Skocz do zawartości
OlaBak

Moje pierwsze akwa 300l

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Przywitalam sie na watku do tego stworzonym, mam nadzieje, ze moj watek nie zasmieca forum i obiecuje postarac sie nie zadawac powtarzajacych sie pytan- wiem Czytac Czytac i jeszcza raz Czytac :)

Po krotce moge napisac ze:

- akwarium okolo 100 l

- miesza sie solanka od wlasciwie wtorku, pierwsze zalanie w niedziele bo zakupieniu piasku koralowego i suchej skaly- mieszalo sie do wtorku z pompka taka jak na zdjeciu ktore pozniej dolacze :)

- we wtorek przyszla pompka konkretniejsza, wrzuce link pozniej

- musimy kupic odpieniacz jeszcze- taki laik ze mnie :)

- musimy zrobic porzadek z oswietleniem bo pokrywa posiada tylko jedna swietlowke ale musze sprawdzic parametry w domu, bo wlasnie jestem w pracy ale nie moglam sie juz doczekac zeby dolaczyc do Waszego grona- mam nadzieje, ze mnie przyjmiecie.

Reszte info podam Wam pozniej. Pozdrawiam

A to na nowo, ze byla zmiana :

A wiec, plany sa takie:

nowe akwa- 120Lx50Hx50W z pudelkiem przelewowym

sump- 80Lx40Hx30W (3 komory), projekt na stronie 2 (ten z serduszkami lub R.Rozka)

odpieniacz- Deltec MCE600, MC500 lub Turboflotor Blue 3000 albo 1000

pompa- Eheim Compact +3000 lub NJ3000

cyrkulacja- Koralia 2 x4 lub 3x2, a moze i JVP (ciezko chyba o nie w UK)

zastanawia mnie jeszcze oswietlenie tzn, doczytam

Na poczatek zadnego szalu w obsadzie. Malo ryb,a wiecej korali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj OlaBak

chcesz całość akwarium prowadzić na suchej skale? a co z filtracją?

jaki odpieniacz planujesz kupić? masz sumpa? panel?

jakie wymiary akwarium?


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sucha skała to zły pomysł do pierwszego akwarium. Żywa skała jest podstawą filtracji i dlatego powinna być porowata i lekka, pochodzić z pewnego źródła. Ponieważ to Twoje pierwsze akwarium, więc pewnie na skale się nie znasz. Na Twoim miejscu wymieniłabym skałę na żywą. Po co pakować się w kłopoty?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

OlaBak wiesz co ja wiem ze koszty startu sa duze i sucha skala wydaje sie dobrym pomyslem. Ale lepiej nie oszczedzaj na jednym z podstawowych elementów filtracji. Tym bardziej ze startujesz, wiesz lepiej sie jeszcze raz zastanow.

I te zdjecia daj bo ja przynajmniej nic nie widze.

Pozdro


A miało być tak pięknie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#278106 TMK :

Sucha skała to zły pomysł do pierwszego akwarium. Żywa skała jest podstawą filtracji i dlatego powinna być porowata i lekka, pochodzić z pewnego źródła. Ponieważ to Twoje pierwsze akwarium, więc pewnie na skale się nie znasz. Na Twoim miejscu wymieniłabym skałę na żywą. Po co pakować się w kłopoty?

Hej

Nie wiem jak zlaczyc cytaty z wiecej niz jednego posta- kazde forum dziala inaczej- wiec prosze o instrukcje. Wlasnie mam przerwe w pracy, zajrzalam i mnie mile zaskoczyliscie szybka odpowiedzia. A wiec- skala zywa oczywiscie bedzie tylko fundusze narazie na nia nie pozwolily :),jesli doczytalam to powinno jej byc okolo 10-20 % czyli w moim przypadku ok albo min 15 kg a to spory wydatek tutaj :). Mieszkam w UK i bede musiala Wam podawac linki z Ebay bo czesc rzeczy kupimy napewno stamtad, gdyz sa tansze niz w sklepie z akwarystyka w moim miescie. Kolejnym powodem jest to, ze od 3/09 do 10/09 bedziemy na urlopie i nie chcialabym zostawac tak akwarium samopas, wiec raptem za 3 tyg mysle kupie skale. Mysle, ze sie ze mna zgodzicie. Wtedy ruszamy z wieksza para. Zreszta bede w domu za godzinke to Wam podam wszystko :). Pozdrawiam rowniez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#278115 OlaBak :
#278106 TMK :

Sucha skała to zły pomysł do pierwszego akwarium. Żywa skała jest podstawą filtracji i dlatego powinna być porowata i lekka, pochodzić z pewnego źródła. Ponieważ to Twoje pierwsze akwarium, więc pewnie na skale się nie znasz. Na Twoim miejscu wymieniłabym skałę na żywą. Po co pakować się w kłopoty?

Hej

Nie wiem jak zlaczyc cytaty z wiecej niz jednego posta- kazde forum dziala inaczej- wiec prosze o instrukcje. Wlasnie mam przerwe w pracy, zajrzalam i mnie mile zaskoczyliscie szybka odpowiedzia. A wiec- skala zywa oczywiscie bedzie tylko fundusze narazie na nia nie pozwolily :),jesli doczytalam to powinno jej byc okolo 10-20 % czyli w moim przypadku ok albo min 15 kg a to spory wydatek tutaj :). Mieszkam w UK i bede musiala Wam podawac linki z Ebay bo czesc rzeczy kupimy napewno stamtad, gdyz sa tansze niz w sklepie z akwarystyka w moim miescie. Kolejnym powodem jest to, ze od 3/09 do 10/09 bedziemy na urlopie i nie chcialabym zostawac tak akwarium samopas, wiec raptem za 3 tyg mysle kupie skale. Mysle, ze sie ze mna zgodzicie. Wtedy ruszamy z wieksza para. Zreszta bede w domu za godzinke to Wam podam wszystko :). Pozdrawiam rowniez.

zywa skała jak najbardziej od początku założenia zbiornika jak masz ją później wymieniać to poczekaj i wystartujesz później z żywą skała.to podstawa zywa skała


120x43x50 plus sump,cyrkulacja 2x5000,odpieniacz diy na pompie octopus wirnik igiełkowy 1000l/h,oświetlenia 2x54 i 2x39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Wlasnie wroclismy ze sklepu z odpieniaczem. Juz Wam podaje co mamy

Akwa- 80x30x40- czyli 96 litrów

Pompa- http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=400097837109&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

Odpieniacz- V2 TMC 400

Jesli chodzi o panel- to czy macie na mysli pokrywe ze swietlowkami ? Jesli nie to co ? Jesli o swietlówki to narazie i tak nie sa chyba potrzebne, dam wam znac jak bedziemy wkladac LR.

Wracajac do skaly- zywa zostanie dolozona do tego co jest, tylko jak pisalam wczesnij dopiero po 10 wrzesnia. No chyba, ze mialam wywnioskowac- wylac wode i rozpoczac na nowa z LR po powrocie z urlopu.

Dzieki i pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olu, to co wkleiłaś to nie pompa a filtr zewnętrzny kubełkowy - nie dobrze!

Panel - to miejsce w akwarium oddzielone od głównego zbiornika szybą. Tam trzymany jest cały "majdan" czyli grzałka, odpieniacz, pompa itp.

Poczytaj troszkę forum bo jak na razie to idziecie w złą stronę:

http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=11252

http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=11046

http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=11263

itp.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#278139 SkoczekPL :

Olu, to co wkleiłaś to nie pompa a filtr zewnętrzny kubełkowy - nie dobrze!

Panel - to miejsce w akwarium oddzielone od głównego zbiornika szybą. Tam trzymany jest cały "majdan" czyli grzałka, odpieniacz, pompa itp.

Poczytaj troszkę forum bo jak na razie to idziecie w złą stronę:

http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=11252

http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=11046

http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=11263

itp.

Oki

Dlaczego niedobrze- pompa zewnetrzna czy filtr kubelkowy ??? Taka mi doradzono, wyjasnij co z tym jest nietak, nie zda egzaminu?

Ide poczytac o panelu w takim razie albo sumpie- tego chcielismy uniknac- ale doedukuje sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Olu.

To co kupiłaś, to filtr zewnętrzny ale to jest urządzenie techniczne do akwarium słodkowodnego.

W morskim jeżeli mówimy o pompach to dzielimy je na 2 rodzaje:

-falowniki

-pompy obiegowe

falowniki są to takie turbinki które odpowiadają za imitację prądów w oceanie

pompy obiegowe - wmontuje się w sumpie, ew. w panelu.

Służą do przetransportowania wody oczyszczonej z powrotem do akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Witaj Olu :)

Tak czytam i widze ze mialem podobne akwa jak Ty...

1. Filtr zewnetrzny tez kupilem wydalem ponad £100 i lezy w garazu, uzywany miesiac :/ kompletnie nie potrzebne, jak mozesz to oddaj do sklpu, dostaniesz kredyt albo oddadza kase...

2. Z tego co widze nie masz sumpa, zakup v2 400 nie jest dobrym pomyslem, wiem bo sam zakupilem taki i po wsadzeniu pompy do akwa, zajelo mi 1/3 akwa, poza tym nie wiem dlaczego ale buble stop nie dzialalo i wszystkie babelki lecialy do akwa, oddalem do sklepu, ale znowu go kupilem bo zrobilem sumpa, jesli nie zdecydujesz sie na sumpa to polecam odpieniacz deltec mce/600, jest troszku drogi, nowy okolo £250 uzywany okolo £100, polecam tez miniflotora, ludzie pisza ze nie spelnia oczekiwan, ale sa tacy ktorzy uzywali i byli zadowoleni tak jak i ja... jesli jednak bys chciala uzyc tego v2 400 to kup na ebay overflow box, na dole stawiasz sumpa i wstawiasz tam odpieniacz, jest troszke zabawy ale dziala :) co do skaly, to nie kupuj ze sklepu bo cena to pewnie okolo £12 za kilo, na necie mozna dostac po £6 za kilo... tylko trza poszukac :)

Pewnie ktos zaraz skrytykuje moja wypowiedz po ostatniej awanturze, tylko czekac hehe

Olu jak cos to pisz do mnie na PW, podam Ci pare linkow do sklepow w uk :)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymaj sie z zalaniem, poogladaj gotowe zbiornik o takich wymiarach, AdamB czy nawet u mnie jest trochę o akwarium 112l, ja mialem panel zewnętrzny, czyli akwarium podielone na komory (aby wymusic przepływ wody) połączony pudełkiem przelewowym, a do tego pompa powrotna, zwykła pompa 1000l/h

na chwilę obecną brakuje Ci napewno pomp cyrkulacyjnych np jvp 101 -3000l/h dwie sztuki to PL tani i sprawdzony sposób.

co do oświetlenia to pewnie masz 1x18W ? T8?

powinnaś mieć np 3x24 W T5 albo chociaż świetlówki LED 2x15W lub 3x10W również dostępne bez problemu w PL

filtr kubełkowy z linki jeśli możesz zwróćiłbym do sklepu, gdyby to był chociaż filtr kaskadowy czyli wieszany na ścianie akwarium możnaby było dać do niego np węgiel lub absorbery, a dodatkowo wprowadzałby w ruch powierzchnię wody - usuwał film powierzchniowy..

jeśli jedziesz na urlop to odpuść sobie do powrotu to wszystko... jeśli będziesz w PL to pewnie znajdzie się chętna osoba która pokaże Ci o co chodzi i pomoże dobrać sprzęt i kupić taniej, może nawet używny sprzęt.

podsumowując, zaczynasz od początku.. czytasz forum i wypisujesz na kartce co masz a czego brakuje..

ps. pamietaj o takich rzeczach jak testy wody + pomiar zasolenia, odpowiedni piasek, itd..


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#278143 Tofik :

Witaj Olu.

To co kupiłaś, to filtr zewnętrzny ale to jest urządzenie techniczne do akwarium słodkowodnego.

W morskim jeżeli mówimy o pompach to dzielimy je na 2 rodzaje:

-falowniki

-pompy obiegowe

falowniki są to takie turbinki które odpowiadają za imitację prądów w oceanie

pompy obiegowe - wmontuje się w sumpie, ew. w panelu.

Służą do przetransportowania wody oczyszczonej z powrotem do akwarium.

No to teraz mam juz metlik i lekka zalamke. W opisie dzialania jak to nazywacie filtra pisze ze jest do morskiego rowniez, wiec albo dalam sie nabrac, albo bedzie mozna to wykorzystac jakos. Tzn czy uwazacie ze bedzie nadawac do panelu, bo sump to dla mnie czarna magia, mysle ze panel lepiej sie sprawdzi na poczatek. Zdalby egzamin na calej dlugosci akwarium ale z tylu? Poczytam wiecej o panelu skoro nie uda sie bez niego.

W kazdym badz razie wiem ze woda pojdzie do wylania i zaczniemy jeszcze raz. Trudno czlowiek uczy sie bledach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem baniak 30cm szerokosci to w morskim kompletna porazka,dlatego ja bym nie kombinowal z sumpami panelami tylko powiesil ten odpieniacz co masz na szybie i potraktowal to akwa jak pole doswiadczalne.A potem zbieral kase i na akwarium z prawdziwego zdarzenia ,z sumpem i porządnym osprzętem.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#278151 OlaBak :

No to teraz mam juz metlik i lekka zalamke. W opisie dzialania jak to nazywacie filtra pisze ze jest do morskiego rowniez, wiec albo dalam sie nabrac, albo bedzie mozna to wykorzystac jakos. Tzn czy uwazacie ze bedzie nadawac do panelu, bo sump to dla mnie czarna magia, mysle ze panel lepiej sie sprawdzi na poczatek. Zdalby egzamin na calej dlugosci akwarium ale z tylu? Poczytam wiecej o panelu skoro nie uda sie bez niego.

W kazdym badz razie wiem ze woda pojdzie do wylania i zaczniemy jeszcze raz. Trudno czlowiek uczy sie bledach.

nie nadaje się to coś..

a troche wody z solą to żadna strata, nie masz jeszcze życia w akwarium więc spokojnie;)

panel na długości NIE! 30cm głębi to nie głębia.. słona woda ma to do siebie że akwarium wydaje się węższe..

Mając 80cm długości możesz uszczknąć jakieś 10-15cm max.. świetlówki o których pisałem wyżej mają 60cm..

a odpieniacz zastosowałbym np miniflotor lub znów taniej ps300 który miałem u siebie z wydajną pompką powietrza, czyli tzw. napowietrzaczem, z dobrą kostką miniflotora;)


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że twój entuzjazm związany z akwarystyką morską jest ogromny, ale też widać jak szybko opada po kolejnych odpowiedziach na twój post, niestety akwarystyka morska to nie to samo co hodowla gupików. Ciesz się że nie jesteś facetem bo zrównaliby cię tu z ziemią, za to że nie zainteresowałaś się działem dla początkujących i zaczynasz nie znając podstaw. Zacznij z innej strony, nie zniechęcaj się, usiądź przemyśl kilka spraw, a jeśli nie znajdziesz odpowiedzi na tym forum dopiero zacznij pytać.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#278164 kmirko :

Widzę że twój entuzjazm związany z akwarystyką morską jest ogromny, ale też widać jak szybko opada po kolejnych odpowiedziach na twój post, niestety akwarystyka morska to nie to samo co hodowla gupików. Ciesz się że nie jesteś facetem bo zrównaliby cię tu z ziemią, za to że nie zainteresowałaś się działem dla początkujących i zaczynasz nie znając podstaw. Zacznij z innej strony, nie zniechęcaj się, usiądź przemyśl kilka spraw, a jeśli nie znajdziesz odpowiedzi na tym forum dopiero zacznij pytać.

Jak narazie to ten post jest najmniej wnoszacym porade w mojej sprawie i z zadnego z powyzszych nie wyczulam pouczania mojej nieznajomosci forum. Jak najbardziej moj zapal nie opadl bo nawet wzrosl. Z Twojego postu wynika, ze jako jedna z NIELICZNYCH nie przeczytalam forum i zabieram glos, a cala reszta uzytkownikow forum przeczytala i kazdy jeden nie mial zadnych pytan i bledów. Jezu.

Akwarium jest male - wiem o tym, mam w planach wieksze, ale to jeszcze dluga droga, z drugiej strony od czegos trzeba zaczac. Skoro odradzacie panel i moj nieszczesny pompko-filter :) to sie go pozbede i po urlopie zaczniemy od poczatku, prawdopodobnie z sumpem. Doczytam wiecej- a mozecie mi wierzyc troche sie nasiedzialam tutaj i innych forach, wiele rzeczy pojawia sie sprzecznych, wiec niekazdy podejmuje trafne wszystkie decyzje. Dlatego zalogowalam sie do Was, zeby skorzystac tylko z Waszych rad.

Wkurzylam sie tylko na ten filter, bo rozmawialam z kolesiem ze sklepu, mowil ze sam ma morskie akwarium i takie cos wystarczy mi na te moje prawie 100l (ale nie powiedzial tez, ze on ma taki)

Prosze o wyrozumialosc,bo mam wrazenie, ze im wiecej czytam to tym mniej wiem.

Dodam ze woda jest juz spuszczona, ruszamy znowu po urlopie.

Dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Olu... chcesz akwa około 100 litrów proponuje zestaw ReefMax Sam coś takiego wystartowałem i jestem zadowolony...

Takie akwarium kompletne kupisz używane w bardzo dobrym stanie juz za około 700-800 zł Podkreślmy ze ten zestaw ma wszystko oprócz pompy cyrkulacyjnej, grzałki no ihmmm... czyścika :) Jest wyposażony w odpieniacz (jakiś tam, da się przeżyć i daje rade) ma panel 20 litrów komplet świetlówek (x3) chłodzenie itp... na pewno bedzie prostrzym rozwiazaniem niz stawianie sumpa dobór oświetlenia... kombinowanie pokrywy... regulowanie pomp itd.. na początek zestaw ten chyba był by ok.

Chciałem stawiać zbiornik tak jak ty... ale oszacowałem wydatki i stwierdziłem ze rozsądniej bedzie kupic taki zestaw.

Całość do startu wraz z automatyczną dolewka odparowanej wody TUNZE OSMOLATOR wyniosła mnie około 4000 PLN (razem z żywą skałą 9kg, sól PREIS 20KG, testy, żywy piach, osmozą, salimetrem)

Nie zniechęcam... lecz zachęcam.. :)

POWODZENIA...!!!! Zajrzyj do działu ReefMax Klub.


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#278174 Warszawiak :

Witaj Olu... chcesz akwa około 100 litrów proponuje zestaw ReefMax Sam coś takiego wystartowałem i jestem zadowolony...

Takie akwarium kompletne kupisz używane w bardzo dobrym stanie juz za około 700-800 zł Podkreślmy ze ten zestaw ma wszystko oprócz pompy cyrkulacyjnej, grzałki no ihmmm... czyścika :) Jest wyposażony w odpieniacz (jakiś tam, da się przeżyć i daje rade) ma panel 20 litrów komplet świetlówek (x3) chłodzenie itp... na pewno bedzie prostrzym rozwiazaniem niz stawianie sumpa dobór oświetlenia... kombinowanie pokrywy... regulowanie pomp itd.. na początek zestaw ten chyba był by ok.

Chciałem stawiać zbiornik tak jak ty... ale oszacowałem wydatki i stwierdziłem ze rozsądniej bedzie kupic taki zestaw.

Całość do startu wraz z automatyczną dolewka odparowanej wody TUNZE OSMOLATOR wyniosła mnie około 4000 PLN (razem z żywą skałą 9kg, sól PREIS 20KG, testy, żywy piach, osmozą, salimetrem)

Nie zniechęcam... lecz zachęcam.. :)

POWODZENIA...!!!! Zajrzyj do działu ReefMax Klub.

Dzieki za info ale byloby to troche ciezkie ze wzgledu na miejsce z mojego zamieszkania :), dostalam te akwarium i chcialam je wykorzystac, nadmieniam ze jest do praktyki i nauki, na chwile obecna jak pisalam wczesniej woda wylana, zostal piach i sucha skala, sol dzisiaj kupilsmy wiec bedzie na przyszle zalanie, wszystko ruszy jeszcze po urlopie- tzn filtracja i pompy najpierw do analizy, potem zakupu, poniewaz ta co mam nie moge oddac, wiec pojdzie na strych w pudelku albo wystawie na necie. Powiem po krotce zebym nie wyszla na kompletna blondynke, ze i tak nie mamy oswietlenia, pomp cyrkulacyjnych jeszcze, testery do wody sa i hydrometr tez,grzalka powinna zdac egzamin (200w) z termostatem. Na koniec podsumuje: po urlopie dam znac co mam zamiar skompletowac, tragedii nie ma- a zapal pozostal. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisz i zadawaj pytania, na pewno ktoś Ci pomoże...

Tym czasem miłego wypoczynku :)


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Nadal czytam forum, ale zrobilismy wstepna analize kosztów i pracy która by trzeba bylo wlozyc do przerobienia stolika, pokrywy i stwierdzilismy, ze te 96 litrowe pojdzie na strych, a interesuje mnie narazie to:

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=300456643339&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

Do urlopu zostalo jeszcze 2 tygodnie i nic nie ruszy po powrocie z niego, ale chcialam juz wpisac, bo chyba bedzie potrzebna zmiana nazwy watku. :) Mysle, ze do wyjazdu podalabym jaki sprzet do tego by zamontowac- po ówczesnym doedukowaniu sie oczywiscie.

Mam jeszcze dwa pytania: Czy watek nie bedzie przeniesiony do : Nasze Akwarium? Czy to moderatorzy zmieniaja nazwe watku w razie prosby?

Aaaa no i chcialam przeprosic za brak polskich znaków, ale musicie mi wybaczyc, na codzien nie sa mi potrzebne.

No chyba, ze ktos ma juz ochote cos napisac- chetnie poczytam.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj jeszcze troche.All in one tenki

Maja zle zrobione filtry.Uzycie gabek,kulek

z plastiku nie jest dobre dla morskiej wody.

Skimer jest podstawa a niestety te gotowe

Maja skimery na niby.Troche wiecej wydasz

I bedziesz mial na lata.Lepiej puznie miec

wiekszy fondusz na korale.

Sk

Ps slona woda niszczy elektronike.


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#278409 Slawekkrzyzanowski :

Poczytaj jeszcze troche.All in one tenki

Maja zle zrobione filtry.Uzycie gabek,kulek

z plastiku nie jest dobre dla morskiej wody.

Skimer jest podstawa a niestety te gotowe

Maja skimery na niby.Troche wiecej wydasz

I bedziesz mial na lata.Lepiej puznie miec

wiekszy fondusz na korale.

Sk

Ps slona woda niszczy elektronike.

Nie biore pod uwage sprzetu, ktory tam jest, bo widze ze, to jest do bani. Chodzilo mi o samo akwarium i sumpa jaki dodaja do niego, wydaje mi sie,ze cena jest calkiem przystepna. Rzucilo mi sie w oczy, wiec wrzucilam link do oceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Olu... za 1800 zł (po kursie ~4.8 zł/za 1 funta szterlinga) masz coś fajniejszego i nie masz tam zbędnego sprzętu bo resztę za te 800 zł możesz dokupić sama (pewnie 800 będzie mało) Dogadaj się z chłopami z eRybki (są naprawdę OK) i może wyślą Ci towar za granice, a mowa tu o....takim zestawie z sumpem i gotowym spustem wody

Przemyśl to bo nie ma sensu kupować czegoś z czego nie będziesz korzystać... a z tym filtrem kubełkowym to bym poszedł z awanturą do sprzedawcy, bo sprzedał Ci towar o innym przeznaczeniu i wprowadził Cię w błąd.


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Ola

Ja tez jestem nowy w tym hobby i powiem ci tak. Sluchaj sie tych Panow tutaj,bo maja wiedze z praktyki zacznij czytac o akwarium morskim raz kolejny i potem jeszcze raz bo do stracenia masz bardzo wiele, i nie mowie tu tylko o pieniadzach ale niema nic gorszego i tak przygnebiajacego jak cale twoje zycie w akwarium zacznie umierac:(. Ja zostalem zarazony od kolegi ta akwarystyka:) morska ( ktory, teraz sie okazuje ze wogole niemial racji w tym co mi mowil)powiedzialem sobie pffff co tam troszke kasy wiec kupilem akwa "aqua one 90 literkow" nic drogiego ale potem sie okazuje ze moglem kupic nawet cos tanszego a lepszego oswietlenie juz 3 razy zmienilem wydane jakies 150 funtow i nadal nie jestem zadowolony, pompy cyrkulacyjne mam juz czwarta i wiem ze nadal to nie jest to, odpieniacz hmmm tez nie jestem zadowolony:). A te bledy tylko dlatego ze myslalem ze wiem co robie a okazuje sie ze wogole niemam pojecia, a zaprzeproszeniem przelecialem tyle materialow na tych forach ze glowa boli. W tym momencie po okolo 6 miechach juz troszke ogarniam ale nadal staram sie ulepszac caly sprzet bo to co otrzymujesz kazdego dnia z tego akwa jest bezcenne "mozna powiedziec ze odzwierciedla ciebie samego to jaki jestes naprawde :)".

A tak wogole to jest jak w zyciu,

zrozumiesz wszystko jak bedziesz miala juz pare lat akwarystyki morskiej za soba :)

Moja rada dla ciebie Olu niepoddawaj sie brnij do przodu z tym akwa ale bardzo powoli nie spiesz sie z zadna decyzja badz cierpliwa pytaj sie o wszysdko na tych forach wiem ze koledzy sa troszke zdenerwowani odpowiedziami na te same pytania na ktore juz kiedys odpowiadali:) .

ps. bylem tloske pijany jak to pisalem wiec wybaczcie jak kogos obrazilem :)

hihihi jde spac

Pozdrawiam wszystkich


Zbiornik: 330+Sump

Swiatlo: ATI Sunpower 8x54

Odpieniacz: Deltec APF600

Pompa Obiegowa: Jebalo 3000

Cyrkulacja: 2xJebalo wp25/R8

RO/DI: RO-MAN 75GPD

SOL: Tropic Marine

Start: 01.01.2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.