Skocz do zawartości
OlaBak

Moje pierwsze akwa 300l

Rekomendowane odpowiedzi

#283328 Grzegorz Dyzma :

A jak bedziesz chciala do srodkowej komory wsypac piasek i zrobic refugium? wsypiesz 2,3cm i woda stanie.

Wklej na dole paski szyb z i wtdy te wieksze kawalki zostawiaja szpary. Same rozmiary komor OK

Sama mozesz edytowac swojego pierwszego posta i zmienic tytul

Czy masz na mysli przegrody o wysokosci ciut wiekszej niz poziom piasku czyli cos takiego jak ponizej

@ Nika-Znalazlam, lol :nono Ano i dzieki :)

Acha przypomne sie o przesuniecie watku jak bedzie start. Narazie cierpliwie czytam i czekam na komenty dot. sprzetu. Gdzies tam juz go podalam, bede Wam bardzo wdzieczna.

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#283342 Grzegorz Dyzma :

Odgapiaj:yes

Czytalam o nim :nono,a ze mnie przerazil na poczatku to sprobowalam cos po swojemu no i zasugerowalam sie odp Mateusza do mojego 1 rys zeby zmniejszyc ilosc przegród przed 2 komora. Chcialam troche blysnac pomyslowoscia a nie odrazu kopiowac czyjegos sumpa :), ale wychodzi, ze jednak lepiej isc na latwizne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak rozwiazanie okaze sie nieskuteczne to przeciez mozna sumpa zmienic - samo szklo jest w miare tanie, i koszt sumpa w calosci akwa jest w zasadzie pomijalny, u mnie pierwszy okazal sie tak skopany przez szklarza, ze zamowilem 2-gi, bo zabawa z przekladaniem przegrodek byla zbyt skomplikowana.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz zablyslas:clapping Posolone kobiety na tym forum mozna na palcach policzyc, a to ze juz zakumkalas o co biega z tym calym sumpem i sama chcialas dobrze rokuje na przyszlosc


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Mateusz

Akwarium mam, tylko przegrody musze zamówic u szklarza i skleic- wiec koszta prawie zadne.

@ Grzes

Dzieki :) , mam straszna faze na solniczke, wieksza niz maz zdecydowanie, on jest od prac wykonawczych, czyli szafka a pozniej ciecie rurek itp choc nie przecze, ze bede pomagac. Po pierwszym starcie- kompletna porazka- przyznaje sama z powodu niedoczytania, wzielam na luz (mimo ze nie jestem cierpliwa osoba, a jak juz musze czekac to cierpie strasznie :nono) czytam forum i inne zrodla na necie.

Powiedzcie mi chlopaki puki jestescie online co z tym moim sprzetem-jest chyba na poprzedniej stronie, bede miala przynajmniej jakis punkt wyjscia. Przynajmniej sump juz nie taki straszny, ale jeszcze zobacze na ktorego sie zdecyduje.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie byloby jakbys przeniosla informacje o planowanym sprzecie do 1-go posta w watku, bo tak dosc trudno je w ogole znalez.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#283398 MateuszD :

fajnie byloby jakbys przeniosla informacje o planowanym sprzecie do 1-go posta w watku, bo tak dosc trudno je w ogole znalez.

Ok juz robie, tylko ze pierwszy post to wogole porazka. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko przeniesione- Enjoy :)

Ano moze mi ktos pomoze, probuje dodac avatara, zmniejszylam juz gifka a i tak nie wskakuje. Nie moge znalezc na forum bo opcja Szukaj nie dziala mi cosik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#278083 OlaBak :

A wiec, plany sa takie:

nowe akwa- 120Lx50Hx50W z pudelkiem przelewowym

sump- 80x40x30 (3 komory), projekt na stronie 2 (ten z serduszkami lub Natana)

odpieniacz- Deltec MCE600 albo V2800 ?

pompa- Eheim Compact 3000+?

cyrkulacja- Koralia 2 x4 lub 3x2

zastanawia mnie jeszcze oswietlenie tzn, doczytam

Na poczatek zadnego szalu w obsadzie.

na pewno chcesz pudełko przelewowe a nie komin?

sump może być za niski.. niektóre odpieniacze maja zakres pracy 25-30cm wtedy nie dasz 30cm nigdy..

(widzę że chyba wymiar powinien być 80x30x40 i wtedy wszystko ok :) )

obiegówka chyba ok:) NJ wychodzą chyba trochę taniej i podobno są cichsze, miałem Eheima 1000 teraz mam NJ2300 i NJ u mnie pracowały podobnie..

ja wolałbym pompy JVP sam mam 3 sztuki w baniaku, duuużo taniej a efekt podobny..na 324l mam 2x 101 + 102 ( 2x300l/h +5000l/h) przyszłościowo może wymienię jedną 101 na 102 :)

oświetlenie sam mam Led + t5, na długości 120 jeden panel raczej ciężko, więc może T5 i LEDowe Świetlówki? czy raczej Hqi ? :)

Podsumowując objętościowo mam podobny baniak, więc możesz do mnie zajrzeć i zobaczyć co i jak mam :)


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#283540 Sienki :
#278083 OlaBak :

A wiec, plany sa takie:

nowe akwa- 120Lx50Hx50W z pudelkiem przelewowym

sump- 80x40x30 (3 komory), projekt na stronie 2 (ten z serduszkami lub Natana)

odpieniacz- Deltec MCE600 albo V2800 ?

pompa- Eheim Compact 3000+?

cyrkulacja- Koralia 2 x4 lub 3x2

zastanawia mnie jeszcze oswietlenie tzn, doczytam

Na poczatek zadnego szalu w obsadzie.

na pewno chcesz pudełko przelewowe a nie komin?

sump może być za niski.. niektóre odpieniacze maja zakres pracy 25-30cm wtedy nie dasz 30cm nigdy..

(widzę że chyba wymiar powinien być 80x30x40 i wtedy wszystko ok :) )

obiegówka chyba ok:) NJ wychodzą chyba trochę taniej i podobno są cichsze, miałem Eheima 1000 teraz mam NJ2300 i NJ u mnie pracowały podobnie..

ja wolałbym pompy JVP sam mam 3 sztuki w baniaku, duuużo taniej a efekt podobny..na 324l mam 2x 101 + 102 ( 2x300l/h +5000l/h) przyszłościowo może wymienię jedną 101 na 102 :)

oświetlenie sam mam Led + t5, na długości 120 jeden panel raczej ciężko, więc może T5 i LEDowe Świetlówki? czy raczej Hqi ? :)

Podsumowując objętościowo mam podobny baniak, więc możesz do mnie zajrzeć i zobaczyć co i jak mam :)

Tak, wysokosc sumpa to 40 cm :)

Z tym pudelkiem czy z kominem to jeszcze na 100 % decyzja nie podjeta.

Koralia sa bardziej dostepne w UK a jak mam zaplacic 2 razy tyle za przesylke z Chin, zeby dostac JVP to chyba lepiej w tej cenie Koralie.

Obieg- poczytam jeszcze o pompach, poszukam jakies zastepczej, ktora ma podobne parametry i jest chwalona :)

Jak narazie czytam i czytam i czytam, ale wstepnie plan jak powyzej- od czegos trzeba zaczac.

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze trzecie rozwiązanie, komin zewnętrzny:) posiada wszystkie zalety konwencjonalnego komina wewnętrznego, a nie posiada jego wad.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Po dlugiej nieobecnosci wracam ze zlymi wiesciami. Z powodów osobistych niestety zalozenie akwa nie dojdzie do skutku.

Szafka zrobiona, projekt sumpa byl :):):) ale coz zycie.

Jesli ktos jest zainteresowany to szafka jest do sprzedania. Wrzuce link pozniej i na targowisko tez.

Pozdrawiam.

Jeszcze tu wroce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sayonara


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.