Skocz do zawartości
ryko

filtr ro (dla ludzi:))

Rekomendowane odpowiedzi

witam . prosze o pomoc. posiadam filtr ro do celow spozywczych z koncowym wkladem mineralizujacym ( wzbogacajacym wode w wapn ,magnez potas, sod... )a pytanie brzmi czy woda z niego nadaje sie do celow akwarystycznych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nadaje się, chyba że dasz radę wywalić ten mineralizator.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest mozliwosc usunecia mineralizatora, ale wtedy ja bede musial pic wode''destylowana''. szkoda, fajnie by bylo upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

załóż trójnik i zrób dwa wyjścia z kranikami - miałem coś takiego w słodkim jak miałem paletki


ponad 300 litrów solanki ........

100*50*55h + 60*40*40 sump

Skimz Oval SV203DC

Kessil AP700 + T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobnie u siebie. Woda po wyjściu z membrany wędruje do pojemnika na wodę.Potem trójnik jeden wężyk do DI i do jednej płyłączki kraniku, drugi wężyk węgiel, mineralizator, bio coś tam i druga przyłączka do kraniku. Ja więc mam i do akwa i do celów spożywczych:-) i jeszcze obsługuje dwie dolewki w dwóch akwariach...maszyna zuch:-)


baniak 240 l 120x40x50, oświetlenie 4x54 W Hagen Glo, odpieniacz deltec MCE 600, pompy 2xJVP102

Przyjmę szczepki:-)

Link do filmu mojego akwa: http://www.youtube.com/watch?v=qgd-gT1iVWU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i chwala Wam za pomyslowosc:) wielkie dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,jesli moge podepne sie pod temat,@baddboy jaki jest koszt takiej osmozy do CELOW SPOZYWCYCH?szczerze tez zastanawiam sie nad takim rozwiazaniem,to wode ktora ogolnie spozywamy jako kranowke czesciej nadaje sie do scieku niz spozycia,czy faktycznie picie przez dluzszy czas wody ro uczyniloby czlowiekowi krzywde?,chodzi mi o pierwiastki ktore sa nam potrzebne z tej wody,a ktore membrana odfiltrowuje,to raczej pytanie na dwoch "plaszczyznach",pozdrawiam :strutin


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zjawisko osmozy się kłania, sterylna woda będzie "dążyć" do wyrównania poziomu różnych pierwiastków z wodą w organiźmie, "wypłukując" z niego minerały. Jeśli nie będą uzupełniane w odpowiedniej ilości, to odbije się to na stanie zdrowia.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, też tak mam, najpierw miałem do celów spożywczych potem pojawiło sie akwarium i pomysł zakupu RO do akwarium przy czym pojawił się fachmen od filtra i mnie postawił na nogi że po co drugi - tego przerobi - założył trójnik i w ten sposób woda leci przez minerały do kranu i do picia a drugim wężykiem za trójnikiem do pojemnika z żywicą i drugiego kranika w szafce :-)

Koszt spożywczej wyniósł mnie 0k 700 zl i raz na pół roku wymiana wkładów + dokupiłem pojemnik na żywice za ok 100 zl potem.


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od dłuższego czasu używam wody z RO do akwa również do celów domowych mam tutaj na myśli picie gotowanie itd., niewiedze w tym nic złego, wiadomo mineralizatora niemożna użyć do zbiornika ale tak jak pisali poprzednicy wystarczy trójnik i mamy dwie pieczenie na jednym ogniu :strutin


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda z RO bez mineralizatora jak najbardziej nadaje się do celów spożywczych. Nie sądzę by mojemu rosołkowi brakowało soli mineralnych:) Ale oczywiście wymaga świadomości. Przeczytajcie skład kranówki w jakimś Sanepidzie. Dawniej ludzie pili zdecydowanie więcej wody niż innych napoi ichyba nie stwiedzono jakiś dużych róznic mięczy tymi co mieszkali przy górskich strumieniach i na bagnach- a różnica w twardości wody kolosalna.

Jasne, jeżali ktoś w upały zamierza się odchudzać i pić samą wodę RO to moze skończyć się tragicznie.

A jeżeli już padło takie pytanie to właściwie jakie minerały z wody macie na myśli?

PS też mam trójnik: woda po RO i woda po RO i DIY


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie. filtry ro sa juz od x lat a mineralizatory do nich pojawily sie stosunkowo niedawno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę. U mnie, odkąd zacząłem lać kranówę jako dolewkę, to znikło cyjano :strutin:strutin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.