Skocz do zawartości
Madej

Buczenie i bąbelki.

Rekomendowane odpowiedzi

Zalałem posoliłem odpaliłem sprzęt i... czy to musi tak buczeć? Może nie jest to straszny hałas, ale spodziwałem się, że odpieniacz będzie głównie siorbał, a tu wyraźnie przebija się buczenie. Mam Beast 400 i miał być dość cichy :) Pompka MaxiJet 750 też buczy ale troszke słabiej od Rio - bądź co bądź jest o połowe słabsza.

A wracając do odpieniacza. Sieje bąbelkami. Wykonałem DIY bubble stopa, ale te najdrobniejsze przechodzą bez problemów. Pewnie gąbka z prefiltru Fluvala 204 nie za bardzo spełnia swoją role. Macie jakieś rady na to? Czy jednak trzeba będzie dokupić oryginalnego buuble stopa.

Odpieniacz nawet nieźle spełnia swoją funkcje - nawet dość szybko ciemna piana się pojawiła. Ale jak wsypałem żwirku, woda troszke zmętniała i po odpaleniu odpieniacza zaczął pienić tak, że piana wybiła na zewnątrz - biała i mokra, w zbiorniczku bardzo szybko zbierał się płyn, lekko ciemny. Musiałem troche podnieść odpieniacz, ale nie jest on do takiej operacji przystosowany (przynajmniej nie zauważyłem żadnej możliwości regulacji). Wiem, że niecały dzień, a do ustabilizowania pracy sugerują 3 dni, ale czy takie zachowanie jest normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, jestem na podobnym etapie ale skale wrzuce dopiero dzis albo po weekendzie. Od 3 dni chodzi u mnie beast400. U mnie nie ma zadnego buczenia. Slychac bardzo leciutki szum babelkow. Szczerze mowiac nie spodziewalem sie, ze bedzie chodzic tak cicho. Zobacz, moze pompa opiera sie o sciane akwarium i wywoluje rezonans, albo jesli masz sumpa to szafka dziala jak pudlo od gitary...

W sprawie babelkow musisz pokombinowac z tym, jak mocno wlozyc rure wylotowa do komory bubble stopa. Ja mam oryginalny bubblestop i przez dwa dni nie moglem go ustawic. Woda przelewala mi sie gora i tez zawierala babelki.

Ja mam natomiast problem z ustawiniem poziomu wody w odbieniaczy. Wyglada tak, jakby zakres regulacji byl niewystarczajacy. Da sie dopieor regulowac jak podniose odpieniacz wzgledem akwarium. Jak wloze rure za gleboko do bubble stopa to mi sie woda przelewa przez kubelek zbierajacy piane...az boje sie wyjsc z domu i zostawic to wlaczone. Skonczy sie pewnie tak, ze zamontuje przelew i odpieniacz postawie w sumpie.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napisales nic n/t budowy akwarium ...

U mnie np. buczy bo powrot wody zrobilem

zewnetrznie i rury dotykaja sciany szafki :)

Dla wyciszenia sprzetu pompe obiegowa ustawilem na

gabce, odpieniacz stoi na gabce...

aha i obiegowa jest polaczona z orurowaniem

silikonowym wezykiem ...

Co do bombli to powrot wosy z odpieniacza daj

na 1sza komote sumpa ...


"-------------------------------------- Elektronika - zawod, Akwarystyka - hobby

""Akwarysta""

Wersja 2ga kontrolera z MMC/SD w testach, miernik konduktancji w przygotowaniu..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz wisi na ściance akwarium, pompa nie dotyka ścian. Już kombinowałem na wszystkie sposoby, ale to nie jest rezonans. Rezonuje u mnie MaxiJet. Jeśli go trzmam w ręku w akwarium, to jest niemal bezgłośny, po zbliżeniu do szyby zaczyna być słyszalne buczenie. Jest znośne, ale wyraźnie słyszalne.

Właśnie rozebrałem Rio i mam podejżenia co do wirnika. Wirnik rusza się niezależnie od magnesu na boki (pod katem prostym do oski) tak jakby dolna część nie przylegała ściśle do ośki, tylko miał większy otwór (chodzi mi o tę część z łopatkami i kawałkiem walca NAD magnesem, rusza się najbardziej właśnie tam gdzie plastik styka się z magnesem). Czy mógłby ktoś sprawdzić, czy tak ma być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć wam widze że jesteśmy na tym samym etapie z tą buczącą pompą Beasta ja też kupiłem go niedawno i niestety jest wg mnie bardzo głośny właśnie tak jak by było coś nie tak z wirnikiem po pochyleniu pompy buczenie trochę cichnie teraz już nie wiem sam może te pompy są jakieś wybrakowane ?? pompa u mnie wisi na wężu i nie ma prawa dotykać ściany baniaka dźwięk wyraźnie wydobywa się z pompy


[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam_

A juz mialem zlozyc zamowienie na Besta 400 ???

A tak poczekam i okaze sie co z niego bedzie !!!

Pozdrawiam, nietylko zawiedzionych uzytkownikow.


_________________________ | | | Już niedługo odpalam !!! | |_________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może najlepiej było by aby wypowiedział się Przemo bo chyba większość z nas kupiła Beasta w reff-shopie ?


[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I przupuszczam ,ze w promocji........!


_________________________ | | | Już niedługo odpalam !!! | |_________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś rozbierałem pompę i z tego co zaobserwowałem to sama pompa bez tego ustrojstwa co zasysa powietrze chodzi faktycznie bezszmerowo cały hałas powstaje jak podłączymy węzyk którym zasysane jest powietrze i chyba nie ma na to rady.


[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz zaworek na tym ustrojstwie doprowadzającym powietrze? Moj AM PH2000 chodził na początku jak traktor i nie chciał startować czasem - okazało się że za dużo powietrza dostawał do wody. Może tu będzie podobnie.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzałeś czy ci się wirnik rusza tak jak mnie? U mnie słychać pompe nawet bez powietrza, choć oczywiście nie tak głośno, no ale ja mam dobry słuch i jestem przyzwyczajony do ciszy. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no u mnie bez powietrza śmiga cichunio a wirnik wydaje mi się być oki


[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.