Skocz do zawartości
mlody_lukasz

Pudełko przepływowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z pudełkiem. Nie mam pojęcia jak zrobić, żeby zacząl działać? Czy to nie potrzebuje niczego prócz sprytu, którym nie dysponuję?

Jest ktoś w stanie pomóc? :)

http://www.erybka.pl/product_info.php?cPath=1_10_99&products_id=2495

Dzięki z góry :)


100x50hx40 + 95l sump / aph 525, 2 x jvp-102, 30 kg LR , 29 kg LS , 4x39w + 2x24w T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

pokaż jak je zamontowałeś na akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Woda musi się wlać przez grzebień do komory.

2.Należy wężykiem zassać powietrze do momentu aż woda nie zacznie się przelewać do kolejnej komory i uchodzić odpływem, powietrze nie może wrócić z powrotem do wężyka bo przelew przestanie działać.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pudełko wisi na krawędzi zbiornika a grzebiej jest w akwarium

Próbuję to zassać ale nie chce iść


100x50hx40 + 95l sump / aph 525, 2 x jvp-102, 30 kg LR , 29 kg LS , 4x39w + 2x24w T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

bo musisz jeszcze do drugiej komory wlać szklanką wody i dopiero odessać powietrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie zrobiłem i nic, aż to dziwne. I jesteś pewny, że to wystarczy ?


100x50hx40 + 95l sump / aph 525, 2 x jvp-102, 30 kg LR , 29 kg LS , 4x39w + 2x24w T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wcześniej pisali,dwie komory zalane wodą,wyssane powietrze z środka z zabezpieczeniem aby powietrze nie powróciło,i załącz pompę zasilającą akwarium,musi pójść

http://www.youtube.com/watch?v=pqG0ABmWPtg


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#273064 RA345 :

jak wcześniej pisali,dwie komory zalane wodą,wyssane powietrze z środka z zabezpieczeniem aby powietrze nie powróciło,i załącz pompę zasilającą akwarium,musi pójść

http://www.youtube.com/watch?v=pqG0ABmWPtg

mlody_lukasz

tak jak napisał RA345, musi pójść,

pudełko z filmiku jest akurat mojej produkcji

tu masz oryginalny filmik instruktażowy jak uruchomić takie pudełko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam ,ale jeśli masz problem z uruchomieniem przelewu na dodatek przezroczystego ,gdzie wszystko widać jak na dłoni to lepiej odpuść sobie a akwarystyką ,na dodatek morską.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robi :

Z góry przepraszam ,ale jeśli masz problem z uruchomieniem przelewu na dodatek przezroczystego ,gdzie wszystko widać jak na dłoni to lepiej odpuść sobie a akwarystyką ,na dodatek morską.

odpuść sobie :) jeszcze się okaże że facet za rok będzie jedne z ciekawszych zwierząt hodował

mlody_lukasz tak na marginesie wpisz chociaż skąd jesteś i ile masz lat ,wtedy się wie z kim się pisze


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#273067 robi :

Z góry przepraszam ,ale jeśli masz problem z uruchomieniem przelewu na dodatek przezroczystego ,gdzie wszystko widać jak na dłoni to lepiej odpuść sobie a akwarystyką ,na dodatek morską.

Wydaje mi się, że raczej sam byś tego nie potrafił zrobić, gdybyś zaczynał od niedawna..

Pozdrawiam


100x50hx40 + 95l sump / aph 525, 2 x jvp-102, 30 kg LR , 29 kg LS , 4x39w + 2x24w T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki szybki pomysł jak uruchomić- wrzuć całość do zbiornika tak aby wypełniło się wodą, oczywiście z zamontowanymi wężami odpływowymi. Następnie zamontuj tak jak być powinno i usuń wężykiem ewentualne bańki powietrza.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- tu masz filmik wg. tego co radzi szarykruk

jak to nie pomoże - sprawdź czy gdzieś jakiś zaworek nie jest zamknięty (dot. wody) lub otwarty (dot. powietrza)

jak się nie uda to spróbuj uruchomić pudełko jak najlepiej potrafisz, i jeśli mimo to nie zadziała - wstaw fotkę robioną z boku tego pudełka - np. wg. tego rysunku (zakładam że pudełko jest przeźroczyste).


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o coś takiego jak na filmie mi chodziło.

Aby to zadziałało nie mogą zostać po prostu otwory. Musi być rurka w środku pudełka powyżej linii przepływu, a poniżej linii tafli wody. (Na rysunku wstawionym przez spirou to ta żółta.)

Można uruchomić bez takiej rurki, ale wtedy ewentualne zatrzymanie pompy będzie wymagało ponownego uruchamiania pudelka i grozi małą powodzią.

ps: brak zdolności w hydraulice nie dyskwalifikuje akwarysty. Tak samo jest z hydrauliką ubikacji- nie trzeba rozumieć aby skorzystać.

ps2: co do nazwy to zwie się to- pudełko przelewowe


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie wróciłem i mogłem się tym zająć.

Wszystko działa, aczkolwiek przez pudełko z każdym dniem płynie coraz mniej wody. Dlaczego?

Z góry dziękuję za okazaną pomoc wcześniej i teraz.


100x50hx40 + 95l sump / aph 525, 2 x jvp-102, 30 kg LR , 29 kg LS , 4x39w + 2x24w T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa powrotu działa coraz słabiej.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....wiec ja wyczysc i sprawdz czy jakis slomak, wylinka czy inne farfocle nie maja wplywa na jej prace. jezeli wszystko jest ok sprawdz weze rurki w zaleznosci co tam masz. Jaka zastosowales pompe?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.