Skocz do zawartości
wagabundo

jaka obsada

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich ;)

mam pytanko planuje swoja pierwsza solniczkę 200l ok 60kg żywej skały, i zacząłem zastanawiać się nad rybami które w nim zamieszkają jestem pewien co do 2 błazenków, 1 yello tang, 1 regal tang, 1 bicolor angelfish,1 a.leucosternon, 1 a.taeniatus i 1 z.velitarum 2 krewetki czyszczące oraz 1 czerwona .Bardzo mi się marzy skrzydlica zebra i tu pojawia się moje pytanie... : czy moje krewetki i taeniatus pasują w tym wszytkom :/ nie chciałbym żeby posłużyły jako przekąska dla skrzydlicy :/

dzięki wielkie

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wpuścisz tyle ryb do 200 l, to można przypuszczać,że będą zestresowane i agresywne. Gdyby to było 2000 l to pewnie było by ok.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,po doświadczeniach z moja księżniczką rafy mogę się śmiało zapytać,czy na pewno chcesz skrzydlicę,uwzględniłeś pozostałych członków rodziny i ewentualna pomoc medyczną?decyzja zawsze należy do ciebie,

tak prawie każda ryba i każda krewetka(kwestia wielkości)może zostać pokarmem,przyjdzie czas że zmieni swoje menu i to normalne

obecnie mam 23 szt ryb w 300 l i rosną i się rozmnażają ;) ale tak nie wolno robić ;)


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, czy to jest prowokacja czy na poważnie?


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chcesz trzymac takie rybki ktore wymieniles akwarium przynajmniej 400-500L

Zaden pokolec nie nadaje sie do 200l no moze zoltek przy malych rozmiarach na poczatku, potem przeprowadzka na wieksze lub wymiana na mnijeszego. Blazenki w porzadku, bicolor tez ciut za malo. Zdecydowanie inna obsada na tej wielkosci akwarium.

Skaly bardzo dobrze ze 60kg bo to podstawa filtracji tylko pamietaj ze przy niezawalaniu zbiornika wejdzie Ci 20kg a reszte du sumpa wiec pomysl nad jego rozmiaremi cyrkulacja. Optymalnie byloby okolo 40kg


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałem że tak nie wolno robić ,od zawsze miałem za dużo ryb,wysokie poziomy NO3,PO4 dlatego powstał zieleniak wole tak bo taniej niż absorbenty a tam wpuszczę kolejne rybki,niesamowita zależność im więcej karmie tym ładniej glony rosną i odwrotnie


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim, o ile to faktycznie nie jest prowokacja, to pokolce nie nadaja sie W ZADNYM WYPADKU jako pierwsza obsada pierwszego akwarium, to sa BARDZO WRAZLIWE ryby. Zaś A. leucosternon jest BARDZO WRAZLIWY nawet jak na pokolca. Tyle pokolcow to mozna w 2000L trzymac a nie w 200, tym bardziej ze kolega chce tam 60kg skały włożyć ;) Pewnie to prowokacja, bo ktos kto chwilke poczytal nano-reef.pl nigdy by na takie pomysly nie wpadł.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a no właśnie: ja też będę miał 200L, z tym, że mały sump czy 30kg skały wystarczy mi na uniknięcie problemów? Do sumpa wejdzie jeszcze góra 2-3kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie propouje poczytac o metodzie berlinskiej - bo zakladam, ze mimo ostatnich wynalazkow nadal to metoda ktora jest podstawa w wiekszosci zbiorników - LR powinno stanowic okolo 20% objetosci akwarium , czyli na 100l 20kg skaly. ja w 180litrach mam 26 kg skaly czyli znacznie mniej niz 20%, objetosciowo jednak wychodzi to tak, ze trudno mi sobie wyobrazic wiecej, po prostu malo miejsca zostaje na korale i ryby. a ta lista pokolcow to jak ktos wczeniej napisal na pewno nie do 200l. w 200l 2 pokolce z ich odchodami to juz sporo. zamiast takiej ilosci ryb proponowalbym wiecej inwestowac w ekipe czyszczaca, szczegolnie w krewetki, ktorych znaczenie rosnie kiedy sie pojawia pokolec.


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.