Skocz do zawartości
inmar

phosphate remover

Rekomendowane odpowiedzi

Grzegorz,nie ganie to super absorber,piszę,że potem mi nie działał w niskich wartościach.Po to nawet kupiłem oryginalne opakowanie a nie odlewane z wielkiego pojemnika i było bez zmian.Sam się nad tym zastanawiałem dlaczego tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bioly wlasnie ze stosowalem i moje spsy nie byly zachwycone,nie wiem co masz za korale w baniaku ale ja swoj preparat wylalem do kibla.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peniek z góry wiedziałem że udzielisz takiej odpowiedzi,poziom marny,jeśli chodzi o korale to posiadam tylko sps-y,przewaga aropory,wiele osób z forum może to potwierdzić,a to że wylałeś do kibla świadczy o tym że nie dobrałeś odp.dawki


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzienki sprobuje na poczontek 2ml i zobaczymy skutek po 2 dniach.

Na dzien dzisiejszy:

PO4 = 0,14

KH = 8

CA = 420

MA = 1380

Nitrat = 2

Nitrit = 0

Tem = 25

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

po pierwszej probie sie nic niezmienilo mam nadal PO4 0,14.

Dalem 4ml tego produktu na 600L wody i nic.

Dzisiaj sprobuje dac 5ml.

Pytanie czy w trakcie uzywania Phosphate remove mozna nadal uzywac absorbera nie ze on cos z siebie wydaje spowrotem do Akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej wyjąć inne absorbery bo przecież może atrament rozpuścić to co już wchłonęły.Na 600L wody to ja bym dał 10ml.Ja na 360 tyle dawałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy 10 nie będzie za dużo,myślę że jak będziesz dokładał po 1 ml to na pewno ustalisz odpowiednią dawkę,tylko rób przerwy 1 dniowe bo to ważne pozdrawiam Grzegorz


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie na prawde trzeba nie zdawac sobie sprawy z tego czym jest, skad sie bierze PO4 i jak dziala remover aby stosowac permanentnie ten specyfik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KIDULT może rozwinął byś swoje przemyślenia,bo przecież ty wiesz co to,skąd bierze się PO4 no i oczywiście jak działa atrament A Kidult jak zwykle nakrzyczał,nakrzyczał i uciekł, normalka


380l+100lsump,HQI2x250W+T5 2x54W,cyrkulacja30000,ATI BM200,Eheim 1262,Reaktor wapnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dalem 10 ml atramentu i nic dalej a nawet wiecej PO4 = 0,16

Moze ktos mi pomoze jak inaczej mam ten PO4 zwalczyc albo czym.

Korale to 50/50 % SPS-LPS Ryb okolo 22 sztuki najwieksza to jeden Hawai Doktor i reszta jakies 7-6 cm.

Odpieniacz Schuran Jetskim 150

Oconizator ustawiony na 5 mg

UVC Lampa

Cyrkulacja Tunze 2x5500l/h z multicontroller

Obieg 3500l/h

Piasek w Akwarium 3-5mm odlamki korali

Skala jakies 80kg

Akwarium ma jakies 6 miesiency.

Jak najlepiej ryby karmic i czym zeby PO4 tak szybko nie podnosilo sie ?

Dziwne ze Nitrat taki maly jest 2-5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Seachem phos-guard,naprawde dobry i tani pochłaniacz fosforanow,na dodatek jest bialy wiec widac kedy jest do wymiany,zuzyty robi sie ciemno bezowy.

Ryby karm pokarmami mrozonymi,przed podaniem koniecznie wyplócz w wodzie,pokarmy suche podawaj jak najzadziej bo to one zawieraja najwiecej PO4.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko napiszę,że czasami dziwnym trafem też jakiś czas mi nie działał a potem działał,ale generalnie na razie nikt nie podał żadnego minusu tego produktu.Za rowę płacimy w setkach a atrament kosztuje kilkanaście złotych i naprawdę działa.Bioły na tym jedzie chyba już z rok a SPS-y są u niego do kupienia od ręki.Do tego produktu dobrze mieć konkretny odpieniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

producent podaje, ze nie wolno stosowac przy stezeniu mniejszym niz 0.2 ppm. gdy stezenie jest wieksze, mozna stosowac. po dodaniu tworzy sie jakas zawiesina, ktora zostaje odpieniona. producent zaleca, aby podawac to w silnym przeplywie wody.

co to wszystko oznacza i dlaczego tak jest?

to proste. PO4 nie jest zwiazkiem powierzchniowo czynnym, wiec nie daje sie odpienic. ale phosphate remover laczy czasteczki po4 w blizej nieokreslone lancuchy i wtedy daje sie juz odpienic. i teraz pytanie, dlaczego przy po4<0.2 ppm nie mozna stosowc?

poniewaz rozrzedzenie po4 (czytaj odleglosc czasteczek wzgledem siebie) jest na tyle duza, ze REMOVER nie jest w stanie zlepic tego w lancuchy. co sie wtedy dzieje? remover plywa sobie w naszej wodzie i nie wiadomo co robi, gdzie sie odklada, na co ma wplyw, bo PRODUCENT ZA TO NIE ODPOWIADA, JAK WYSZCZEGOLNIL W INSTRUKCJI OBSLUGI.

ktos powie, ze jednak udalo mu sie zbic atramentem ponizej 0.2ppm. a ja powiem, ze aby potwierdzic taka hipoteze nalezy wykonac probe na minimum 30 zbiornikach aby wyeliminowac blad statystyczny oraz inne czynniki mogace wplywac na wynik badania.

i teraz wracajac do praktyki, jezeli chcemy osiagnac jakis staly poziom, nalezalo by wyliczyc odpowiednia dobowa dawke atramentu. pytanie tylko, czy balansowanie na krawedzi jest zasadne? jak wyliczyc nieprzewidywalna ilsoc PO4 w kostkach mrozonek?

dlatego wlasnie ja nie stosuje atramentu, ale gdyby ktos chcial obnizyc poziom PO4 w oczku wodnym z np. 10ppm do 0.2ppm to na pewno bym mu polecil ten srodek. tylko czy to usunie zrodlo problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zastosowałem microbe-litf phosphate remover i jetem w szoku (raczej pozytywnym)

Od roku walczę z PO4 i cośsłabo mi to szło.

Zawsze miałem NO3 niskie - do 5mg a PO na poziomie nawet 1 mg.

Stosowałem wiele sztuczek np wódkę ale zawsze kończyło się to zbiciem NO3 a nie PO4.

Absorbery typu ROWA PHOS nie pozwoliły mi zbić PO4 do nikich poziomów.

Tydzień temu kupiłem atrament i wziąłem się do działania.

Podmiana 20 proc.

po podmianie test: no3 - 2,5mg i po4 - 0,5mg

dadałem dawkę taką jak na opakowaniu napisana jest

po tygodniu test: no3 - 2,5mg i po4 - 0,25mg

kolejna dawka z opakowania

natępny dzień test: no3 - 2,5mg i po4 - 0,04mg

Jedyne minusy to korale w lekkim szoku i pojawiło się kilka ognisk dino i cyjano ale to chyba normalne po tak szybkim obniżeniu jakiegoś parametru w wodzie.

Także jak ktoś ma problemy z wysokim PO4 to polecam ten środek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasz Darek z Rybnika,właściciel sklepu przy elektrowni u którego się najczęściej zaopatrujemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem z Rybnika a gdzie dokładnie na elektrowni ten sklep muszę mieć ten środek ponieważ mam bardzo wielki problem z po4 zaczyna pokazywać mi się sinica a niechcę 2 raz walczyć z sinicą to jest masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat :)

Zakupiłem produkt opisywany w tym wątku, zapoznałem się ze wszystkimi postami i chyba skłonię się ku laniu mniej ew. zwiększając dawki, skoro dawkowanie wg. producenta jest mocno zbijające PO4.

Jak myślicie na jakieś 285l w obiegu lać 3ml? Po dwóch dniach sprawdzić PO4 i ew. zwiększyć dawkę jak nie ruszy w dół?


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0,44 ppm na małej hance.


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No sporo,w instrukcji jest chyba,że poniżej 0,20 nie stosować,ale ja stosowałem nawet poniżej 0,10 jeśli dobrze pamiętam,dawno to było.Pamiętam,że stosowałem czasem podwójne dawki bo mniejsze nic nie dawały i nic złego się nie działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okolice 0. Test zrobił się lekko różowy ale nie tak jak na skali, wg mnie to w ogóle jest bardziej biały niż jakiś różowy.

Ale dlatego mówię o okolicach zera a nie dokładnie zero. Biorąc pod uwagę lekkie zakłamanie testu to może być trochę więcej.


Akwarium nr 1: 120/60/55 

Akwarium nr 2: 90/50/50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.