Skocz do zawartości
adam1203

"zawód" Moderator

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Odnosząc się do tematu założonego przez RA345 "modów jak mrówków" w którym nawiązał do przykładu Moderatorki Punisher został natychmiast "wyprostowany" przez Li... piszącego że przecież Punisher jest zarejestrowana od iluś tam lat, chcę zadać pytanie: KIM JEST MODERATOR i czy szacunek o jakim napisał Li... obowiązuje za każdym razem jak ktoś ma pod nickiem Moderators??

Moim zdaniem Nika, SkoczekPL, TMK itd, które starają się aby to forum trzymały pewne zasady oraz NA BIEŻĄCO uczestniczą w forum, nie mówię o czytaniu ponieważ to robi nawet mój 6 letni chrześniak ale o CZYNNYM działaniu w tym "zawodzie" są godne właśnie tej funkcji..

WG mnie RA345 miał rację odpowiadając "brałem pod uwagę ilość postów"...

Stwierdziłem że sprawdzę....

Odpowiedziałem na konkurs zaproponowany przez Punisher...

Przez ok 9 godz. nie dostałem żadnej odpowiedzi, czas ten obejmuje porę dnia od godziny 11.30 do 20.10 więc z pewnością powinna znaleźć 15 min na sprawdzenie co dzieje się na forum...

Czy osoba, która nie ma czasu na Moderatorstwo powinna być na tym stanowisku??

Dostanę zaraz odpowiedź: przecież mogła być w pracy....

Odpowiadam.. a SkoczekPL, TMK, Nika itp nie pracują??

Sorki że tak ni z gruszki, ni z pietruszki ale .... odpowiedź zostawiam czytającym...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, według mnie również Punisher jest "podejrzną" osobą.. Pojawiła się raz na kilka godzin i teraz pojawi się pewnie dopiero w 2016roku:D (choć podejrzewam, że jakimś cudem zaraz się pojawi i nas zgnoi;p)

Ja również odpowiedziałem na konkurs i nadal czekam na odpowiedź od Pani moderator..


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO niestety ale ja pracuję ;) , tyle że moja praca to komputery z którymi spędzam 3/4 doby więc mam łatwiej ;)

Zdarzało się jednak że nie byłem na forum kilka dni - bo jak każdy mam własne życie, a modowanie to tylko fun.

Od niedzieli jadę z synkiem na wakacje i na NR będę wpadał tylko w nocy.... i wtedy co, będę złym modem jak odpiszę po 24h ? ;)

Natomiast odnośnie Puni, z tego co wiem to taki mod "wykonawczy" ktoś komu możesz np: zgłosić swoje zastrzeżenia na moją pracę - bardziej do ścigania multikont itp.

Wątpię też że będzie "widocznie -czynnie" uczestniczyć w życiu forum.

I w/g mnie (to tylko moja opinia) nie należałoby szufladkować ludzi po ilości postów. Uwierz mi że są osoby na forum które mają pokaźny licznik - natomiast stan wiedzy akwarystycznej średni. Ale to tylko moja opinia.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SkoczekPL

"Natomiast odnośnie Puni, z tego co wiem to taki mod "wykonawczy" ktoś komu możesz np: zgłosić swoje zastrzeżenia na moją pracę - bardziej do ścigania multikont itp.

Więc jak mam zgłaszać problem do osoby, która nie odpisuje i reaguje jak w tym przypadku na konkurs który sama zaproponowała???

PS tez jestem informatykiem, pracuje jako admin w firmie mającej ponad 80 oddziałów w całej Polsce wiec rozumiem co znaczy brak czasu jednak Ty jesteś często na forum...

Kiedyś napisałem takie zdanie:

"kto nie ma czasu na rodzinę i hobby znaczy że ich nie ma..."

..to się potwierdza...

NOWY_ZARAŻONY - to by było przyznanie mi racji... jestem za... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wszedłem sobie na forum w robocie, przez przypadek trafiłem na temat o szybach i posty typo "WARN", z dziecinnymi grafikami, nikiem kompletnie nie pasującym do moderatora, bez żadnych wyjaśnień, ładu i składu. I w pierwszej chwili myślałem, że na forum włamał się jakiś dzieciak i bawi się w banowanie, nawet do głowy mi nie przyszło, że to faktycznie mod. I szczerze szczęka mi trochę opadła. Po raz pierwszy pomyślałem o tym, że może rzeczywiście jest coś na rzeczy w opinii, że warto przenieść się na drugie forum.

Nie każdy nadaje się na moda, tutaj ważna jest chłodna ocena sytuacji, wyważenie, spokój. Coś totalnie przeciwnego do "będę wpadać, zamykać, banować, bez dyskusji". Do tego edycja czyichś postów bez żadnej adnotacji, vide sylwekg.

Bardzo łatwo w kilka chwil zniweczyć i podkopać pozycję i szacunek do moderatorów, jaką buduje swoją pracą np. Nika. W moich oczach forum straciło sporo.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, zaczyna się..... Pieniacze zapraszamy jest jazda ?;)

A na poważnie. Kapuhy bądź łaskaw wczytać się w wypowiedz usera Sylweq

W/g mnie ale tu nie ma żadnej edycji posta, tylko Sylweq wsadził PW albo GG jakie dostał od Puni.

I tutaj czepił bym się jego a nie jej - wiesz za co ;)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#275913 SkoczekPL :

OK, zaczyna się..... Pieniacze zapraszamy jest jazda ?;)

A na poważnie. Kapuhy bądź łaskaw wczytać się w wypowiedz usera Sylweq

W/g mnie ale tu nie ma żadnej edycji posta, tylko Sylweq wsadził PW albo GG jakie dostał od Puni.

I tutaj czepił bym się jego a nie jej - wiesz za co ;)

za co?


120x43x50 plus sump,cyrkulacja 2x5000,odpieniacz diy na pompie octopus wirnik igiełkowy 1000l/h,oświetlenia 2x54 i 2x39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi zanim CI odpiszę co to było ? Edycja posta przez nią? czy PW / GG ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy uważasz, że moja wypowiedź ma cechy pieniactwa? Przedstawiam swoją opinię na temat moderacji, jeśli jakiekolwiek dotknięcie tego tematu ma być pieniactwem to cóż... Dziwią mnie Twoje słowa, bo sam chyba moderujesz w nieco inny sposób, prawda?

Jeśli sylwekg wkleił priva to fakt, powinien o tym wspomnieć - bez tego post jest niezrozumiały. Ale nie zmienia to dla mnie faktu, że moderacja w opisanym wyżej stylu bardzo szkodzi wizerunkowi forum. Można się z taką opinią zgodzić lub nie, ale pieniactwa tutaj nie widzę :Dozingoff

Sorki za edita, ale nie chcę tworzyć kilkunastu postów.....

O pieniactwie to był ŻART ;) Spokojnie


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pw


120x43x50 plus sump,cyrkulacja 2x5000,odpieniacz diy na pompie octopus wirnik igiełkowy 1000l/h,oświetlenia 2x54 i 2x39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodze się z tym co napisal SkoczekPL na początku, to, ze ktos nie ma w liczniku postow cyfry xxxx, nie moze oznaczac, ze nie pracuje przy forum itd. Tamten temat od razu negowal w jakis sposob osobe, ktora uznano za nowa i tyle, a kazdy nowy user, czy ten, ktory zalozyl konto 2 lata temu i dopiero teraz sie udzielil - zasluguje na szacunek, a sam tytul MOD nie czyni nikogo lepszym od pozostalych, szarych USER'ow, wiec samo udzielenie nie powinno byc uznane za jakas sensacje. Nie rozumiem tez dlaczego moj post wzbudzil w Was jakis swego rodzaju niesmak - tak to odbieram. Puentujac przytakne do zdania, ze ktos, kto tworzy zla atmosfere na forum nie powinien brac w nim czynnego udzialu. Mysle, ze zadaniem MOD'a przede wszystkim jest ulatwianie, czy praca przy tym, aby nasza wspolna pasja rozwijala sie w dobrym kierunku, a forum przy tym jest bardzo pomocne. Zaloze sie, ze jakby na 3 miesiace nie bylo na forum zadnego MOD'a, to nie bylibysmy w stanie nic ogarnac, jeden wielki galimatrias ogarnalby nasza wspolnote.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LiZaRd..

Zgodzę się z Toba że ludzie powinni być równi więc czemu pisząc:

"Przecież Punisher jest zarejestrowana jako mod od 2004 roku, a dokładnie 19 listopada Więc może trochę szacunku"

"wyprostowałeś" RA345 tym zdaniem??

Nie bierz tego absolutnie do siebie, pisze tylko o tym Twoim poście...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:clowningProponuje to wszystko przenieść do off bo nic nie moge napisać ? zaraz wpadnie tu ta "baba" pokasuje moje posty i da ostrzeżenie !(jak zrobiła to ostatnim razem w dyskusji o szybie) choć z off też kasowała bezpodstawnie mówiąc że z nią się nie dyskutuje ! A tak na marginesie to pewnie nam wszystkim zaraz walnie po uszach bo OGÓLNY to nie miejsce na takie pogaduszki:clowning


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy ;)

wg. mnie, "status" pod nickiem nie powinien mieć aż takiego znaczenia, jakie czasem usiłuje mu się nadać. Wszyscy tworzymy forum, wszyscy chcemy rozmawiać o akwarystyce i to właśnie czynimy. uważam, że jeżeli coś jest na rzeczy, coś / czy ktoś się nie podoba, niezależnie od "statusu" mamy prawo do wyrażenia opinii. czasami, niektórzy źle pojmują tzw. modowanie, a pamiętajmy że mod to taki klubowicz, który jeszcze musi troszkę posprzątać ;) i odwrotnie, każdy klubowicz ma prawo do wyrażenia swojej opinii (oczywiście zgodnie z ogólnie przyjętymi normami społecznymi ;)) nie trzeba być modem, by zanegować czy skrytykować ...

natomiast, jak wszędzie, zawsze będzie grupa ludzi niezadowolonych bo regulamin, bo to, bo tamto i jak wszędzie są osoby, które jedynie chcą "podymić" --> piszę ogólnie a nie personalnie ;) i my, wszyscy, jako forumowicze nie powinniśmy na to pozwalać, niezależnie od "statusu".

ps. i bardzo dziękuję za dobre słówko o moim "zamiataniu", przydało się ;) dla równowagi otrzymywanych (na szczęście niezbyt często) PW, od "grupy krytykującej"


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajmijmy sie akwariami a nie offtopami

Tak mowi Dyzma, prezes:D


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#275924 LiZaRd :

adam1203 wydaje mi sie, ze jakos na sile szukasz czegos w tym zdaniu, zla interpretacja ;)

Nie interpretuję wycinka z wypowiedzi tylko całą wypowiedź.. szacunek dla klubowicza, moda bez względu na płeć naturalnie się należy ale z twojego posta wynika że szacunek za to że jest moderatorem w w tym przypadku tylko za to...

Bardzo możliwe że "czytam to po swojemu", mam nadzieję bo nie pasuje mi to do Ciebie... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie ma wątpliwości co do tego, że moderacja jest potrzebna. Bez niej każde forum szybko osiągnie poziom dyskusji na przerwach w gimnazjum. Ale moderacja może odbywać się w mniej lub bardziej rozsądny sposób. A na pewno jedną z bardziej gotujących krew w żyłach opcji jest mod nie uczestniczący czynnie w życiu forum, za to bezdyskusyjnie i z zadowoleniem walący łorny. Od tak prawadzonego forum prędzej czy później część osób się odwróci. Zazwyczaj ta bardziej "pożądana" część.

Osobiście mam nadzieję, że to forum nie zboczy w takim kierunku.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest mi teraz głupio bo puściłem to jako formę żartu a zrobił się totalny dym,bo wykasuje kolejne posty i dojdę do zera

żartuje,jakie macie dziś kh w akwach


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kapuhy:

Dokładnie o tym mówi ten temat...

Bycie modem powinno ciągnąć za sobą jakieś obowiązki a nie tylko tytuł i "szacunek"... to nie o twoim poście LiZaRd ;) hehe

PS dym się zrobił ale nie to miałem na celu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#275916 SkoczekPL :

Powiedz mi zanim CI odpiszę co to było ? Edycja posta przez nią? czy PW / GG ?

i jak


120x43x50 plus sump,cyrkulacja 2x5000,odpieniacz diy na pompie octopus wirnik igiełkowy 1000l/h,oświetlenia 2x54 i 2x39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem ta cała nowa moderatorka to jedna ,wielka ściema.Prościej jest wszystkich krótko trzymać ,rozdawać łorny na prawo i lewo i skrywać się za tajemniczą pannną.Nie ma się na kogo obrazić.Wszyscy święci ,tylko ta moderatorka pojawiająca się raz na ruski rok jest bee.Sprytne posunięcie.


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos łornów jeszcze - czy nie uważacie, że z czasem powinno się je kasować? Niereformowalni osobnicy zazwyczaj i tak kończą marnie, a tak permanentne naznaczenie IMHO do kilku osób na forum już trochę nie pasuje.

P.S.

Piotrek, do działu Chemia z takimi pytaniami! Co to za oftop? Ban, ban! ;)


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.