Skocz do zawartości
MAQU22

Moje 624L

Rekomendowane odpowiedzi

Siema!

Nie odzywałem się z pół roku:)...

W końcu 20.07.2010 przyszedł do mnie nowy zbiornik o wymiarach 130x80x60 + sump 120x60x40.

Powolutku szykuje do jakiejś fotorelacji ale aparat hhhhh więc poczekam na siostre jak wróci z wakacji i coś powstawiam narazie tylko takie foty kiepskiej jakosci

Stelaż z profila 40x3 narazie obudowany tylko 2 plytami na ktorych bedzie kamien,akwarium stoi na plycie grubości 36mm a z tylu bedą drzwiczka do sumpa, tylko narazie nie mam czasu ponieważ za dużo roboty bo nawaliło turystów do Zakopca:)

Akwarium tworzy taką jakby sciane którą to oddzieliłem sypialnie od salonu. Sorry ale fotki naprawde wstretne:(

W akwa jest:

60kg zywej skały

2x koralia 4

pompa z sumpa do akwa 4500l na godz jakas newjet czy cos tam ale chodzi na kozaku dlatego narazie nie dokupuje dodatkowej tunzy

odpieniacz od Darek30(coś niesamowitego:)) chodzi piecem:) Po jednym dniu działania woda cristal a koralowce(malo ich i same miekkie) pompują się 2X większe!

2 grzalki nie pamietam firmy

6swietlowek 120cm 54wat sylvana 3 rozowe i 3 niebieskie mam jeszcze 2 ale narazie nie dokladam bo glony beda rosly:)

Sump to tam pisalem u gory

Ryby ktore przezyły mękę w starym zbiorniku:

2 mandaryny

1 flava

1 desjardini(dostała kare i siedzi narazie w sumpie glupia pinda rozwalila naso:() malo braklo i tez bym dostal z kolca jak sobie chcialem przestawic skale

Jeszcze była babka z krewetka symbiotyczna ale nie mogłem jej wyłowić od kuzyna

Dokupiłem:

Hepatusa

3 te pomarańczowe zapomnialem nazwy

2 zolte takie co jedza kielze

3chromisy

ekipe czyszczaca 3 rozgwiazdy piaskowe

13 slimako turbo

6 elegansow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy zalałeś zbiornik.Nie za wcześnie na ryby?


120x43x50 plus sump,cyrkulacja 2x5000,odpieniacz diy na pompie octopus wirnik igiełkowy 1000l/h,oświetlenia 2x54 i 2x39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wode miałem z mojego działającego zbiornika 300l + 100l z drugiego oraz 200l od kuzyna więc prawie całe akwa zalałem skała 30kg była dokupiona 30kg bylo u mnie rok no i dodałem 60-70kg nowego piachu...

Ryby maja sie super ospy nie bylo wiec myśle że jest gitara

To desjardini masz na tym zdjęciu w profilu? Jak tak to chyba słabe masz parametry w akwa bo strasznie wyblakła jest:):clowning:)

Jak przyjedzie siostra to zrobie mojej zdjęcie i zobaczysz jak ma być wybarwiona:)

tu masz zdjecie z netu jak bede miał swoje to wkleje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtórka z historii baniaka 300L ? :clowning


Akwarium 180L Ricordea&Zoa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ale zawsze może się coś wydarzyć!

Przedtem nie miałem filtra RO przez to miałem najwiecej problemów później działo się już coraz lepiej. Korale rosły ryby też ale nie dawałem zdjęć ani się nie odzywałem miałem poważny remont i nie było czasu na pierdoły:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#277391 MAQU22 :

Wode miałem z mojego działającego zbiornika 300l + 100l z drugiego oraz 200l od kuzyna więc prawie całe akwa zalałem skała 30kg była dokupiona 30kg bylo u mnie rok no i dodałem 60-70kg nowego piachu...

Ryby maja sie super ospy nie bylo wiec myśle że jest gitara

To desjardini masz na tym zdjęciu w profilu? Jak tak to chyba słabe masz parametry w akwa bo strasznie wyblakła jest:):clowning:)

Jak przyjedzie siostra to zrobie mojej zdjęcie i zobaczysz jak ma być wybarwiona:)

tu masz zdjecie z netu jak bede miał swoje to wkleje

Paskudna ta "desjardini" z fotki. A o dobrych parametrach to kto jak kto, ale ty pisać nie masz prawa. Ciekawe kiedy ten wątek zostanie zamknięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TOTM


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#277485 MAQU22 :

Raczej nie ale zawsze może się coś wydarzyć!

Przedtem nie miałem filtra RO przez to miałem najwiecej problemów później działo się już coraz lepiej. Korale rosły ryby też ale nie dawałem zdjęć ani się nie odzywałem miałem poważny remont i nie było czasu na pierdoły:)

A to z Twojego wątku o 300L:

U mnie dalej poligon(teraz remont mam, w akwa nic nie widac chyba ze od gory)...niestety hepa padł, żółtek też(( reszta rybek ma sie za***iscie-zrobila sie naturalna selekcja. Korale twarde padły nie do konca ale ze 100% krzaka zostało 10% miekkie korale powiekszyly sie jakies 200% niektóre więcej Jakbym to odsprzedał jak kolega radził to już by było po mojej przygodzie a tak to przez te straty bardzo zaangażowałem się w życie moich współlokatorów Nakupiłem zbędnych testów-czemu zbędnych bo kkk wychodziło z nich że mam na kozaku! ale korale twarde mnie nie lubią i narazie odpuszczam wole miekkieMiałem w międzyczasie wysyp gąbek jak w końcu doszłem co to, to się okazało że tylko dla profesjonalistów więc jak szybko się pojawiły tak szybko zaczęły znikać Może coś się jeszcze ale teraz tylko dokarmiam ryby które i tak sie super trzymają w epicentrum robót budowlanych Po remoncie będzie potrzebna pomoc(robie wieksze akwa, tym razem postaram się zminimalizować straty) tak więc odezwe sie wkrotce jak bede w trakcie tworzenia nowego zbiornika

O i zapomniałem o jeszcze jednej wtopie Jakoś przed zimą zamówiłem sobie ze sklepu z tej strony 10ślimaczków turbo i jakoś tak wyszło że jechały do mnie 2dni i pech chciał że akurat przyje...o śniegiem(w Zakopcu w okresie zimy nie było tyle śniegu co wtedy). Ślimaki dotarły temp wody u każdego osobnika wynosiła miedzy 10-11.5 stopni wiec nalalem do wiadra wody temp 18 wsadziłęm woreczki ze ślimakami i tak bawilem sie przez pare godzin az doszlo do 25. Po ślimakach zostały muszle w ktorych teraz popierdzielaja kraby

Więc gdzie konkretnie te ryby i korale rosły?

Jak dla mnie to jesteś koleś sadystą.

Do tej pory myślałem, że tym hobby zajmują się ludzie, którzy kochają naturę i zwierzęta.

Ty za to masz podejście - zdechnie to kupię następne.


108L, 60x40x45cm, miniflotor, 2 x JVP-101, oświetlenie 6x24W, poki co skała dojrzewa :)

Start zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#277391 MAQU22 :

Wode miałem z mojego działającego zbiornika 300l + 100l z drugiego oraz 200l od kuzyna więc prawie całe akwa zalałem skała 30kg była dokupiona 30kg bylo u mnie rok no i dodałem 60-70kg nowego piachu...

Ryby maja sie super ospy nie bylo wiec myśle że jest gitara

To desjardini masz na tym zdjęciu w profilu? Jak tak to chyba słabe masz parametry w akwa bo strasznie wyblakła jest:):clowning:)

Jak przyjedzie siostra to zrobie mojej zdjęcie i zobaczysz jak ma być wybarwiona:)

tu masz zdjecie z netu jak bede miał swoje to wkleje

No dyskutowałbym z Tobą na temat twojego wybarwienia desjardini a kiepskie pewnie masz parametry.Jak podrzucasz fotki z netu to proszę bardzo

link

Obecnie już jej nie mam bo to w poprzednim baniaku ale miałem ją z półtora roku i świetnie była wybarwiona i nic jej nie dolegało ,zostala sprzedana i pewnie ma się dobrze

poz

(edytowałam i poprawiłam link, bo forum się "rozjeżdżało")


120x43x50 plus sump,cyrkulacja 2x5000,odpieniacz diy na pompie octopus wirnik igiełkowy 1000l/h,oświetlenia 2x54 i 2x39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurde ale podejście do akwarystyki masz..nieodpowiednie, delikatnie mówiąc..:clowning


225l+54l Sump.

Odpieniacz: Mini Bubble King 160(DIY)

Światło: 150W HQI+2x39w t5.

Automatyczna dolewka Aqua-Trend.

Cyrkulacja: Tunze 6045+Nanoprop 5000.

Obieg: NJ2300.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja desjardini wygląda tak:

desjardini.jpg

Chyba nieco ładniejsza od tej brązowej z foty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej ludzie, desjardini robi sie czarna jak jest dorosla. w morzu czerwonym plywaja stadami takie co maja 30cm+ i wszystkie czarne jak smola, z bliska widac ze to desjardini dopiero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm a kiedy one tak czarnieją? Bo ja widziałam wielkie w oceanarium i każda jak ta:

p-74409-Sailfin-Desjardini-.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe aleście są nerwowi:) korale i ryby były w innym akwa tak jak poradziliście "sprzedaj całe życie" ja wolałem wysłać na wakacje do kuzyna. Z desjardini to był żart(moja też z początku była taka jasna jak twoja, teraz przeważnie jest granatowo fioletowa-nie czarna, a raz na jakiś czas na chwile robi się taka jasna ale rzadko) no bo z tego co mi wiadomo są 2 odmiany jedna jest z indopacyfiku i ponoć taka czarna się robi(niestety mi się taka trafiła) no i jest ta ładniejsza odmiana chyba morze czerwone!

Panikujecie strasznie znam gościa co zakłada akwa i po 2 tygodniach wkłada twarde korale i jest git. Widziałem osobiście 2 zbiorniki i PETARDA!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestesmy nerwowi tylko jak wiekszosc tutaj nie lubimy cwaniactwa. Akwarystyka jest po to zeby koic nerwy a nie spianc sie przed wszystkimi.

Czlowiek ktory po dwoch tygodniach wklada SPS dobrze to ujoles zawsze pozostanie gosciem, a nie akwarysta. Ale co by nie byc zbyt ostrym wierze ze odwiedzajac go nastepnym razem nie zapomnisz aparatu i zrobisz zdjecia tych petard.

:)


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze właśnie sobie aparat sprawić ale lepiej aparat czy odłożyć na akwa?

Co do mojego nowego akwa jestem dobrej myśli zresztą widzę różnicę pomiędzy tym a tamtym, pamiętam co się działo wtedy:( i widzę że teraz nic się strasznego nie dzieje:). Wystarczyło ponaciągać się z Wami dostać porządną zjebe poczytać i w końcu zrobić sumpa i dokupić lepszego sprzętu. Przyznaje racje jakbym trochę poszukał i wcześniej znalazł to forum to może ale raczej na pewno już bym się cieszył pięknym rocznym baniakiem!

Szkoda mi ryb które odeszły z mojej winy i twardych korali które załatwiłem(szczepki):) Coś tam jednak się nauczyłem np wiem jak rozpoznać np cyjano i jak z nim walczyć znam też kilka chorób ryb -jak im zapobiegać jak rozpoznać. Zrobiłem sobie teraz w razie czego akwa szpital wole na zimne dmuchać.

No i najgorsze co pamiętam z tamtego akwa to parametry były niby idealne(oczywiście później jak posłuchałem kilku rad bo na początku były masakryczne) więc wsadziłem pare szczepek twardych i d*pa! Dlatego boję się teraz(oczywiście nie mówie że już! muszę tak za każdym razem coś umieszczać w nawiasie bo zaraz by było cytowanie mnie i posty typu: "morderco koralowców" itp:)) wsadzać twardzieli no bo skąd mam niby wiedzieć że będzie ok parametrom nie zaufam!

Doszedłem do wniosku po porównaniu zdjęć z neta zebrasomy desjardini że ja mam jakąś jeszcze inną odmiane bo chet inne ma kolory:) jest właśnie taka jak na zdjęciu niebiesko-granatowa + złote paski(nie żółte bo żółta to jest ta ryba obok) idealnie że sie tam doktorek(ma czarny pasek a moja nie jest czarna jak widać) wepchał w skrzela bo nikt nie będzie mówił że zrobiłem zdjęcie pod niebieską świetlówą. Czasami robi się chet blada i wygląda jak skalar:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bateria w aparacie padła:( Jak mi sie uda to zrobie fote jak wygląda jak wyblaknie(nic ciekawego) i jak doktorek nie będzie przy niej(a jest caly czas) bo też wtedy troche inaczej wygląda(wtedy jest coś pomiędzy tym niebieskim a wyblakłym). Może moja desjardini to jakiś obojniak i nie wie na którą płeć się zdecydować i temu tak zmienia kolory:)Mam 3 rybki w jednej:):clowning:p kurde akurat teraz wyblakła a nie mam czym foty zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.