Skocz do zawartości
tomek2121

parametry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moje akwa to 54l akwarium ma 3 miesiące nastąpiła w nim zmiana skały na nowa która zakupiłem w e-rybce posiadam jeszcze 2 błazenki i kraba na glony.

moje parametry

NO2 1mg/l

NH4 0,25mg/l

PO4 1,8mg/l

NO3 5mg/l

PH 8,5mg/l

Sól jaka mam w akwarium to kent marine sea salt podmiana raz w miesiącu 5l.Stosuje jeszcze ZS2 i posiadam filtr kaskadowy wyposażony we wkład węglowy. potrzebuje pomocy na temat moich parametrów jak je obniżyć?


  f40376d9932a5de806a7dcc3cb30de53u1612a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli dodales nowej skaly to prawdopodobnie wydluzyles okres dojrzewania, albo co gorsza, zbiornik zaczal dojrzewac od nowa. Tak jak pisal Tofik - cierpliwosc to najpewniejsza metoda. Poza tym Twoje wyniki nie sa znowu az takie zle. Ot normalne parametry dojrzewajacego zbiornika. Polecam bakterie na amoniak i moze Rowe na fosforany. W 2-3 tygodnie powinna byc wyrazna poprawa


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanie na srode mam zamowione szczepki wsadzic je do zbiornika czy zrobic testy we wtorek i dopiero zabaczyc jakie warunki beda ?


  f40376d9932a5de806a7dcc3cb30de53u1612a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy poprostu sie wstrzymac ze wszystkim az calkowicie dojzeje


  f40376d9932a5de806a7dcc3cb30de53u1612a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to poczatkujacy morszczak napalilem sie i kupilem szczepki lecz nich z nich nie zostalo tylko skalki na ktorych byly wspomne jeszcze ze do podmian uzywam wody destylowanej gdzyz nie posiadam filtra ro


  f40376d9932a5de806a7dcc3cb30de53u1612a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda destylowana NIE NADAJE się do baniaka morskiego. Po co kupujesz szczepki zamiast kupić filtr RO? Z takim podejściem daleko nie zajedziesz, śmierć szczepek niczego Cię nie nauczyła...

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra filtracja to podstawa, a z biegiem czasu na pewno wyjdzie Cię to taniej i o wiele wygodniej. Zapytaj kogoś, bo może ktoś ma na sprzedaż dobry zestaw osmozy. Do tego filtr di z żywicą.


100x50hx40 + 95l sump / aph 525, 2 x jvp-102, 30 kg LR , 29 kg LS , 4x39w + 2x24w T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz Ro to udaj się do sklepu z morszczyzną i po prostu poproś o kilka L, na pewno Ci dadzą i nie wezmą nawet złotówki. Podmianka 5L raz na miesiąc to też trochę przymało.

Pozdrawiam

Seba


45Litrów :) ciasne ale własne !! start 04.06.2010 - 4.07.2010 przesiadka na Reef Maxa :) 6.02.2011 nowe 150L w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

wiesz ja jak napaliłem się na morszczaka to też myślałem o cięciu kosztów i zastąpienia wody ro di wodą destylowaną.

Ale to było bezsensu.5 litrów destylowanej kosztuje 3,99zł za 50litrów to juz masz 40zł a gdzie reszta na podmiany.za zestaw ro di zapłaciłem 250 zł.a po drugie jak zmierzyłem zawartość miedzi w destylowanej to zawał ponad norme 4 krotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

No wiesz nie wiem jakie skutki bez osmozy bo czytałem na tym forum że na kranówie niektórzy jadą,ale ja tam wolałem kupic pierwsze ro i żywice mb20.bo podstawa to woda.A jak będziesz kupował osmoze to gpd 75 bo ja kupiłem 50 i ...dłuuugo czekam zanim NAKAPIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale za to rzadziej będziesz wymieniał żywicę:strutin

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

no rzeczywiście @seb ma rację nieżle na tym zaoszczędzisz:kapelusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale powiem ze tylko na parametrach widac ze cos mam nie tak w akwa wysypu glonow niema 1kg skalki ktora kupilem w e=rybce zaczyna rozwijac sie 2 korale(chyba) tylko te wyniki nie dobre mimo to i tak kupie osmoze


  f40376d9932a5de806a7dcc3cb30de53u1612a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miedź jest bardzo trująca.

przykładowo wystarczy, że wpadnie ci moneta ze stopu miedzi do baniaka i po akwarium... A w aparaturach do destylacji wody chłodnice często robi się z miedzi dlatego że ma ona bardzo dobrą przewodność cieplną. Dlatego woda destylowana do akwarium się nie nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie po wymianie wody destylowanej na ta z osmozy moje parametry wygladaja nastepujaco

PO4 0,4 mg/l

NO3 0 mg/l

PH 4 mg/l

NH4 0,25 mg/l

NO2 0 mg/l

czy ktos moglby skomentowac te parametry wysokie? niskie?


  f40376d9932a5de806a7dcc3cb30de53u1612a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PH 4 mg/l

Zmierz jeszcze raz PH bo teraz masz za niskie nawet w słodkowodnym, pewnie wkradł sie jakis błąd.


3967620a16878ca2.jpg

60x60x50+sump 57l ,30 kg LR , 10 kg LS, LED Hydra 52 hd+ 2xT5 , jebao cp 25, Deltec 1351 , New Jet 3000 Nowa bańka

Stara bańka - nie istnieje

http://nano-reef.pl/topic/82915-akwarium-4000-l-w-pracy/page__st__20#entry888530

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmierze ale dopiero jutro nich akwa jeszcze dojdzie do siebie zrobilem 80% podmiane i mierzylem parametry po 3h i pytanie do wszystkich jakie polecacie najlepiej zasolenie i jaka temperature mam obecnie 0,125 a tem 25

1


  f40376d9932a5de806a7dcc3cb30de53u1612a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasolenie i temperatura wg. mnie w normie.


3967620a16878ca2.jpg

60x60x50+sump 57l ,30 kg LR , 10 kg LS, LED Hydra 52 hd+ 2xT5 , jebao cp 25, Deltec 1351 , New Jet 3000 Nowa bańka

Stara bańka - nie istnieje

http://nano-reef.pl/topic/82915-akwarium-4000-l-w-pracy/page__st__20#entry888530

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest 1.0250 to deczko za wysokie. Zjedź do 1,0225.

Fosforany 0,4 mg\l. to za dużo. Włóż jakiś absorber fosforanów.

I zastanawia mnie to pH 4.

Jakie testy? Najlepiej jakby to był Salifert.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

test ph aqua medik (czy cos takiego sam teraz niewiem niema mnie w domu) polskie testy do morszczyzny robilem salifertem PO4 i aqua medik i wyszlo tak samo


  f40376d9932a5de806a7dcc3cb30de53u1612a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tomek2121,czy "dzial dla nowicjuszy" kluje w oczy?,dolicha tam mozna znalezc wszystko co cie interesuje,jest mnustwo na tym forum malych zbiornikow dobrze prowadzonych,wszystko swietnie udokunentowane!!!,czy raczej czytanie postow inych kolegow jest be? ,pozdrawiam


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.