Skocz do zawartości
Pavilon

Aparat jaki wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

BODY- http://allegro.pl/item1177941835_nikon_d3000_body_f_vat_nikon_pl.html

OBIEKTYW- http://allegro.pl/item1176682566_tamron_17_50_mm_f_2_8_sony_promocja_1369_zl_p_n.html

i takie coś mówisz, że było by git tak? A jest może jakiś podobny jakościowo obiektyw tylko tańszy o kilka stówek ok. 1000zł ?


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z lekkim zdziwieniem napisze ze kilku znajomych profesjonalnych fotografow zgodnym chorem orzeklo, ze Tamron i Sigma nie zbudowaly jeszcze ani jednego dobrego obiektywu ;) i ze jak masz kupic lustro i szklo tamrona to lepiej kupic sobie kompakta a i na piwko zostanie w kieszeni. A ile nerwow i rozczarowan mniej.... ;)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powiedz proszę jakie polecasz np. dla mnie jakie by było w miare odpowiednie i w miarę tanie ;)


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz nam, byłeś w jakimś sklepie/komisie i wziąłeś do łapy kilka puszek? Jeśli nie to idź, weź do ręki, przymierz się i kup to co Ci najlepiej leży, reszty się po prostu z czasem nauczysz, jak dla mnie nie ma znaczenia czy to Cano, Nikon, Pentax czy inne ustrojstwo, kazde ma swoje plusy i minusy, nie zgodzę się teżż ze stwierdzeniem że puszka nie ma znaczenia, tylko szkło jest ważne, wystarczy wziąć do ręki Nikona 90 na przykład i trzysetkę, to jak zabawka przy aparacie, to semo Canona 50 i jakiegoś z nowej trzycyfrowej serii. Wielkość body, ergonomia, ciężar ma moim zdaniem olbrzymie znaczenie.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pavilon ten obiektyw jest sprawdzony, ma niezłe światło 2,8 w całym zakresie ogniskowych, taniej nic nie widziałem z stałym światłem..

chodi znajomy fotograf używa tego obiektywu czasem, chociaż nikor 28-70 f/2,8 jest lepszy ;) i kosztuje 3 razy więcej ;)

sam poluje na ten obiektyw w dobrej cenie.

Zgadzam się z Sebastianem, zresztą już wcześniej to pisałem, idź zobacz co jak leży w ręce! Włącz aparat przejrzyj menu.

poza tym mamy optyczne.pl, poczytaj, potestuj, żeby nie było że ktoś Ci coś złego doradził ;)


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem. Kiedyś trzymałem kilka lustrzanek ale nie zwracałem wtedy na to wszystko uwagi bo nawet mi się nie marzyło o takim aparacie...


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawością sledze ten wątek , ponieważ od pewnego czasu też rozglądam się za jakimś lepszym aparatem. Wiem że czego by się nie zaproponowało , to znajdzie się coś o parę stówek droższe, ale o niebo lepsze!!;) tak to już jest ze sprzętem elektronicznym.;) Ponieważ były tutaj sugestie , że lepiej kupić kompakta niż tanią cyfrówkę ,to mam takie pytanie , czy taka lustrzanka za 2-2,5 tyś z kitowym obiektywem 18-55 (np.canon,nikon) będzie robiła gorsze zdjęcia od kompakta za 2 tyś?? Pytam o jakość zdjęć!!


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech... Dobre zdjęcia przede wszystkim robi... fotograf. Proszę - wycinek zdjęcia i klatka oryginalna - obie mocno skompresowane ze względu na wymogi ciężaru plików na forum (ale bez żadnej obróbki).

http://www.nano-reef.pl/datas/users/4177-wazka%20crop.jpg

http://www.nano-reef.pl/datas/users/4177-wazka%20full.jpg

Odległość 10 metrów, zoom na full, a aparat ten:

http://www.dpreview.com/reviews/panasonicfz50/

Wart teraz jakieś 700-800zł... Tandeta normalnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to są dwa rózne aparaty.

albo lustro albo kompakt, w lustrze masz wiecej mozliwości i jest pytanie czy chcesz z nich kozystac i sie nimi bawić, czy po prostu chcesz od czasu do czasu zrobić fotkę którą możesz zrobić kompaktem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten Tamron to jeden z ewenementów(niewielu) obiektywów firm nazwijmy je "akcesoryjnych", stałe światelko 2.8 naprawdę daje nam olbrzymie mozliwości bez używania lampy. Radziu, z calym szacunkiem, ale nie przkonasz mnie do takiego lub innego kompakta, po prostu z racji swojej budowy nigdy nie bedzie lustrzanką, powiem inaczej, amator na trybie full auto zrobi lepsze zdjęcia lustrzanką niż średniozaawansowany amator kompaktem, po prostu pewnych rzeczy przeskoczyć się nie da, zabawa głębia ostrości, dynamika zdjęć, kontrasty, to zupelnie co innego w lustrzance i w kompakcie. Choć przyznam Ci rację że to nie aparat robi zdjęcia ;)

Pozdrawiam

seb

edit: Dogrzebałem się do strony z najpiekniejszymi zdjęciami natury jakie kiedykolwiek widziałem, koleś znalazł sobie sposób na życie, od Boga dostał talent... Warto przeczytać co pisze o sobie, o sprzęcie, co ciekawe jest żywym przykładem na to ze to fotograf robi zdjęcia, że nie potrzeba super drogich puszek i markowych szkiel zeby zrobić foty które zapierają dech... Pstryka sprzętem profi, ale również takim dostępnym w tej chwili dla statystycznego zjadacza chleba.

http://www.juzaphoto.com/eng/index.htm

tu galerie

http://www.juzaphoto.com/eng/photo_galleries.htm


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam tez strone mojego przyjaciela www.bohaspage . Wiele lat robil zdjecia Panasonickiem FZ8


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3PIOTR4, jakiego kompakta za 2 tyś. rozważasz? Bo ja z góry odpuściłbym sobie wszystkie superzoomy - tam obiektyw to jeden wielki kompromis.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co wezmę chyba Nikon D5000+18-105 VR na początek powinien wystarczyć aby się czegoś nauczyć. Potem pomyślę tylko o obiektywie macro...


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapuhy ja nie mam zamiaru wyrzucać 2tyś na kompakta ;) ,chciałem tylko poznać Waszą opinie na temat lustro kontra kompakt. Ja od

5lat mam konice minolte z10 ,którą kupiłem po przeczytaniu wielu opinii i testów róźnych aparatów w podobnym przedziale cenowym.

Warto poczytać zanim się coś kupi!! ;)


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Witam...przypomnialo mnie sie jak swojego czasu tez na tym forum zadalem podobne pytanie...wiekszosc forumowiczow doradzalo lustrzanki a ja chcialem compakta bo uwazalem ze "na poczatek" wystarczy...kupilem malpe fuji i wszystko bylo dobrze dopoki nie dostalem do rak canona 50D mojej przyjaciolki...bawiac sie nim,fuji zawisl na szafce i tam do dzisiaj wisi...uzywam go tylko do pracy przy muzyce bo dosyc dobrze nagrywa dzwiek,jezeli akurat mam jakis pomysl...Wiem ze nie istnieje cos takiego jak aparat "na teraz".Od razu lepiej zainwestowac w cos sensownego a za 2 tys zl juz cos chyba mozna kupic.Nie jestem zwolennikiem ani Canonow ani Nikonow,gdyz wedlug mnie zdjecia z nich sa "plaskie",nieprzestrzenne a odkrylem to przez przypadek ,kiedy kupilem Sigme SD14...Zakochalem sie w tym kontrowersyjnym aparacie,ktory na fotopolis ma zla opinie ale tylko dlatego ze misiu ,ktory go opisywal dostal prototyp do reki...Ogolnie ostrosc brzytwy,nawet kitem,kolory wrecz niesamowite,dobry prosty program.Sam aparat raczej nadaje sie do studia,nie ma niepotrzebnych badziewi jak stabilizatory i inne niesprawdzajace sie gadzety,ktorych i tak nie uzywamy.Fakt,jest on dosyc wolny ale mnie to nie przeszkadza,gdyz bawie sie w zdjecia aranzowane a uzywanie statywu to dla mnie normalnosc,nawet zdjecia na bardzo krotkim czasie robie ze statywem...tak juz sie nauczylem.Wybor obiektywow jest bardzo duzy,najwazniejsze by brac bez stabilizatora bo czym wiecej rzeczy w szklae sie trzesie tym szybciej sie psuje.Sama Sigma SD14 jest wielka,ciezka (2kg),jest to po prostu konkretny czolg z najbardziej intuicyjnym menu jakie widzialem.Oczywiscie kazdy z nas woli co innego,jedni za wade uwazaja ciezar,gdy dla innych jest to tylko wielka zaleta...aparat pewny z pewnym uchwytem nie drgajacy w lapach jak jakis plastik.Kontrowersyjna w nim jest potrojna matryca faveon,dzieki ktorej zdjecia sa przestrzenne co obala mit ze liczy sie tylko szklo...Wielu fotografow tradycyjnych,analogowych przeszlo wlasnie na ten sprzet,gdyz robi zdjecia bardzo zblizone do zdjec z kliszy.To tyle mojej opini o tym aparacie,ktory polecam.Jezeli nie,bralbym w ciemno Pentaxa K10D jak napisal Radek lub K20D...innych tanszych i tak dobrych aparatow nie dostaniesz...o tych zabawkach Nikon 5000 i calej kompani tanich Canonow i Nikonow bym zapomnial...jest jeszcze kwestia obiektywow...nie trzeba kupowac super obiektywu za pare tys euro,kiedy mozna kupic stary,manualny na gwint M42...widzialem zdjecia na takich starociach i czasami bija na glowe te nowe...To tyle ode mnie a decyzje kazdy podejmie sam...http://www.youtube.com/watch?v=-pijg4vOhns...Serdecznie pozdrawiam w te piekna ,sloneczna sobote...RvI...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie szybkie info - być może na dniach będe miał do sprzedania mojego Sony a200 (cały zestaw + dodatkowe sprzety statywy, soczewki itp)

Oraz moja siostra - fotograf ma do sprzedania body canona 40d jak by co to zapraszam na prv ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych w MM jest 550D za 2699 pln i raty 30x0%... dobra okazja, sprzedaja się jak świeże bułeczki - sam kupiłem ostatnia sztuke.

teraz się zacznie mozolne kompletowanie mojego magicznego sprzętu do macro i poznawanie nowego kombajnu :clowning

generalnie do sprzedania mam Sony A200 (8204 klapnięć) + kitowy obiektyw + Karta EMTEC CF 8 GB + 4 soczewki macro + "kabura" na aparat + soczewka uv + wężyk z allego (raz działa raz nie :tongues ); Aparat kupiony we wrześniu 2008 w MM, stan body idealny, obiektyw złapał lekkie luzy, ponoć normalne w tych obiektywach, aczkolwiek nie wpływa to na jakość zdjęć, soczewki i "kabura" stan idealny. Cena 900 zł + ewentualna wysyłka.

Jakie zdjęcia można nim strzelić chyba wszyscy wiedzą, a jeśli nie to zapraszam do mojego topicu.

Jeśli ktoś byłby zainteresowany to zapraszam na prv, wychodzę z założenia, że lepiej kupić od "znajomego" niż na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed kupnem poczytaj sobie :

http://www.dpreview.com/

Chyba najlepsza stona w necie gdzie testują aparaty i szkła

pozdr.


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy taki zestaw PENTAX K-7 + obiektyw zoom DA 18-55mm f/3.5-5.6 AL WR to dobry wybór na moją pierwszą lustrzankę?

Pozdrawiam


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie pytanie... Zakup aparatu się zbliża po niedzieli chcę już kupić. I mam w głowie dwie opcje:

1. Nikon D3000 + 18-55mm + 50mm 1.8

2. Nikon D5000 + 50mm 1.8

Która opcje będzie lepsza ?


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

abstrachując od tego co zostało tutaj wczesniej napisane a czego moze nie doczytalem chcialem sie podzielic swoim doswiadczeniem.

Na wybor aparatu zwlaszcza jesli ma kosztowac duzo spójrzcie tak jak na Wasza rafe:) - cierpliwość i umiar...

... na forum widze wiele lepszych i gorszych fotografii

pomijając to co mamy w swych solniczkach na dobre zdjecie sklada sie przede wszystkim oświetlenie, jak i pozniejsza obrobka zdjecia

Każdy kto marzy o lustrzance i chce robić fotografie macro musi sie liczyc duzymi kosztami (body min. 1000zł, obiektyw pozyzej 1 tys zł)

Kompakt nie znaczy szajs i tandeta - zwłaszcza w dziedzinie fotografii macro - "tanim" kosztem można zrobić naprawdę imponujące zdjęcia

kolega wyzej pytający o Nikona. Przekalkuluj 3 razy zakup, mając na względzie to czy body ma/nie ma wbudowany silniczek

pentaxa k-7 mocno nie polecam! kiedys sprawdzałem komus ten sprzet. mało rozwojowy, spore szumy

przed zakupem aparatu warto zadac sobie pytanie jakie zdjecia chcecie robic...

kolega wczesniej zachwycał sie Canonem 50D. Pamiętajcie nawet Canon 1D jest niewiele wart jesli nie mamy do niego dobrej optyki. Zastanówcie sie ile mozecie wydac pieniedzy, jakiej kwoty nie chcecie przekroczyc...

pojawił sie rowniez tamron ze swiatlem 2.8 - to dobry kompromis - wolny ale bardzo celny autofocus (w sigmie lubi byc odwrotnie, szczegolnie w przedziale 18-50)

co sie tyczy sony alfa calej serii - jesli ktos chce miec po prostu lustrzanke to moze sobie np A300 jesli jeszcze jest w sprzedazy, A330 to to samo tyle ze drozsze i gorsze zwlaszcza w trzymaniu. Alfa to puszki z bajerami, odchylany lcd, stabilizacja w korpusie. Ambitnym uzytkownikom jednak odradzam, szczegolnie ze wzgledu na duze szumy powyzej iso 400.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie głos profesjonalisty:) i... rozsądku:waving

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#278410 Pavilon :

Ostatnie pytanie... Zakup aparatu się zbliża po niedzieli chcę już kupić. I mam w głowie dwie opcje:

1. Nikon D3000 + 18-55mm + 50mm 1.8

2. Nikon D5000 + 50mm 1.8

Która opcje będzie lepsza ?

D5000 był bardzo awaryjny, jeśli nie potrzebujesz podglądu na żywo a filmy robisz kompaktem to z dwojga złego wybrałbym d3000 (sam go mam;P)

obiektyw 50mm 1.8 niema silniczka wiec nie ma autofucusa musisz ustawiać ręcznie.. zamiast tych 2 obiektywów tak jak wspominałem wcześniej tamron z światłem 2.8 - tak jak pisał kolega luft to dobry kompromis


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam kolegę fotografa. Zna się na tym to fakt, zna się również jego, gdyż ma na swoim koncie wiele wystaw w kraju i za granicą. Osobiście polecał mi Nikona i przychylając się do niektórych opinii tutaj myślę, że wybór modelu D3000 jak dla mnie (laika) będzie dobrym wyborem. Najważniejsza jest optyka a to chyba zależy już od tego co chcemy pstrykać.


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.