Skocz do zawartości
Zbyszek_dev

Inne niż TUNZE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moje pytanie dotyczy pomp cyrkulacyjnych, a konkretnie - czy są w ogóle inne pompy niż TUNZE, które mogą być sterowane przez Profiluxa ? Tak szczerze to mam już "dość" Tunziaków - w ostatnim czasie padły mi 4 z 7 pomp tej firmy (wszystkie tzw. "sterowalne" ) oczywiście tuż po gwarancji i szlak mnie trafia, bo nie wiem czy je próbować naprawiać czy zainwestować w nowe, bo pewnie cenowo to na to samo wyjdzie :strutin(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można sterować koralią tylko trzeba dokupić przystawkę


250L Korali 7, oświetlenie 6x39W, Profilux II Plus EX, 450L jeden samp na oba zbiorniki 160 l. obiegowa OR3500, cyrkulacja 1 x koralia 7(10500 L.) i Tunze 6105 (13000 L.), oświetlenie 7x80 W. ATI ściemnialne, mikser AM 500, reaktor butlą sterowany profiluxem, Odpieniacz Reef Octopus 5000

200 L. +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysl o vortechach co prawda nie sa sterowane przez profiluxa, ale nie jest on potrzebny bo wszystko zalatwia kontroler. Nie wiem dlaczego u nas sa tak malo popularne, sa tanie(w stosunku do tunze), ciche, zajmuja najmniej miejsca i maja opcje waveboxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olek,może dlatego mało popularne,że widoczne są na zewnątrz.Mój baniak jest widoczny z trzech stron a tyłem jest przy samej ścianie i nie mam gdzie je zamontować a szkoda bo miałem na nie ochotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam 2 Tunze, jedna ma 5 lat druga 3 i jest wszystko OK. Vortech ma kontroler ale on załatwia 10 razy mniej niż Profilux. Zostają Koralie.

Pozdrawiam


600L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reef cyrculator 10000 sie pojawil w sprzedazy za 360zl, z pokretlem do regulacji mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Votrechy które widziałem na oczy były mega głośne.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupujac zespoly elektroniczne natknalem sie na ciekawe urzadzonko. Kosztowalo na polskie ok 100zl. Byl to przetwornik niskopradowego sygnalu sterujacego 1-10V na 12v-24v do 5A. Wniosek nasuwa sie prosty, ze profilux moglby poprzez taki dodatek sterowac kazda pompa pradu stalego o max napieciu 24v.

Takze wszystko jest wykonalne ale czy istnieje realna konkurencja dla pomp tunze ? ... Chyba nie bardzo. I stad wlasnie taka a nie inna cena tego sprzetu.

pozdrawiam

lukasz


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad guliwer777

Moje Tunze niestety pociągnęły tylko nieco ponad 2 lata. Nie wiem jak u Ciebie, ale możliwe, że przyczyną awarii jest praca pulsacyjna. Wszystkie sterowane profiluxem np. w dzień pracowały przemiennie na 80 % mocy dając małe fale, do tego dwa razy w tygodniu symulowały krotki sztorm pracując na 100 %. A z koleji w nocy po 22-giej do rana moc falowania zmniejszana była na ok 30 %. Dlatego do tej pory Tunze mi się dobrze sprawowały (nie licząc beznadziejnych mocowań, które trzeba modyfikować). Na razie nie wiem jaka jest przyczyna i czy skutek trwały. Zasilacze pracują - pompy nie. Znając życie taniej i pewniej będzie kupić jakieś nowe. Koralie mam jedną już dwa lata, pracuje cicho ale tylko w sposób ciągły. Też po awarii tzw. mechanicznej. W tym przypadku beznadziejne są plastykowe ośki wirnika, które łatwo przy składaniu pompy (np. po czyszczeniu) złamać. Nad VorTechem się jeszcze zastanowię uwzględniając Wasze opinie Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyszku może tylko poszły warystory przy gniazdach, skoro zasilacze pracują. Jeden warystor kosztuje 1 zł :)Taka mała sugestia. Ostatnio spaliłem gniazdo pompy 6105, Tunze twierdziło, że musze wymienić cały blok silnika z kablem i gniazdem za 170 euro, a wymieniłem warystor i gniazdo DIN za 5 zł i wszysto działa :strutin


672L + 260L sump, Skiba Cone na RD, NewJet 8000, 4x BP 160W Cree ,2x Tunze 6105,2x Tunze 6055, 80 kg LR, Profilux III Ex + pompy dozujące, Balling

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.