Skocz do zawartości
seb

Żarnik BLV 14kk

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio noszę się z zamiarem powrotu do HQI, zacząłem drążyć temat i nie wiem czy pamiętacie żarnik BLV 14000 kelvinów? Swego czasu byl "na topie". Ciekawi mnie czy ktoś z Was używal tego zarnika a potem Reefluxa 12000k, jakie są wasze spostrzeżenia, głównie chodzi mi o wzrost, choć o wybarwienie również, ale to w drugiej kolejności.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie używam żarników BLV 14K , dlugo zastanawialem się nad wyborem żarnika , ale ostateczny wybor padł na BLV , nie mogę go porównać do Reefluxa bo nigdy ich nie miałem. Przyrosty pod BLV wydaje mi się , że są sporawe talerzówki mają przyrostów około 1,5 cm na miesiąc a może nawet i więcej. Co do barwy to się nie wypowiem bo są gusta i guściki.

Pozdrawiam


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem reeflux 12kk ma magnetycznym balascie - na poczatku pieknie, ale z czasem wydawalo mi sie coraz bardziej sino. korale praktycznie nie rosly. zmienilem na blv 14kk i z poczatku wydawalo mi sie strasznie zolto zielono, ale z czasem jak sie oko przyzwyczailo to bylo pieknie, kolorowo, przyjemnie dla oka. kolory ladnie odwzorowane, poza tym blv 14kk ma najwyzszy ppfd (wg. Sanjaya) ze wszystkich zarnikow, a co za tym idzie przyrosty sa jak nalezy. mam w planie wrocic do HQI - i na pewno wybiore zarnik blv 400W 14KK na balascie magnetycznym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Do mnie lecą właśnie Phoenixy 14000K 250 Watt Double-Ended Metal Halide Bulb, jak dolecą to się pochwalę.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phoenixy chwalą strasznie za kolory. Ktoś jeszcze może porównać BLV do Reefluxa?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#275995 guliwer777 :

Witam

Do mnie lecą właśnie Phoenixy 14000K 250 Watt Double-Ended Metal Halide Bulb, jak dolecą to się pochwalę.

Pozdrawiam

I jak doleciały? Może jakieś zdjęcie. Bo sam się zastanawiam nad wyborem żarnika. Z racji tego iż nie mam t5 tylko samo HQI chciał bym mieś w miarę fajne kolorki. Siedzę właśnie w UK i mógł bym np. zamówić takiego Phoenixa jeśli jest dobry... Zostało mi jeszcze 10dni do powrotu :clowning


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb a jaka moc cię interesuje żarników bo jak 150W to mam 2szt nowe (mogę ci je dać) zapaliłem je na 2-3 godz dla mnie lipa mało światła i tak jak pisał kolega żółtawo-zielonkawo Pozd.


500l +250 sump Odpieniacz BK 200 supermarine pompa Deltec 5250 cyrkulacja tunze 2x6105 + mulitcontroler oświetlenie Giseman Spectra 2x250W E40 HQI+4x54W T5 reaktor KZ S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema Rako:waving póki co to nie mam lampy jeszcze, nad sps-y planuję 250, ale nie wiem czy nad miękkie nie będę 150 wkładał więc jeśli Ci się nie spieszy to nie sprzedawaj ich:)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok jak coś to dzwoń Pozd.


500l +250 sump Odpieniacz BK 200 supermarine pompa Deltec 5250 cyrkulacja tunze 2x6105 + mulitcontroler oświetlenie Giseman Spectra 2x250W E40 HQI+4x54W T5 reaktor KZ S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak pomoże ktoś? Reexlux czy phoenix 150W ?


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie: dlaczego mój palnik ma 14 000K a świeci białym światłem? trochę mnie to irytuje bo według rysunków i schematów temp barwowa powyżej 12000K to już błędkit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reeflux ma 12k i świeci bardziej błękitno jak połowa żarników co mają po 14k :clowning


112l 80x35x40 12,5kg LR 6kg LS HQI 150W 1xJVP 101 + Koralia nano Stożkowy odpieniacz DIY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to juz jest... BLV 20000K tez teoretycznie powinien swiecic calkowicie na niebiesko, a swieci w najlepszym wypadku "niebieskawo"....


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Tofik,chyba nikt nie chialby miec niebiesko w akwarium...od tego jest aktynika ale glownym oswietleniem dziennym pozostaje HQI a te temperatury barwne od 14K do 22K daja zabarwienie niebieskie,niebiesko purpurowe lub trupio sine w zaleznosci od marki zarnika...Ja bym nie ryzykowal z 20K,jesli wczesniej nie widziales jak to swieci...chyba ze jest to zakup swiadomy albo lubisz experymenty...Owszem,mozesz pobawic sie w kupowanie na ebay'u us tanich zarnikow od 10K do 22K,wtedy zobaczysz na wlasne oczy jak temperatura barwna zmienia swiatlo w zbiorniku ale kupujac markowy ,czyli drozszy zarnik warto zobaczyc u kogos jak to swieci albo trzymac sie opini innych...problem z tym ze nie wszyscy maja takie same gusta...Jezeli bierzesz pierwszy drozszy zarnik ja sugerowalbym 12K i doniebieskawilbym go aktynika lub superaktynika...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.