerwony tylko ze wlazl mi pod skale i przykleil sie "do gory nogami" ale moze mu sie znudzi i sie odklei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z Chorwacji jak bylem pierwszy raz 5 lat temu to przywiozlem kraby pustelniki, ktore

zyja do dzisiaj, a moze to ich pokolenie.

Przywiozlem tez Chromisy, tam byly piekne niebieskie, ale jak u siebie wpuscilem do akwarium

to z biegiem czasu zrobily sie czarne.

Mialem tez ukwiala ale przezyl tylko mnij niz rok, chyba potrzebuje nizszych temperatur chocby okresowo.


Akwarium 360l sump 120l oświetlenie 2 X 150W HQI + 2 X 54W actynika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej zbiornik z biotopem Morza Śródziemnego potrzebuje przynajmniej okresowo nizszych temperatur. Pustelniki dadza rade ale ukwialy juz nie bardzo...


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#272959 AquaManiac :

Jak najbardziej zbiornik z biotopem Morza Śródziemnego potrzebuje przynajmniej okresowo nizszych temperatur. Pustelniki dadza rade ale ukwialy juz nie bardzo...

Nie koniecznie, mnie się udało ale aklimatyzacja to około 6 godzin jak z krewetkami :)


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALe udało sie na dłuższą metę, tj. ukwial zyje co najmniej rok?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o te konkretne ukwiały, to pozyskane były z małej zatoczki praktycznie oddzielonej od morza. Tylko co jakiś czas woda z morza przelewała się pomiędzy skałami. Głebokość praktycznie nie przekraczała 70-80cm, temperatura była tam znacznie wyższa niż w morzu. I co ciekawe przypomniałem to sobie teraz jak jeden z Kolegów, któremu udało się zakupić jeden z tych ukwiałów napisał, że schował się pod skałkę i zawiesił do góry nogami. Faktycznie, wszystkie z nich wisiały pod skałkami w takiej pozycji i w ocienionych miejscach.

W odpowiedzi Koledze RA345 oczywiście, że bardzo chętnie zamienię się na coś innego ponieważ prócz tego co przywieźliśmy z synkiem nie mam nic innego.


550l + 160sump, 2xHQI 150W, 6X T5. Odpieniacz 2X turboflotor 1000SL.

W przygotowaniach 320x70x70cm- Prace trwają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bazyliusz :

W odpowiedzi Koledze RA345 oczywiście, że bardzo chętnie zamienię się na coś innego ponieważ prócz tego co przywieźliśmy z synkiem nie mam nic innego.

polecam mój zestaw początkującego morszczaka

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=271063#271063

i akwa do wglądu może coś innego się spodoba

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=27064

ale zaczym zasiedlisz koralami to lato spokojnie się skończy,kiedy ruszasz z baniakiem ?

a różnicę temperatur ukwiałki będą miały jak lato się skończy


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super Dzięki na pewno skorzystam.

Co do baniaczka to zamówiłem zbiorniczek 115x55x55 akurat takie mam miejsce. Obecnie robię stelarz drewniany z buczyny. Jesli ktoś potrzebuje pomocy przy robotach stolarskich to chętnie pomogę, posiadam wiele maszyn stolarskich. Jak widać jestem jeszcze daleko w lesie i zapewne jeszcze sporo czasu upłynie zanim ruszę.


550l + 160sump, 2xHQI 150W, 6X T5. Odpieniacz 2X turboflotor 1000SL.

W przygotowaniach 320x70x70cm- Prace trwają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.