Skocz do zawartości
mlody_lukasz

Co gdy nie ma prądu?

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie dalej nie mam żadnego zasilania awaryjnego,z resztą zaniki napięcia się skończyły i jest spokuj.Zastanawiam się nad UPS-em bo mam nie wiem od czego wahania wody w kominie i cały czas reguluję zaworem jego poziom by nie chlupało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wyliczyłem że sama obiegówka poleci minimum 10 godzin na tym sprzęcie.(akumulator 100Ah)

Ale z drugiej strony nigdy nie wyłączałem prądu specjalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co panowie sadzicie,mogą być jakieś straty po 8h braku prądu?Jutro maja odłączyć na max 8h umnie i się zastanawiam czy może się coś strasznego stać przez te niby tylko albo aż 8h.Martwić się na zapas?Jest sens?


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz np jakiś cyrkulator ze sterownikiem na prąd stały podłącz na krótko go do aku samochodowego i coś tam zawsze porusza..


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaniki prądu po 8 godzin to u mnie norma, oprócz tego że temperatura spada do 22 stopni nic się złego nie dzieje, obsada to ukwiały i miękkie

w razie czego akumulator i pompka od spryskiwacza wycieraczek ale nie było potrzeby używać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też często są takie przerwy i nic się nie dzieje. Przy 12 godzinach przerwy padły krewetki i ukwial zaczął wędrować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co liczyć na fart, lepiej choć trochę się przygotować:) Jeśli awaria się przeciagnie lepiej mieć jakieś gotowe wyjście awaryjne niż później biegać w popłochu gdy życie już zacznie schodzic:)


Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w grudniu nie miałem jakieś 8 godzin i jedyny problem to spadająca temperatura.Może warto podkręcić wtedy temperature w mieszkaniu aby tak szybko nie spadała w baniaku


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w grudniu nie miałem jakieś 8 godzin i jedyny problem to spadająca temperatura.Może warto podkręcić wtedy temperature w mieszkaniu aby tak szybko nie spadała w baniaku

No właśnie mam taki plan,w nocy nagrzac pokój gdzie stoi akwarium do np 26st.Umnie nigdy nie było tak długiego braku prądu więc nie mam przygotowanych akumulatorów w razie W.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.