Skocz do zawartości
luft

Lufta świat - od laika do...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość AnT

tfu tfu na psa urok ;)

nie wiem czy dobrze rzuciłem... nie mam w tym doświadczenia...

uwież sa ludzie co potrafią zauroczyć

u znajomego po odwiedzinach innego akwarysty jakie to cudne poleciały na drugi dzień dwie acry ktore zachwal jakie pikne :-/

potem znajomy stwierdził po całym zajsciu że już go więcej nie zaprosi do siebie

ten sam co za uroczył u kumpla był u innego akwarysty podobna sytłacja na drugi dzień :-/

sa takie osoby może nie robią tego świadomie ale są

sam doznalem tego jak mi jedna osoba zachwalała cos tam w akwa na drugi dzień źle nastęny. dzień zgon korala

tak od siebie

odkąd mam wstązką zawiazana w szafce wszelki duch minoł

teraz to mi moga słodzić i pluć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

bym za pomniał @Luft tego szklarza za te piniadze co wzioł za sklejenie tego akwa -chodzi ile wzioł za sklejenie tak bym h.... to za lewe jajo powiesił i kazał na ich rachunek jeszcze raz sklejic i probe wody zrobic zanim odbierzesz

za taka kase ile sobie krzykneli przy odbiorze bym go wyśmiał i kazał jeszcze raz i za tydzień odebrał - poprostu istne jaja se robia za taka kase to powini jeszcze podom przywiesc i wyniesc na góre a nie za samo sklejenie akwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziął i ja zawiązał kokardę, najwyżej proboszcz wygonio z kościoła w niedziele :).


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ino kokardo czerwono być musi.... :thumbsup:


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

kupiłem 20 m węża i zalałem próbnie baniak. Gwoli przypomnienia rozkleiłem zakupiony używany baniak po tym jak spoina do połowy naszła ostro bąblami.

Panowie renomowani, klejący tylko dla roslinyakwariowe robili baniak wcześniej jak i teraz. Pomijając czas oczekiwania problem się powtórzył - bąbelki wyskoczyły tyle, że mniej na owej felernej lewej stronie frontu który widać. Panowie dziwili sie po co rozklejałem baniak, po co wzmocnienia wzdłużne zamowilem. Gdyby nie to bąble dopiero by gryzły mnie w oczy. Błąd analogiczny do poprzedniego - sylikonowa fuga nierówna - u dołu ok 1mm, a u góry na ścisk (nie ma co pracować miedzy szybami stąd bąble naprężeniowe). To szkło będzie dobre i służyło mam nadzieje latami, ale skoro jedni potrafią kleić wielkie baniaki bez takich kwiatków to zastanawiam się na jakim farmazonie Ci panowie tyle lat i za taką ciężką kasę mają takie branie na rynku. Możecie mnie oczywiście z błędu wyprowadzić, wręcz byłbym szczęśliwy i zawiózł chłopakom browce za pomowienie. Póki co po prostu nie polecam!

oj bo przegapiłem tem wątek :wallbash:

dlaczego nie zamówiłeś szkła w AM?

nie byłoby tyle stresu i "byłby Pan zadowolony" od samego początku :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowiek sie całe życie uczy Darku :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrząc na Twoje perypetie z baniakiem mam wrażenie, że mimo całej masy "specjalistów" w naszym kraju niestety tylko nieliczni radzą sobie z estetycznym klejeniem baniaka.

Sam przechodziłem przez jeszcze gorsze wykonanie baniaka - na szczęście wykonawca oddał kasę i baniaczek zamówiłem w Aquamedicu.

Absolutnie nie ma co oszczędzać paru złotych na szkle. Całą resztę możemy stosunkowo łatwo wymienić a wymiana baniaka to niestety praktycznie restart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Targi, targi i po targach... wypatrzyłem sobie maleńką diademę, którą dostałem w prezencie :] wielkosci 5 groszy korpusik. Cudo :D

Jak starczy sił to coś porobie przy duzym baniaku. Milej niedzieli!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby ktoś myślał, że cały czas kleję tą cholerną skałę

to wklejam pasję ostatnich czasów

bujanie się dźwigiem po Krakowie

placnowyv2012i.jpg


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo, tam ostatnio zapiekankę jadłem...

PS. Sam Mariusz zacząłeś offtop...

Edytowane przez tomasz (wyświetl historię edycji)

380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sie do Krakowa na zapiekanke wpada, a pomóc koledze wypić pianke to nie łaska :p

Luzik, też jadłem wczoraj zapiekanke :welcome:


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślałem, że ten ceresit cx 5 jeszcze lepiej klei... ale z 1 kawałeczkiem sobie nie moglem poradzić i na 3 mi w rękach poszedł z nerwów. Szukam nowego :D A tak skała prawie gotowa... Bardzo dużo przestrzeni, czyli perspektywiczna... plaża taka że hej :D Foty moze dziś, bo lampa wisi już od wczoraj... tylko baniak odsunąłem by zdjęcie oderwać bo się gryzło z lampą :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odsłaniam rąbek projektu... z profilu gdyż tutaj już raczej nic sie nie zmieni

gallery_11089_1444_54780.jpg


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

odsłaniam rąbek projektu... z profilu gdyż tutaj już raczej nic sie nie zmieni

gallery_11089_1444_54780.jpg

tak jasne dawaj przód :D

gadałem dziś z @akvariusem

2 dni robić i tylko tyle pokazujesz :harhar: ( pewnie tak było - :beer::cheers: )

AnT

p.s

wiesz o tym dobrze że z Krakowem mam bardzo dobry kontakt :thumbsup:

zanim coś dasz do akwa - to ja już o tym wiem :harhar:

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D to wiesz Daniel, zadzwoń do mnie w czwartek - powiesz mi, że baniak zaleje w piatek, ok? :p

nie no spiesze sie powoli ;) Goni mnie ktoś :D?


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

:D to wiesz Daniel, zadzwoń do mnie w czwartek - powiesz mi, że baniak zaleje w piatek, ok? :p

nie no spiesze sie powoli ;) Goni mnie ktoś :D?

ok zadzwonię :thumbup:

te korale u ludzi :harhar: pobunkrowane :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lewa konstrukcja gotowa (16kg)- długie półki na lpsy, ucho po lewej na quadri, prawa (16kg) do drobnej modyfikacji (górna bryła połozona luzem, tam beda spsy na górze) - konstrukcja tak poklejona by w zamysle zakryła 2 falowniki zamontowane na kominie. Obie konstrukcje jeszcze do ustawienia pod jakims kątem będą. Lampa T5 6x54W jak widać tez wisi już. Hydraulikę jutro będziemy kończyć. Pozdro!

gallery_11089_1425_64003.jpg


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

No Mariusz pełna profeska :unworthy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, pieknie - niezły z ciebie architekt.

Ale coś mi sie wydaje że Quadri nie będzie chciał tam siedzieć - no chyba że będzie się bał zejść :)


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam nadzieje, że będzie siedziec w tej "łódeczce", chociaż nic na siłę :) Obecnie mam zielonego quadri, a docelowo raczej dalbym czerwonego quadri :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że chcesz mieć Chelmona więc pomyśl o kryjówkach dla niego i innych większych ryb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj będzie rwało szczękę :welcome:

To wszystko sucha skała?


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak 100% sucha skała

Skończyliśmy hydraulikę, mierzenie wymiarów sumpa. W obiegu wychodzi +/-450 litrów. Akvarius tiphat2.gif

Mam prośbę do kolegów z Krakowa, którzy wcześniej polecali mi szklarza by przypomnieli swoje lokalizacje, bo znow rok czasu nie chce mi się czekać na szkło, a chetnie to jeszcze dzisiaj bym zamówił.

Niby niewiele ciągłej roboty, a 3 godzinki dzisiaj pękło w chwilę.

Pozdro!

p.s.

Biesiu, ze skałą nie będę już wiele kombinować. A duzych ryb... nie planuję przesadnie/bez ciśnienia. Niepozorna konstrukcja po prawej dla mniejszych ryb będzie królestwem.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale lampę to żeś powiesił evil.gif

Fajna ta prawa wyspa thumbup.gif

Ty masz na stanie suchą skałę czy na zamówienie ? Bo za niedługo muszę kupić jakieś 50kg.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.