Skocz do zawartości
Pavilon

Aparat jaki wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przymierzam się do kupna aparatu cyfrowego. Głównie do robienia zdjęć akwarium, jakieś krajobrazy na wycieczkach, zdjęcia rodzinne itd... Na imprezy i inne takie spontaniczne wypady mam zwykłą cyfrówkę.

I teraz tak chciał bym przeznaczyć na to ok. 1000-1500zł tylko nie wiem czy wybrać kompakt czy lustrzankę. Na ustawieniach się nie znam więc myślę, że z lustrzanką będzie ciężko cho jestem otwarty na to aby się nauczyć wszystko ustawiać.

Myślałem nad:

FUJIFILM FinePix S2500HD S2500

Fuji S1600 HD

Nikon D3000 + obiektyw AF-S DX18-55MM

SONY A230+18-55

Proszę o pomoc

Pozdrawiam


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panasonic Lumix FZ38


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciężko będzie Ci coś w tej cenie kupić.. ja mam d3000 m.in. z KITowym obiektywem, w studiu się sprawdza, do robienia zdjęć akwa nie bardzo, jakbyś chciał np 50mm 1,8 to nie masz auto focusa, bo body nie ma tzw. śrubokręta..

zdjęcia akwa robię olympusem a510 z stałką 50mm ale tu sam obiektyw kosztuje tyle ile chcesz wydać..

Pewnie polecałbym coś starszego ale sprawdzonego, jakiś nikon, canon :D sony subiektywnie odradzam :D

np. kupisz nikona z śrubokrętem i do tego osobno 50mm 1,8 i masz zestawik:) a obiektyw 18-55 na codzień też kupisz za niedużą kasę :D


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lustro, bezapelacyjnie, a z racji posiadania polecam Canona :D

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A duża jest różnica między Canonem 500D a 450D? Też przymierzam się do zakupu aparatu, ale przyznam że body wolałabym używane i niekoniecznie kosztujące fortunę. Na start (czyli body + obiektyw) chcę wydać ok 3000zł. Aparat ma mi służyć nie tylko do focenia akwarium, ale i do zdjęć z imprez, wyjazdów etc. Gdzieś się doczytałam, że przy tak niskim budżecie nie warto kupować lustra. Prawda to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Nikon-a P100 zoom 26x + kręci filmy Full HD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam tego Nikona. Jakość zdjęć bardzo przeciętna. Gigantyczny zoom to zmora każdego takiego kompakta - słabe końce zakresów, duże dystorsje na full wide i full tele, bardzo duża aberracja chromatyczna, ciemny na końcu jak diabli, bardzo agresywne odszumianie powodujące drastyczny spadek jakości wraz ze wzrostem czułości. Przerzuciłem tych kompaktów mnóstwo - jedyny warty polecenia i do tej pory niedościgniony to Panasonic Lumix DMC-FZ50 - używkę można kupić już za 700zł i bije na łeb optyką wszystko, co kompaktowe. Foty są już naprawdę bliskie "lustrzankowym".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 3 tys kupisz nie nowego d90, a nawet nowe body 2600 plus KITowe szkło 350zl lub 50mm 1,8 400zl - ceny z alledrogo :D KIT z VR jest bardzo porządny :D kompakty odradzam chyba że chcesz mały aparat do torebki na imprezy :D


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#274796 Ewaise :

Gdzieś się doczytałam, że przy tak niskim budżecie nie warto kupować lustra. Prawda to?

Tak twierdzą ci którzy używają lustrzanek , za 5tyś lub wiecej!!:D

Natan rozumiem że używasz Canona500d , a jakich używasz obiektywów??


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja takze mam d3000 i jak pisal cienki - kitowe szklo jest do kitu. Body - za takie pieniadze niczego sobie. Obektywy musza byc niestety AF-s jesli chcemy miec autofocusa. Pojawialy sie wersje d3000 z obiektywem nikkor 18-200mm a to juz warta swieczki rzecz ;-)

pozdrawiam

lukasz


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie od kilkunastu miesiecy trapi ten sam problem co autora postu. I wciaz nie kupilem aparatu ze wzgledu na to, ze nikt nie potrafi mi jednoznacznie doradzic. Ostatnio uslyszalem tez, ze "jak masz zamiar robic tylko na Auto to po co Ci lustro?" . Niby prawda, ale jak nie lustro, to ktora malpke kupic? A moze tak ostatnio modne 4/3 np Pen czy NEX-5


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AdamB :D każdy ma przyzwyczajenia i swoje preferencje, gusta:) tak samo jak z samochodami np:)

jeśli chcesz robić na automacie to faktycznie kompakt wystarczy, tu chyba każdy chce aparat do robienia zdjęć akwarium.

Co do luster, w sklepach polecają sony bo mają od tego najwięcej prowizji :D

Fotografowie korzystają z Nikonów i Canonów i je polecają. Poza parametrami ważne też jest to jak aparat leży w dłoni, jeśli podczas sesji robię 200-600zdjęć to ma to znaczenie :D plus dostępne akcesoria i ich ceny.

Są też 'kompakty' z ręcznymi ustawieniami, kiedyś miałem canona S1 IS - ustawienia jak w lustrzankach:)

Swoją drogą o wybór lepiej zapytać na forum tematycznym, a wcześniej zadać sobie pytanie po co mi aparat i czy chce nosić ze sobą torbę z body, dwoma obiektywami, filtrami, nakładkami, bateriami, itd..


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#274811 3PIOTR4 :

Natan rozumiem że używasz Canona500d , a jakich używasz obiektywów??

Jeszcze go nie używam, aktualnie używam Sony A200, ale już jest jak dla mnie za słaby.

Co do luster sony - jednak polecam dozbierać kasę na canona, od choćby z powodu większej dostępności obiektywów.

Planuje zakup Canona 500D, na początku myślałem o Canonie 550D, no ale jest droższy więc wole kupić tańszą wersje i dozbierać do zaoszczędzonych pieniędzy na jakiś obiektyw macro. Generalnie z tego co czytałem jakiejś mega różnicy między nimi nie ma, sądzę że 500D jako kolejna lustrzanka to dobry wybór.

Wiesz obiektywów będzie sporo - moja siostra jest fotografem (Canon 5D) więc ma ich trochę :D

#274796 Ewaise :

A duża jest różnica między Canonem 500D a 450D?

450D chyba nie ma filmów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#274810 Sienki :

za 3 tys kupisz nie nowego d90, a nawet nowe body 2600 plus KITowe szkło 350zl lub 50mm 1,8 400zl - ceny z alledrogo :D KIT z VR jest bardzo porządny :D kompakty odradzam chyba że chcesz mały aparat do torebki na imprezy :D

Chciałabym już coś porządniejszego. Torebki noszę duże, więc i taki canonik się zmieści :D Niestety jeszcze się nie znam na lustrzankach, a nie chciałabym się później obudzić z wiedzą, że kupiłam body za 3k a teraz jeszcze muszę dokupić za 7k obiektywy, żeby przyzwoite fotki robić. Niestety póki co nic mi nie mówią opisy obiektywów, a są takie za 400zł i takie za 4000 i pewnie jeszcze dużo droższych też :D Jeśli taki KITowy obiektyw by styknął na start do focenia akwarium i robienia zdjęć w plenerze to super. :D

Odnośnie pytań na forach tematycznych, niestety tam zazwyczaj siedzą pasjonaci, którzy polecają sprzęt za ciężką kasę. A raz że mnie na taki nie stać, dwa że podejrzewam iż wcale mi potrzebny nie jest :D Poczytałam o tych wszystkich technikaliach i nadal nie wiem za wiele, a i czas wolę poświęcić na czytanie o morskich zwierzakach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ewaise

Może znasz, ale polecam dwie fajne stonki:

Szeroki kadr - sporo można się nauczyc w kwestii samego robienia zdjęć.

Forum Nikona - tu sporo ludzi sprzedaje obiektywy, które już sobie potestowali :D

Mam nadzieję, że coś to pomoże.


108L, 60x40x45cm, miniflotor, 2 x JVP-101, oświetlenie 6x24W, poki co skała dojrzewa :)

Start zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ewaise wszystkie moje fotki są robione kitowym obiektywem sony :D

Więc kupujesz sobie kitowy obiektyw a później stałkę którą używasz do macro i również np do portretów.

Canon 500D jest o tyle fajny ze ma filmy fullHD :D

...

Dobre fotki nie zależą od body za 7k i 5 obiektywów, wystarczy najprostsza lustrzanka i kitowy obiektyw + dużo praktyki i kombinowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za porady. Mi się udało wyczytać, że lustro + KITowy obiektyw = fotki gorsze niż kompaktem. Ale Twoje fotki Natan są piękne, więc jak widać nie warto wierzyć we wszystko, co się przeczyta. :D

FullHD.. to chyba chcę tego 500D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kitowy obiektyw do lustra rzadko nadaje się do dobrych fot w akwarium. Ideałem byłby obiektyw o ogniskowej między 50 a 90mm, z otworem względnym 1.8 lub lepszym i na dodatek makro, a to w przypadku Canona czy Nikona (stabilizacja i silnik w obiektywie) wydatek rzędu 1300 i więcej złotych. Dlatego, choć ludzie odżegnują się od Sony - często polecam Sony, również dlatego, że:

1) gigantyczny wybór tanich a naprawdę dobrych szkieł Konica-Minolta (silnik i stabilizacja w body)

2) Sony najlepiej odwzorowuje niebieski, a to chyba ważne w morszczyźnie :D

3) bardzo dopracowana obróbka i poprawa na czułościach w najnowszych modelach

I jeszcze jedno - nie tylko aparat robi zdjęcia. Często ludzie wydają kilka tysięcy na lustro, a i tak potem robią z niego "głuptaka" i dopinają zoom 18-250... Nie widzę w tym najmniejszego sensu. To jak z samochodami - po co kupuje się Audi Q7 za pół bańki? Żeby jeździć komfotrowo, wystarczy 3 razy tańszy samochód. Efekt ten sam. Kupuje się Q7 dla "mienia" :D Jeśli lutro kupuje się dla "mienia"... hmmm... 3 lata używałem Panasa FZ50 - gwarantuję, że zdjęcia z niego niczym nie odbiegały od fot z lustrzanek - ba, wiele osób było bardzo zdziwionych, że oglądają fotki z kompaktu. Jak często robicie odbitki większe od A4? Wcale? To po ch... komu lustro, jak ogląda się fotki na ekranie albo drukuje 15x10 w labie? :D

Aha - w zeszłym roku Nikon wycofał w USA 97% partii D5000 ze względu na wady... Canon miał podobną wpadkę... ale o tym się nie mówi, no bo kto by kupowal wtedy taką tandetę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#274837 Radek Ch :

Kitowy obiektyw do lustra ........ Aha - w zeszłym roku Nikon wycofał w USA 97% partii D5000 ze względu na wady... Canon miał podobną wpadkę... ale o tym się nie mówi, no bo kto by kupowal wtedy taką tandetę :D

no KITem Nikona zdjęć akwa raczej nie zrobisz :D może mając statyw dużo cierpliwości :D

D5000 to porażka :D podgląd na żywo i nagrywanie filmów jest fajne w kompaktach. Do Nikona i Canona poza oryginalnymi szkłami, niektórymi już wiekowymi są zamienniki bardzo dobre Sigmy i Tamrona. Sony od jak dawna robi lustrzanki ? :D

Jak dla mnie doświadczenie i marka robi swoje:)

Dlatego też mogę spokojnie polecić d90 - body na długie lata mające wszystko co trzeba, które można kupić w dobrej cenie zarówno nowe jak i lekko przechodzone:)

szkło 50mm f1,8 będzie działało z d90 bez problemu (d90 ma śrubokręt) i zdjęcia akwa już zrobisz

D3000 drugi raz bym nie kupił, o d5000 nawet nie myślał.

chociaż faktycznie są szkła z AF i to naprawdę mega z światłem 2,8 ale 3-6tys za szkło?

Edit:

a chcąc połączyć KITa i stałkę można kupić np Tamron 17-50 f/2,8 XR Di II LD i mieć tylko jedno szkło i to nawet do body d3000, a nawet d40 i d60 :D

z szkieł do d3000 i d40 d60 to NIKKOR AF-S 50mm f/1.4G droższy od 1,8 ale ma AF-S


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sony od jak dawna robi lustrzanki ? :D

Jak dla mnie doświadczenie i marka robi swoje:)

Trochę tylko w obronie Sony.

Sony przejęło Konica-Minolta i cały ich know-how, więc jednak tak całkiem od zera nie zaczęli.

Osobiście marzy mi się D90 :D ew. Canon 500d lub 450d.


108L, 60x40x45cm, miniflotor, 2 x JVP-101, oświetlenie 6x24W, poki co skała dojrzewa :)

Start zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#274841 Radek Ch :

Dokłdnie tak długo jak Minolta i Konica-Minolta, bo to to samo :D Mata, oglądajta anty-Sony ludkowie :D Wszystkie zdjęcia tylko Sony...

http://www.bonecki.com/

Hehe bliżej do akwarystyki będzie: http://www.tomaszkrupienko.pl/ tomajk - nikon

Jeśli wiesz o co chodzi to i kompaktem zrobisz dobre zdjęcie :D a i tak każdy chwali swoje :D


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.