Skocz do zawartości
luft

Lufta świat - od laika do...

Rekomendowane odpowiedzi

Poszedłem za głosem ludu i zamontowałem NJ1200

Vox poppuli, vox Dei! :)

A tak na serio, to fajny baniak!


Pozdrawiam

Szymon

ReefMax - Start 11 wrzesień 2009;

Cyrkulacja: Koralia 2800 + Koralia nano 1600 + Hydor Smartwave

Wymieniona pompa obiegowa na NewJet 1200

Sól: ATI Coral Ocean Plus

Skała: 50% LR + 50% Riffkeramik

Dolewka dr.Witt sterująca zaworem przed RO+DI

Balling i VSV na dozowniku AquaTrend

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#324411 Szymon68 :
Poszedłem za głosem ludu i zamontowałem NJ1200

Vox poppuli, vox Dei! :D

A tak na serio, to fajny baniak!

pompa NJ1200 chodzi, czy spełnia moje oczekiwania? spodziewałem sie czegoś więcej. No, ale jest lepiej niz bylo. Glosniej ciut tez. Do baniaka do rico yumy trafiła pierwsza niebieska forida. Małe to :D Może jak sie rozrosnie do 10 bedzie efekt. Z planów zakupowych to wieksza ilość instant ocean, żeby już nie żonglować solami bo to niczemu dobremu nie słuzy. Doświadczenie metoda prob i bledów wzrasta także źle nie będzie. Mocne słońce w pokoju... musze lepszy parawanik na baniak sobie skombinować.

(kh9, MG 1320, Ca 480)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompa NJ1200 chodzi, czy spełnia moje oczekiwania? spodziewałem sie czegoś więcej. No, ale jest lepiej niz bylo. Glosniej ciut tez. Do baniaka do rico yumy trafiła pierwsza niebieska forida. Małe to :D Może jak sie rozrosnie do 10 bedzie efekt. Z planów zakupowych to wieksza ilość instant ocean, żeby już nie żonglować solami bo to niczemu dobremu nie słuzy. Doświadczenie metoda prob i bledów wzrasta także źle nie będzie. Mocne słońce w pokoju... musze lepszy parawanik na baniak sobie skombinować.

(kh9, MG 1320, Ca 480)

Ne rozume... :D


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, mowa o ricordea florida :D takie to małe a takie drogie i ze dopiero 10 w kupie robi chyba efekt. zamiast euphyllarium robi mi sie grzybiarnia :D a mam ich sporo gatunkow juz i nie mowie o zoa


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a już ogarniam :clowning tak myślałem ale się upewniam... ricordea ładnie wygląda pod mocną aktyniczną świetlówką......

Widziałem baniak który miał całe dno w ricordei i tylko na aktynicznych świetlówkach..BOMBA!!


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja przygoda z NP? Mega "głupota nieopierzeńca", który chciałby mieć wszystko w baniaku i NP i jakis SPS, a do tego troche czasu dla siebie :D Ciekawe doświadczenie. chemia w koncu opanowywana w praktyce. Mg Ca Kh opanowane, teraz pozostaje No3 do zbicia, bo NP muszą jeść, a SPSy muszą mieć czysto. Taki hardcore jaki sobie zafundowałem uczy mnie pokory, daje dużą praktyczną wiedzę i motywację by się nie zbłaźnić zwłaszcza przed życiem, które spoczywa w moich rękach. Zabrzmiało surowo, ale nie ma co owijać w bawełne. Podsumowanie: baniakowi poświęcam więcej czasu niż mojej kobiecie.

a co do moich NP: zacznę od blue berry ktorej juz nie ma. Mój krzaczek stał się sławny i doczekał sie conajmniej 2 topików nie licząc tego z targowiska. Nie wchodząc w szczegóły winę za jego zgon biore na siebie. Jak umiałem tak karmiłem, wycinałem kolejne miękkasy by moc przestawić BB w nowe, kolejne miejsce by się otworzyła. I powiem Wam, że jeśli w miejscu pierwotnym nieruszana jeszcze jakoś wyciągała w rurkę polipy, tak przy każdej przeprowadzce było coraz gorzej z nią. Całkowicie nigdy nie rozwinęła u mnie ani jednego polipu (tak jak to widzę na zdjęciach w necie). Także był trudny dla mnie okres. BB nie ma, wysokie NO3 zostało :clowning Gorgonia "cielista" przytwierdziłem na jednej podstawce z g. z fioletowymi tipami i to było złe posunięcie bo "cielista" nie chciała się otwierać, przez co straciła trochę tkanki. Dopieszczana po "przesadzeniu" ma się duuuuuuuuuuuużo lepiej, nie licząc cyjano, które zakłóca jej sielankę. Najlepiej sprawuje się gorgonia czerwona z jasnymi polipami. Diablica pięknie się rozwija i jest najmniej problematyczna. Z połowę jej będę musiał jednak sprzedać jeśli nie opanuję NO3. Co do tubek z 6 główek zrobiło się co najmniej 15. Jest jeszcze jedno NP Scleronephthya gracillimum, śmiszne ale je i rośnie/rozrywa się na kupki.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj z miękkimi NPS uważaj, jeśli już po nie sięgnąłeś to znaczy, że mocno się wkręciłeś :D Sclero jest bardzo wdzięczna, ale potrafi też marudzić, na pewno spodoba się jej częste karmienie drobnicą. Czekamy na zdjęcie całości :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#328339 LiZaRd :

Oj z miękkimi NPS uważaj, jeśli już po nie sięgnąłeś to znaczy, że mocno się wkręciłeś :D Sclero jest bardzo wdzięczna, ale potrafi też marudzić, na pewno spodoba się jej częste karmienie drobnicą. Czekamy na zdjęcie całości :clowning

a czy jest co pokazywac w całości:) ? Wcześniej było "biedniej" ale ładniej dla oka, a teraz niczym plac budowy :D Jak będzie co pokazać to nie omieszkam :) Póki co pozostaje mi się cieszyć, że parametry wody mam coraz bardziej stabilne, wiec jest nadzieja na przyszłość.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zachorowałem na nowe akwarium. z sumpem. kiedy się to ziści?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na wczorajszym krakowskim spotkaniu zaszalałem: obsada powiększyła się o gobiodona, którego moja towarzyszka sobie upatrzyła, ślizga salariasa - "od razu" wziął się za koszenie glonów oraz po długich dylematach skusiliśmy się na cinctusa - babka znalazła sobie swoje miejsce, w porze karmienia dała gobidonowi do zrozumienia, że jest tylko pionkiem :clowning ale odbyło sie to z gracją hehe. Mam nadzieje, że wszystko się "przyjmie" i obsada bedzie zyc dlugo i szczesliwie.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salarias to niesamowita ryba :clowning Ma swój charakter :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy siedzę w salonie, odpoczywając na kanapie, ciężko skupić się spokojnie na oglądaniu tv. Stojący obok baniak z dołożona od iluś juz dni skała przykuwa swym monumentalizmem. Pomimo małego litrażu jest co oglądać, a mnogie skrytki, groty i obejścia dają zwierzakom pozorne poczucie nieskończoności. Zycie tętni z przodu oraz mrocznej przestrzeni z tyłu, która kryje sporo wolnego miejsca. W baniaku pełen podział ról: salarias wcina glony z wszystkiego, ocelaris pajacuje, gobiodon udaje greka, cinctus w sąsiedztwie alpheusa kopie piach, zjada to co spada w pobilize dna z karmienia gorgonii, a grubasek mandaryn wcina kiełże.

Powoli przekazuję w inne ręce swoje gorgonie. Może kiedyś, przy oddzielnym baniaku, mogąc liczyć na wsparcie drugiego domownika. Zaznaczone numerki na foto: 1) na tej skałce będą same zoa, ale tylko z małych odmian, do tego barwnych fluo. 2) tutaj widziałbym swój ukwiał, który miałby swoje miejsce (ciekawe czy to dobry pomysł). Dół obrastają kolejne grzybowieńce, rico yumy, florida, rhodactisy, na piasku rozpostarte dywany brarium, clavularii, a z boku Caulerpa prolifera, która dotarła do mnie z Oświęcimia (a tam trafiły od Zielonego Mintaja).

5484-6-iii-2012-b.jpg


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slicznie :mooning


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tunze 9002 zamontowana w 3 komorze. Patyki i kołnierz z grzebieniem wyjęte. boki klapy lekko przycięte żeby kubek wszedł (możliwy powrót do pierwotnego stanu bez uszczerbku wizualnego). Wylot "ubezpieczony" paskiem fizeliny. Kubek wystaje z 3-4 cm. Jest pięknie :mooning Czekam na efekty.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w wątku masz zdjęcia, dokładnie takiego samego montażu za wyjątkiem wyciągania kołnierza :mooning

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=34912&d=15

BTW Luft pasowalo by tam zalozyc grzebień zeby Ci nic nie wplynelo do tej komory...


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni właściciel pieknie przerobił regulacje powietrza, dzieki czemu latwo bylo wyregulowac odpieniacz. Oto efekt po godzinie pracy

5484-tun1.jpg5484-tun2.jpg5484-tun3.jpg


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tunze ustawiona tak, że pluje do kubka ok 100 ml syfu na dobę. Brązowa zupa to nie jest, ale cieszy to, że urządzenie działa poprawnie bez ustanku. Tunze reefmaxa nie zbawi wiecż oryginalny odpieniacz wbrew wczesniejszym założeniom równolegle zostaje i pracuje. Także humorystycznie mogę dziś powiedzieć: co 2 odpieniacze to nie 1 :)

pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badasz parametry ? Zauwazyles juz spadek NO3 i PO4 ? Zycia masz sporo więc odpieniacz powinien miec co wywalać.

Druga sprawa, że u mnie odpieniacz potrzebowal kilka dni żeby się "rozkręcić". Teraz wywala ladną suchą pianę i na dnie kubka gromadzi się brązowa "herbatka". Trudno mi powiedzieć po zdjęciach, ale może powinieneś ustawić bardziej suchą pianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz świadomie nie ustawiłem piany na sucha, żeby wiecej syfu wychodziło. Kubek zapełni się po 4-5 dniach. Na dolewke ubytku od dawna uzywam ubogiej solanki. Za kilka dni zmierzę no3 i zobaczymy. Coś spaść musi bo duzo korali NP wyjechało z mojego baniaka. No niby mam troche zwierzyny - 5 ryb, z czego 2 jedza to co znajda w baniaku, wiec 3 sa do wykarmienia, ale daje im mało jedzonka - nie, że im żałuję, ale dlatego żeby były w lepszej kondycji.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zza skał wypłynęły szczepki... potrzeba matką wynalazków. półeczka na szczepki z dna butelki pet.

Druga fotka to niebieska rico florida. Szkoda ze nie mam lepszego szkła DIY do makro. Fotka byłaby lepsza. No i odważny cinctus na 3 fotce.

5484-podstawka.jpg5484-floridablue.jpg5484-cinctus-clavu.jpg


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem po drodze oczywiscie tylko na chwile do Oliwiera zobaczyć co słychac... tak zaczyna się niejedna historia krakowskiej morszczaka :help1 Do rzeczy: 19 marca do baniaka trafił maluszek Pterapogon kauderni. Rybka pieknie wypełniła wolną przestrzeń toni wodnej - zawsze widoczna, na pierwszym planie, nie w głowie jej chować się za skałą. Z ciekawych rzeczy jakie się dowiedziałem w sobotę to fakt, iż przefiltrowana woda szybko wyłapuje z atmosfery cząsteczki niepożądanych pierwiastków (sami sprawdźcie po kilku godzinach ta sama wode przy pomocy TDS), dlatego warto robić tyle wody ile nam trzeba albo trzymac ją zamkniętą.

Z ryzykownych rzeczy: zakupiłem KH2PO4 by podnieść zerowe PO4. 12,6g w litrze wody> 1ml na 100 l wody podnosi PO4 o 0,1. Mam nadzieję, że praktyka pokryje się z teorią :) Foty do tygodnia, bo muszę trochę ułożyć życie, a nie chcę za często wkładać rąk do baniaka, bo to żadnemu baniakowi nie służy.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

fotki :p

jestem ciekaw jak wyglądają u ciebie acry :p

zapomniałem:banghead o jednym jeszcze koralu dla ciebie ,ale spoko dostaniesz

pozdrawiam Daniel (AnT)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.