Skocz do zawartości
sebaseven

miniflotor

Rekomendowane odpowiedzi

witam, kompletuje sprzęt i mam pytanie odnosnie odpieniacza miniflotor a mianowicie chodzi o to czy sie nada do zbiornika w którym poziom wody wynosi 30 centymetrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

z tego co pamietam to chyba minimalne jest 26cm, sam mam, ale nie pamietam hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jak jest 26 to by sie nadał idealnie.

dzieki za odpowiedz , może ktoś jeszcze ma taki odpieniacz w niskim baniaczku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś ktoś robił test na forum i wyszło że przy zanurzeniu 26 cm mini pieni najlepiej, napisz jeszcze jaki litraż chcesz i jaką pompkę napowietrzającą do niego zakupisz??


akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

gdzies w moim watku Daimen pisal jakie ma byc zanurzenie bo chyba tez kiedys taki mial, ale tez nie pamietam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow wielkie dzieki za szybkie odpowiedzi. baniak ma miec wymiary 80 x 30 x 30 wiec wychodzi 70 litrów jesli chodzi o pompke to zdam sie równiez na opinie użytkowników tego odpieniacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:):) ja miałem tetra 300 i byłem zadowolony w obiegu było 120 litrów w tym 5 rybek i wsio się dobrze kręciło więc polecam jeśli chodzi o głośność to też nie narzekałem

akwarium 375l. , sump 126l.

Pozdrawiam Damian Dombrowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

no ja szczerze musze napisac ze moj mini juz nie daje rady i mam zamiar kupic mce/600 lub TMC v2 400 jakos tak, Tobie by styknal 200, tak mi sie wydaje, zapewne nie masz sumpa tak jak ja, wiec chyba za duzego wyboru nie ma, ale wiem jedno ja nie mam tez panela i brzydko mini wyglada w akwa, wiec jesli tez nie ma, zainwestuj ciut wiecej i kup jakis zewnetrzny odpieniacz, raz a dobrze hehe fakt mini pieni jak glupi, ale ja nie moge sie pozbyc no3, caly czas 100 :/ juz karmienie ograniczylem do minimum 1x dziennie, plaki albo artemia, kostke wymieniam 1x na 2tyg, ale chyba bede wymienial co tydzien, az nie zakupie nowego odpieniacza, podmianka 1x na tydzien, zastanawiam sie czy nie czesciej z takim no3, no nic ale to akurat mi sie przytrafilo, moze u Ciebie bedzie oki

no ale niech sie bardziej doswiadczeni wypowiedza, bo ja to dopiero laik jestem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie na forum jestem nowy ale baniak morski miałem od czerwca2006 do maja 2009 mała 60 bez odpieniacza jeden garbik i same miękasy , rozgwiazda piaskowa slimak turbo . było 13kg skały 8 piasku i regularne podmianki 5l tygodniowo. po ponad rocznej przerwie startuje od nowa i zdecydowałem sie na miniflotora bo jest w dobrej cenie a nieplanuje nic poza miekimi i parką nemo i nassarusami do piasku. a i tak sie wacham czy nieprowadzic baniaka jedymie na podmiankach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

ja widzielem u siebie w sklepie baniak okolo 10-20L maja tam 2 blazenki rurowki i jakies miekkie, zywa skala i piach, jada na samych podmiankach i zyje hehe masakra

co do ceny mini i odpienka to jest w sumie polowa, bo za mini dalem okolo f35+przesylka a TMC v400 kosztuje f60+przesylka, tak wiec mini sprzedam i kupie TMC :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapodaj linka do tego tmc. podmianki robiłem regularnie sól tm pro reef i dawało rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ten z pierwszego linka tmc v2 konkretny do małego baniaczka ja jestem juz zdesydowany skoro miniflotor pasuje do tej wielkosci baniaka to go zapodam cena tez gra tu role. pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.