Skocz do zawartości
anubis

Moje nowe....

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

A co tam moze sie komus spodoba moj nowy baniaczek NP (narazie jeszcze pusty).

Wczesniej moim poligonem doswiadczalnym bylo red sea max 130l

,szczerze to srednio bylem zadowolony z tego akwarium i postanowilem

sie przeprowadzic no wieksze z kominem i sumpem

bo panel to lipa (jak dla mnie,malo praktyczny).

Moj nowy baniaczek :

*AKWARIUM Optiwhite:

61cm X61cm X61cm+sump jakes 60l

4710-36084954440593720.jpg

4710-lewa%20strona.jpg

miekasy nie dlugo oddam koledze z forum:tongues

4710-prawa%20strona.jpg

*FILTRANCJA:

300ml-BioPellets

TMC V2 SKIM 400 odpieniacz, za jakis miesiac zmiana na

odpieniacz-Bubble Magus NAC7-CS

z pampa Atman 2500lph

*OSWIETLENIE:

4710-lde.jpg

TMC AQUARAY AQUABEAM 500 HD LED MARINE biale

TMC AQUARAY AQUABEAM 500 HD LED MARINE niebiesko-białe

High Power Underwater LED Spotlight niebieskie uzywane tez jako oświetlenie nocne

*cyrkulacja:

Tunze nanostream 6025

Maxi-Jet 1200

obieg tunze 1600l/h... co myślicie wystarczajacy?

i tu jeszcze 3 fotki ,niewiele bo ospa zawitała i zebrała swoje żniwo.

4710-sun%20coral.jpg

4710-pieczarka.jpg

4710-starfish.jpg

Uwagi mile widziane!!;)


[blue]225l+sump,cyrkulacja10000l/h,TMC led,tmc V2 400,10kgLR,400ml NP-Biopellets[/blue]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze przybyl kolejny fan niefoto.

Ulozenie skaly pierwsza klasa tylko dlaczego nie zrobiles tla. Zajebiaszczo to wyglada, mozna bedzie wieszac korale do goru nogami i przy swietle ktore masz bedzie super klimacik. Nowy skimerek powinien styknac jak dla niefoto. Co tam masz w obiegu? tunze co to za model? Cyrkulacji moze ciut malo ale z drugiej strony akwarium ma tylko 60cm ocenisz sam. Ja u siebie staralem sie ja gdzies pochowac.

Zapowiada sie super, Anubis skad dokladnie jestes?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ułożenie skały wymiata - jak je zrobiłeś ?

a jaka lampe chcesz kupić ? wiesz dla niefoto im mniej tym lepiej, moim zdaniem wystarczyły by 2 swietlówki 24w.

i zgdze sie z Grzegorzem - aż się prosi o tło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peterborough ..

cyrkulacja będzie schowana i ciut większa tylko powolutku bo kaski brakuje.

Nie jestem pewien co to za model tej pompy obiegowej bo napisy sa poscierane .

Wyglada jak ta (Tunze Hydrofoamer 1200l/h lub 1600l/h)

Tlo chymm.... sam nie wiem i tak zarośnie


[blue]225l+sump,cyrkulacja10000l/h,TMC led,tmc V2 400,10kgLR,400ml NP-Biopellets[/blue]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skały są montowane na rurki PCV i opaski plastikowe.

lamp juz chyba nie będę zmieniał myślałem jeszcze o jednej purpurowej kulce led ale zobaczymy jak to będzie.

zbieram na odpieniacz teraz.

tlo... a moze faktycznie jakieś niebieskie.;)


[blue]225l+sump,cyrkulacja10000l/h,TMC led,tmc V2 400,10kgLR,400ml NP-Biopellets[/blue]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po małych zakupach:;)

4710-sun.jpg

4710-59072836348786952.jpg


[blue]225l+sump,cyrkulacja10000l/h,TMC led,tmc V2 400,10kgLR,400ml NP-Biopellets[/blue]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tuba widac ze glodzona nie byla, ale ta krewetka nie da Ci spokoju.

Alcyjonium piekne. Zadbaj o papu, najpierw lepiej kupic pokarmy dla niefoto a potem zasiedlac akwarium.

Tlo niekoniecznie czarne ale napewno jakies pasowaloby dac. Ostatnio w sklepie widzialem cienowane od jasno niebieskiego od gory przechodzace w ciemny granat do dolu. Bardzo ciekawie to wygladalo.

Trzymam kciuki, bede kibicowal temu akwarium


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krewetka jest tak wredna ze masakra! wyżera cale papu z polipów ,oddam ja razem z miekasami.


[blue]225l+sump,cyrkulacja10000l/h,TMC led,tmc V2 400,10kgLR,400ml NP-Biopellets[/blue]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wieksze natretne kraby tez sobie odpusc. U mnie wlazily na gorgonie i siedzialy jak szpaki na czeresniach:D

Postaraj sie i kilka kielzy przy karmieniu niefoto ich populacja wzrosnie do setek. To najlepsza ekipa czyczczaca.

Masz tam jakis ciekawy sklep kolo siebie?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sklepy sa dwa 1.i 2.czy ciekawe ...?W porównaniu do tego co masz w Londynie to nie za bardzo i drogo sie wydaje.

co do krabów to były 2szt.jeden siedzi w sumpie po tym jak go dorwałem na przycinaniu sun coral,a drugi który na razie jest grzeczny jest w akwarium.

Masz jakiś film z karmienia swoich podopiecznych?


[blue]225l+sump,cyrkulacja10000l/h,TMC led,tmc V2 400,10kgLR,400ml NP-Biopellets[/blue]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomalutku dochodzi do siebie:

4710-13519234582781792.jpg


[blue]225l+sump,cyrkulacja10000l/h,TMC led,tmc V2 400,10kgLR,400ml NP-Biopellets[/blue]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oooozauwazylem jeszcze cos takiego dzis:tongues

4710-malz.jpg

wyglada jak jakas malza.


[blue]225l+sump,cyrkulacja10000l/h,TMC led,tmc V2 400,10kgLR,400ml NP-Biopellets[/blue]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malza:clapping bardzo czesto zyja wsrod tubek, dobra miejscowka na zdbywanie pokarmu. Zachwa rowniez jest czestym mieszkancem pojawiajacym sie na sklace wraz z Tubastrea. Jutro postaram sie wrzucic moich pasazerow na gape:goofy


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja kochana zona dzis zaszalala i zabrala mnie na duzeee zakupy:strutin wydala cale swoje zapasy na kosmetki ,a bylo troszke tego. Kupila mi miedzy innymi Blueberry Gorgonia-Anthogorgia sp, wiem ze to piekny coral, tyle ze moja jest zaglodzona,

chcial bym ja przyklejc w odpowiednim miejscu, z tego co mi wiadomo ma byc zaciemione i slaba cyrkulacja, -chcialbym tylko sie upewnic czy oby napewno.

Mam tez pytanie odnosnie gabek gdzie najlepiej im bedzie, bo jeden sprzedawca mi powiedzial, ze w slabym swietle a drugi odwrotnie, wiec troche jestem zamotany.

Pytanie do Pana Dyzmy oraz innych zamieszkujacych wyspy: gdzie w u.k mozna kupic cos takiego. lub cos podobnego co mozesz mi polecic.

fotki wstawie pozniej :clowning


[blue]225l+sump,cyrkulacja10000l/h,TMC led,tmc V2 400,10kgLR,400ml NP-Biopellets[/blue]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

pozwolisz, że dorzucę 3 grosze :clowning Blueberry to najbardziej humorzasta/wrażliwa gorgonia jaką posiadam. Problem z nią to właśnie odpowiednia cyrkulacja. Nieprawdą jest, że można ją zaszufladkować i powiedzieć, że ten gatunek preferuje słabą cyrkulację albo bardzo mocną. Wszystko zależy od tego w jakich warunkach żyła gdy była zdrowa. Tego nie wiemy więc pozostaje Ci tylko metoda prób i błędów. Osobiście mam trzy Blueberry i każda preferuje inne warunki przepływu. Niezadowolony koral nie będzie się otwierał, zadowolony zareaguje bardzo szybko pełnymi polipami. Odrębną sprawą jest jej wykarmienie. Wbrew pozorom nie jest to takie proste, bo mimo stosunkowo sporych polipów jagoda preferuje raczej drobne pokarmy i dość szybko nudzi się jednym pokarmem przestając na niego reagować. Co do oświetlenia to moje mają je w poważaniu i nie reagują tak jak np. Alcyonium. Dwie stoją w świetle, a jedna w półcieniu.

Z gąbkami to też temat rzeka. Przy zbyt mocnym świetle może porastać glonami, a przy słabej cyrkulacji nie będzie się oczyszczała i zapcha się brudami, co często prowadzi do martwicy tkanki. Moja gąbka z acrozoanthus'ami preferuje dość silny prąd wody, wtedy otwiera "kominy" i widać, że jest jej dobrze. Światła ogólnie mam mało, bo 48W na ok. 250 litrów wody netto.

Pozdrawiam


_____________________________

Raz Fila - całe życie Fila

Moje błotko

75x63x60 (280 litrów), sump ~300L, 2x24W T5, cyrkulacja ~12000 l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hubert gdzies ty sie podziewal:) ?

Ale nic dodac nic ujac do tego co napisales.

Anubis jak przekonac zone zeby caly budzet na kosmetyki wydala na korale? Dwie takie kacje w roku i mam TOTMa:D


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja blueberry pięknie reaguje na pokarm Fauna Marin ale "ultramin f" (plus drobne mrożonki dla korali oczywiście) :clowning Stoi aktualnie w świetle w dość mocnym prądzie wody. Papu kupiłam na ebay pozdr


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#277220 Grzegorz Dyzma :

Anubis jak przekonac zone zeby caly budzet na kosmetyki wydala na korale? Dwie takie kacje w roku i mam TOTMa:D

chym sam nie wiem jak to sie stalo ...chyba sie zarazila ,albo cos bedzie chciala :clowning, a wtedy to mnie zaboli portfel.

Co do blueberry to narazie stoi w zaciemionym miejscu o sredniej cyrkulacji i chyba jej dobrze bo wiekszosc czasu ma otwarte polipy, nie calkiem ale otwarte.

Rzeczywiscie produkt Fauna Marin jest dostepny na ebay (dziekuje za podpowiedz kolezance:goofy)

Zmienilem sobie cyrkulacje na: JVP-101 -2szt.+tunze 4025

wstawie pare nowych fotek z gory przepraszam za jakosc...

4710-blue.jpg

4710-anemona.jpg

4710-gabki.jpg

4710-cos.jpg

pierwsza rybka po ospie

4710-nemo.jpg


[blue]225l+sump,cyrkulacja10000l/h,TMC led,tmc V2 400,10kgLR,400ml NP-Biopellets[/blue]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się sprawuje oświetlenie Aquabeam ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.