Skocz do zawartości
ap244

Który filtr RO wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem nowym użytkownikiem forum, a więc na wstępie chciałbym się przywitać. Zainteresowałem się akwarystyką morską stosunkowo niedawno, wszystko zaczęło się od wyjazdu do Chorwacji. Powoli kompletuje sprzęt do zbiornika. Obecnie mam odpieniacz Aqua Medic Turboflotor 1000 multi SL - kupiony okazyjnie na Allegro, jedną pompę cyrkulacyjna Turbelle Nanostream 6045 (również okazja na Allegro), w drodze jest pompa do odpieniacza Aqua Medic PH2500 z wirnikiem igiełkowym i zwężką Venturiego. Zakładam, że akwarium uruchomię za kilka miesięcy i będzie miało około 200 - 240 litrów + sump. Sprzęt szykuje pod nieco większe, żeby nie inwestować zbyt wiele w razie przesiadki na większy zbiornik. Teraz zamierzam nabyć filtr RO i nie wiem który wybrać, na Allegro są różne i nie mogę się zdecydować. Przydałby się filtr niedrogi w eksploatacji (podobno 10") i z dużą dostępnością wkładów. Napiszcie jakich filtrów używacie, i czy się sprawdzają. Planuję również zakup filtra DI, ale to w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze firma nie ma znaczenia o ile uzywasz standardowych wkladow. Ja swoj zestaw kupilem na ebay-u i wyglada identycznie jak te ze strony Delteca mmo ze nie ma zadnych nalepek. Sugerowalbym od razu membrane 75 bo inaczej cierpliwosc Ci szlag trafi kiedy bedziesz patrzyl jak z 50tki kapie. Co do DI to nie zastanawiaj sie ani chwili. Kup w komplecie - pewnie bedzie taniej a roznica w jakosci wody jest kolosalna. Co oczywiscie przelozy sie na dlugosc i jakosc dojrzewania.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np coś takiego http://sklep.osmoza.pl/filtr-akwarystyczny-osmoza-aquarius-p-573.html Co do DI to też znajdziesz przykładowy zestaw na tej stronce. Zaznaczam że link wysyłam jedynie poglądowo i nie chcę tym samym godzić w interesy Naszego "Boga":D

Poprawiłem link do strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester, a co to znaczy standardowy filtr :D n a Allegro widziałem można powiedzieć dwa rodzaje. Pierwszy to kilka filtrów i membrana połączonych rurkami, a drugi to coś w rodzaju listwy z trzema pojemnikami z wkładami filtrującymi i osobnej membranie. Jakoś bardziej podoba mi się druga wersja, ale tu pytanie - które są tańsze w eksploatacji. Co do DI to jaką żywicę polecasz? Czytałem, że lepiej jest kupić DI z większym pojemnikiem na żywicę - podobno na dłużej starczy. Czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CHodzi mi o to ze nie wazne czy wszystko jest na jednej listwie czy kazdy pojemnik jest osobno. Wazne zeby wklady byly uniwerslane - wlasnie 10 -cio calowe. Ja akurat mam ukald nastepujacy: Mam listwe w ktore sa dwa pionowe pojemniki jeden na wegiel a jeden na filtr mineralny. Nad nimi poziomo jest pojemnik (mniejszy niz tamte) z membrana. To stanowi calosc. Natomiast mam jeden pojemnik osobno (identyczny jak te dwa pierwsze) w ktorym mam zywice a dokladnie w srodku jest jakny kartridz ktory napelniam zywica. Jest to dosc sporych rozmiarow kartridz - ciut wiekszy niz wklad mineralny czy weglowy. Tak na oko to tam wchodzi na raz jakies 600-700g zywicy. Widzialem jeszcze inne pojemniki na zywice - mniejsze, umiejscowione poziomo nad pojemnikiem z membrana. Co do wielkosci pojemnika na zywice - tak to prawda ze na dluzej wystarczy ale jednoczesnie wiecej sypiesz tej zywicy wiec na jedno wychodzi. Zywice kupujesz osobno -1L-owe wiadereczko z takimi bursztynowymi kuleczkami kosztuje 7-8funtow. Male filtry czesciej wymieniasz ale sypiesz mniej zywicy.

Ja mam jeszcze dodatkowo miernik TDS wpiety przed i po zywicy wiec na biezaco sprawdzam jakosc wody i wiem kiedy wymienic zywice.

Co do rodzajow zywic to (pisze z pamieci) jest MB20 i MB400 o ile pamietam, ale tu sie moge mylic, jedna jest nowa (drozsza) a druga regenerowana (duzo tansza)


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#274655 majestic :

Np coś takiego http://sklep.osmoza.pl/filtr-akwarystyczny-osmoza-aquarius-p-573.html Co do DI to też znajdziesz przykładowy zestaw na tej stronce. Zaznaczam że link wysyłam jedynie poglądowo i nie chcę tym samym godzić w interesy Naszego "Boga":D

Też polecam ten zestaw + DI i ja mam jeszcze przepływowy TDS.

Zestaw u mnie sprawuje się bez zarzutu.

Tak to wygląda w rzeczywistości:

dscn9014.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#274888 sPRYTny :

Też polecam ten zestaw + DI i ja mam jeszcze przepływowy TDS.

Zestaw u mnie sprawuje się bez zarzutu.

Sprytny, zestaw wkładów faktycznie kosztuje tyle ile na stronie widnieje ? :D

jadę do nich jutro, do Czeladzi mam blisko.


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą samom osmozę co sPRYTny kupiona w sklepie z linku sprawuje się bdb. razem z DI, żywicom i przesyłkom wyszło mnie 240-250zł.Jak będziesz zamawiał korpus do DI nie zapomnij o końcówkach bo nie są w komplecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie zapomnij o tym pojemniku do, którego wsypuje się żywicę a później wkłada do korpusu DI. Ja o tym zapomniałem i musiałem dwa razy płacić za wysyłkę:banghead

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zamawiać telefoniczne i wszystko dograć by nie było niespodzianki przy montażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki oni piszą w instrukcji że należy płukać filtry 10 min przed użyciem :D

o co Halo ? :D

Mam 5um, 1um, carbon blok plus ten u góry,,,

wkład osmotyczny to który ?? :D

jeśli chodzi o żywice to ma znaczenie z której strony zrobię wpływ a z której wypływ?

głupie pytania ale wole się upewnić zanim coś zepsuje:)

co do sklepu to dziś byłem u nich w siedzibie i co się okazało, to aqua filter :D firma w której pracuje bierze od nich ogromne instalacje dejonizacyjne wody;) Firma naprawdę godna polecenia.


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaja se robisz? :D Tak, trzeba aby wyplukac wszelkie zanieczyszczenia technologiczne. Po prostu pierwsze 10-20 minut idzie w sciek. Wklad osmotyczny jest najwezszy i z tymi bocznymi zaczepami wyglada troche jak chudy walek do ciasta. To ten poziomo u gory. Co do samej zywicy to zasadniczo nie ma znaczenia ale konstrukcja kubelka wymaga aby woda wplywala do zywicy od dolu a wyplywala gora. Powinno byc oznaczeone gdzie wlot a gdzie wylot. Co do samej zywicy to konieczne jest bardzo ciasne naladowanie jej do tulejki tak zeby woda musiala sie "przeciskac". Luzno wsypana zywica nie zadziala tak dobrze jak upakowana.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tester :D no i o to chodzi.. wiem że najpierw kilka litrów wody w ściek.. a później ok, ale to przepłukanie przed użyciem każdego osobno.. nie ma nic takiego ?

do płukania odpiąć osmotyczny wałek ? :D czy po prostu podpiąć tak jak jest i puścić kilka l w kanał a później już ok ?


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluszna uwaga - zapomnialem napisac ze pierwsze przeplukiwanie robimy bez filtra RO. Jesli pytasz czy osobno myjemy kazdy filtr to nie :D


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, ten filtr ze zdjęcia wydaje się być już skompletowany;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam filtr z tej firmy przywiozlem z Polski z racji chorych cen w UK i jak na razie jestem bardzo zadowolony


350 litrow Rena Aqualife,tunze 4*6045 ,deltec mce 600 turbo,266w t5 mix lps i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem ten filtr, który polecaliście plus RO. Wszystko załatwione ekspresowo i zgodnie z opisem ;) Komplet jest dość pokaźnych rozmiarów. Teraz trzeba tylko podłączyć. Zastanawia mnie tylko ilość żywicy w filtrze RO, nie jest wypełniona po brzegi, Tester, napisałeś, że musi być na styk. Kupilem od razu filtry i żywicę na wymianę, powinienem dosypać na full?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.