Skocz do zawartości
inmar

phosphate remover

Rekomendowane odpowiedzi

moim zdaniem niema co szybko zbijać PO4 bo to tylko odbije się na zwierzakach, dlatego stosujemy się do dawek jakie zaleca nam Darek


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mnie interesuje jak należy dozować a nie jak piszą w instrukcji :-)

A Inmar - to nie jest obcojęzyczna strona :-)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niejeden z nas ja to stosuję już jakiś czas,dawki wg producenta wg mnie są dawkami zabójczymi,każdy powinien sam dobrać i dopasować odpowiednią dawkę.Ja na dzień dzisiejszy dozuję ok 3-4ml tygodniowo,fosforany podnoszą mi się ok0,03-0,04 właśnie zakupiłem małą Hannę i zakończyłem testowanie tego środka,dodawanie 3-4ml na tydz. jest bardzo wygodne no i tanie,jak na razie żadnego stresu u zwierzaków


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#283284 Niejeden z nas :

Właśnie mnie interesuje jak należy dozować a nie jak piszą w instrukcji :-)

A Inmar - to nie jest obcojęzyczna strona :-)

Tego linka ominołem.Tam faktycznie za duże dawki podane,jak Bioły pisze.Z resztą wszystkie preparaty podajemy zazwyczaj w dużo niższych dawkach niż zaleca producent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie trzeba to na sobie wypróbować, oczywiście z umiarem, ja na zbiornika ponad 500L w obiegu leje 20ml i spada mi około 0,10


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc,postanowiłem zacząć małymi kroczkami i wlałem dzisiaj 3ml zobacze jutro jaki wynik wyjdzie. Przed podaniem miałem 0,2.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należy bardzo,ale to bardzo ostrożnie dozować ten preparat,myślę że dozowanie wg producenta to jakieś nie porozumienie,stosuję go 3 miesiąc i na moje 500l wody dozuję co najwyżej 3 ml na tydz.i utrzymuję Po4 na poziomie ok0,04 po prawie 3 miesiącach nie zauważyłem żadnych oznak stresu u ryb i korali.Po dozowaniu odpieniek momentalnie wywala gęstą pianę,po kilku godz. woda klarowna jak cza,polecam Grzegorz


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo wygodne dawkowanie,cena śmieszna w porównaniu z innymi środkami,tylko nie wolno przedobrzyć


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam, mi zbiło fosforany z 2 do 0,04-0,06 po dawce 3ml i 2ml. Zero stresu u wszelkich zwierząt.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest gdzies na srtronie jak to dziala jaka to substancja? Jak to wiaze ze wszystko sie odpienia?

Fajnie ze jest kolejna alternatywa tylko ja mam cykora jaki to koze miec wplyw na filtratorow. Gabki, oslonice i cale zycie na skale. Troche sie boje podawac to gdzie w zbirniku korale ktore sie pompuja


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też gąbkom nic się nie dzieje.

a pytanko - wcześniej nie używałem abosrberów typu Rowa, Ecophos czy innych, powiedzcie czy atrament jest rzeczywiście bardziej wydajny? bo cenowo wyglada fajnie, ale ecophos za 100ml też wychodzi po ok. 15zł...

PS. u mnie zbija do ~0,1 i nie chce zbić niżej (albo to mój błąd pomiaru na zooleku który pokazuje bliżej 0 niż 0,25 :))... dlatego zastanawiam się nad jakimś absorberem na bazie żelaza/aluminium


Aktualny baniak [209 x 60 x 60 cm]

Poprzednie zbiorniki:

http://nano-reef.pl/...l-yogher-vol-2/

http://nano-reef.pl/...zko-w-glowie-;/

akwarium morskie od 03.IV.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz prosta Rowy 100 ml starczy Ci np. na 2 miesiące a 100 ml atramentu na rok bo w Twoim przypadku lał bym 1-2 ml co 2-3 tygodnie wg potrzeb oczywiście.100ml kosztuje 17 zł teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skuszony pozytywnymi opiniami, atrakcyjną ceną, fosforanami na poziomie 0,91ppm i grubym dywanem sinic i ja użyłem tego 'cuda'. Na 100 litrów 1. dnia poszło 3ml, 3. dnia 2ml. Obecnie, po 5 dniach sinice niemal zniknęły z szyb, zostało nieco na piachu, glony wapienne dostały kopa a odpieniacz przez jakiś czas wywalał dość specyficzny rodzaj syfku. Jestem zadowolony z phosphate removera, zdecydowanie :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zielony mintaj jakby udało Ci się zbić poniżej 0,2 to proszę napisz :) bo u mnie właśnie jest kwestia czy ten specyfik działa poniżej tego progu, bo nie mogę zbić mimo stosowania i nie wiem czy za mało leję czy rzeczywiście średnio działa.

@inmar pewnie coś poczarował i mu ściągnęło ale ja nie znam zaklęcia :)


Aktualny baniak [209 x 60 x 60 cm]

Poprzednie zbiorniki:

http://nano-reef.pl/...l-yogher-vol-2/

http://nano-reef.pl/...zko-w-glowie-;/

akwarium morskie od 03.IV.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja juz tego dziadostwa wiecej do akwarium nie wleje.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja to stosuję już 3 miesiąc, żadnych efektów ubocznych,wielu to może potwierdzić,Inmar również,poniżej 0,2 zbija również,tylko ostrożnie żeby nie przesadzić,utrzymuję PO4 na poziomie ok 0,04 .Jeżeli PO4 podskoczy do poziomu ok 0,1 podaję ok 3ml i mam spokój ok 3 tygodnie pozdrawiam Grzegorz jestem jednym z pierwszych którzy zaczęli ten środek stosować


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...hmm,zaciekawil mnie ten remover,tylko nie rozumiem i nigdzie nie moglem znalezc informacji,dlaczego nie mozna go uzywac do zbiornikow z PO4 ponizej 0,2ppm...zastanawiam sie jak to dokladnie dziala ale logika tu podpowiada ze lepiej jest przeciez wlac cos co spentetruje skaly,piasek,detrytus,nizeli przepchnie tylko sama wode przez zloze...czy ktos zauwazyl zmiane w skale,jej "odmlodzenie","odswierzenie" czy cos w tym stylu...?...czy podloze,piasek,grawel wygladaja tez lepiej...?...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podawałem go i nigdy nie zauważyłem skutków ubocznych i jak już pisałem produkuje to uznany producent.Jadę na kulkach,ale nim zbiłem dość spory poziom PO4,kulki utrzymują ten niski poziom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iceberg nie zauważyłem żadnych ale to żadnych zmian w baniaku, tym bardziej na skale,a na prawdę jak zaczynałem bacznie obserwowałem co się dzieje w baniaku,po podaniu odpieniek pracuję na 100 procent możliwości Peniek-dlaczego nazwałeś ten środek dziadostwem i dlaczego go więcej nie wlejesz? Mam nadzieję że odpowiesz


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim kilkiu acrom ten preparat nie przypadl do gustu,mimo ze zbilem po4 w ciagu 2 tyg. z 0,12 do 0,07.(mierzone duzą Hanna)

Jak stosowalem Phosguard Seachem to zadnych skutków ubocznych nie widzialem.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to był powód kolego Peniek żeby pisać że to dziadostwo? tak doświadczony akwarysta,albo inny powód


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.