Skocz do zawartości
Pavilon

Aparat jaki wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Obejrzałem - zdjęcia ładne, ale... na każdym ziarno, bookeh obiektywu słaby... a to tylko małe obrazki. Ja tylko pokazałem, co może Sony, a może to samo, co Canon czy Nikon, tylko trzeba przestać się go bać :D A i tak jak fotograf d*pa, to i Hasselblad czy Mamiya nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#274844 Radek Ch :

Obejrzałem - zdjęcia ładne, ale... na każdym ziarno, bookeh obiektywu słaby... a to tylko małe obrazki. Ja tylko pokazałem, co może Sony, a może to samo, co Canon czy Nikon, tylko trzeba przestać się go bać :D A i tak jak fotograf d*pa, to i Hasselblad czy Mamiya nie pomoże.

Dokładnie tak :D

ja przedstawiłem konkretną propozycje zestawienia sprzętu z cenami, które spełniają wymagania, a jak to wygląda z Sony?


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie w tej chwili najlepsze amatorskie body Sony to A550, cena około 2300,00zł, "akwarystycznie" osobiście założyłbym do niego obiektyw Sigma 50 mm f/1.4 EX DG HSM za 1800zł, jeśli mamy iść w stronę jakości. Jeśli zas chcemy zaoszczędzić, to trzeba kupić sobie na Allegro obiektyw Minolta 50mm f/1.8 za jakieś 450-500zł. Czasem trafiają się też "pięćdziesiątki" z f/1.4 albo f/1.2, ale te chodzą po 800-1000zł.

Natan - znam tego człowieka, cały dowcip polega na tym, że on prawie nie robi HDRów... :D to są w 95% przypadków zdjęcia "pure" and "raw"... sterowane światłem, cieniem, filtrami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się zdecyduję na Panasonic Lumix FZ38. Myślę, że mi wystarczy. Nie potrzebuję aparatu za 3k jak jakiś pro... :D


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam polecę nową linie kompaktów sony, co komu z lustrzanki za 1500 jak porządny obiektyw do niej będzie kosztował drugie tyle. Poza tym co komu z lustrzanki, jak nie będzie umiał wykorzystać jej możliwości. Ja mam w domu lustrzankę a350, tele, szeroki a do tego mam zwykły kompakt z sony, który zawsze mam wszędzie ze sobą, zwyczajne W120 i powiem Wam szczerze, że to nim robię najczęściej zdjęcia! Do tego możliwość nagrywania filmów. Więc wracając do pierwszego zdania polecam Aparat cyfrowy Sony CyberShot DSC-HX5V :D

Tutaj mamy

nagrany właśnie tym kompaktem, nie dość, że zrobimy świetne zdjęcia naszej rafie to nagramy film w rozdzielczości HD, do tego zabierzemy go wszędzie ze sobą!

Z 1500 zostanie Ci jeszcze 300zł, akurat będziesz miał na jakąś kartę pamięci + ETUI i wsio! ot moje zdanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się czytać całego tematu, ale generalnie to strasznie demonizujecie - chodzi mi o właścicieli kompaktów czy hybryd, że za lustro ze słoikiem 7 tysi? A po co? Po co kupować nowe lustro? Po co kupować nowe szkło? Do założyciela tematu - idź do jakiegoś sklepu czy komisu, weź w rękę Canona serii dwucyfrowej np. 40d, używkę kupisz za nicałe 2 tysie, dla porównania weź do ręki Nikona serii dwucyfrowej np. d80, przymierz się, porównaj, jak dla mnie to Canon to porzędna maszyna, Nikon to zabawka, chyba że weźmiesz serię trzycyfrową Nikosia, ale to już inne pieniądze. Co do szkieł to jest podobnie...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup body Canona i do tego 50mm 1.8. Do akwarystycznych i nauki bardzo dobry zestaw, a z czasem rozbudujesz sobie system.

Jak kupisz kompakt to nauczysz się jedynie, że kompakt do dobrych fotek akwarystycznych nie nadaje się.

Większość fotek ryb i korali zrobiłem właśnie obiektywem canona 1.8 za około 400zł. Teraz korzystam z 1.4 ale szczerze nie ma między nimi jakiejś kolosalnej różnicy. Jedynie cena i kultura pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawa dla tego Pana:clapping ja wszystko praktycznie co focę to focę Canonem 40d i szklem 50 1.8 i tak szczerze to czasem przydąłby się zoom, ale jasne szkło o stałej ogniskowej jest nie do przecenienia, a ta 50 kosztuje teraz jakieś trzy stówki ;)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie panowie. Moze wiecej konkrektych sugestii odnosnie szkiel ? W koncu to obiektyw robi zdjecie. Puszka to tylko element laczacy oko fotografa z obiektywem :-)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja się dołączę. Ja kupiłem niedawno Nikona D5000 + obiektyw Tamron 18-270 -> co prawda nie do robienia zdjęć akwarium bo ten obiektyw nie bardzo się nadaje ale jestem bardzo zadowolony.

pozdr.


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek pisałeś do mnie? Nie kupiłbym obiektywu bez stabilizacji obrazu. Mam kitowy Nikona 18-55 VR i właśnie próbuję go sprzedać, może jakis chętny się znajdzie??

A nowy Tamron jest ze stabilizacją -> AF 18-270mm F/3,5 -6,3 Di II VC LD - wiadomo, że przy takiej lufie są plusy i minusy ale obiektyw został nagrodzony Eisa jako najlepszy produkt roku 2009/2010

pozdr.


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też rozglądam się za aparatem, przezczytałem wątek i zastanawiam się nad d90, 500d lub 50d osoby które się znają proszę o opinie.(który lepszy i dlaczego) aparat do typowej amatorki . obiektyw 18-55 na początek wystarczy czy inwestowac od razu w coś innego?

pozdrawiam


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kit od bidy wystarczy, ale nie nacieszysz zaletami lustrzanki przy nim za bardzo. Jak chcesz mieć porządne podstawowe szkło, to można pomyśleć np. o nikkorze 16-85 lub czymś podobnym, choć cena nieco odstrasza. Osobiście dołożyłbym do lepszego szkła kosztem puszki.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy "kit" ma chyba Pentax. To naprawdę dobre szkło pod warunkiem, że się kupi drugą wersję.

Poza tym pentaxowe Limitedy są... piękne ;)

Doskonała współpraca ze wszystkimi (także starymi) obiektywami, łącznie z pomiarem światła i potwierdzeniem ostrości w manualach. Solidne korpusy i do tego niektóre uszczelnione.

Tylko ten AF... Słabo wypada jego szybkość w porównaniu z Canonem ale żaden sprzęt nie ma samych zalet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zmian planów wczoraj znajoma mi nieco poopowiadała o lustrzance bo ma sony a200 i jestem zdecydowany na lustrzankę ;)

Czy taki zestaw będzie dobry ?

http://allegro.pl/item1174227355_nikon_d3000_18_55_ii_55_200_ii_4gb_etui_opc_8gb.html


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda pliszka swój ogonek chwali ;) Canon/Olympus/Sony mają ten plus, że ładnie współpracują z manualnymi obiektywami na M42, koszt tylko przejściówki z Dandelionem do potwierdzenia ostrości za +/- 100zł. Do Nikona tez jest, ale tam są zdaje się jakieś kłopoty z ostrzeniem na nieskończoność (potrzeba dodatkowej soczewki, co [chyba] wpływa na jakość). Obiektywy M42 mają te zalety, że a)są generalnie tanie - w porównaniu z obiektywami AF, całkiem fajne ruskie Heliosy 2/58 to ok. 50 zł, lepsze japońskie lub niemieckie to koszt 100-400 zł, więc tanio; ;) uczą fotografii - trzeba sobie ręcznie ustawić ostrość, zadbać o odpowiednią przesłonę w zależności od światła albo pożądanej głębi ostrości, generalnie nie ma "point'n'click" ;), c)w porównaniu z kitowymi szkłami są naprawdę w porządku. Minusy to to, że bez autofokusa ciężko zrobić zdjęcia rybkom (ruchliwe), chyba że zdechłym ;), w słabym świetle też trudno zorientować się czy mamy ostrość, czy nie. Ale za te pieniądze, fajna zabawa.

Z tego co wiem, najlepsze kitowe szkła ma Olek, potem Nikon, najsłabsze Canon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde to już nie wiem :/ Nie będę dokładał żeby kupić jakiś najlepszy aparat... Chcę się zmieścić w 2000zł oczywiście jak bym chciał to mogę kupić taki za 5000zł ale mam też inne wydatki ;)


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile ludzi tyle zdan. Kup sobie taki aparat zebys korzystal z jego mozliwosci. Nie mam sensu placic za cos czego nie zdolasz zglebic i wydobyc z aparatu


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pavilon ten d3000 może być, ładnie łapie ostrość, łatwy w obsłudze, jest do niego dużo różnych akcesoriów w różnych cenach.. największy minus to brak śrubokręta czyli napędu AutoFocusa, dlatego wszystkie obiektywy musisz mieć z własnym napędem, te dwa szkła które pokazałeś są całkiem ok. ale tak jak wcześniej pisałem możesz kupić za ok 2 tys osobno body, a osobno obiektyw np Tamron 17-50 mm F/2.8. Za tysiąc kupisz body na gwarancji, a za 100zł więcej z torbą i kartą pamięci, tylko kup szybką kartę żeby wykorzystać aparat ;)

PS. w zestawie który pokazałeś oba obiektywy są bez VR - stabilizacji obrazu..


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie Panowie fachowxy o systemie mikro 4/3 ? Oczywiscie pytam w kontekscie szerszym niz tylko fotografowanie akwa.


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.