Skocz do zawartości
ona

A było to tak...[30L]

Rekomendowane odpowiedzi

karmisz czymś korale??

dodajesz jakieś dodatki (środki) do wody ??

czy samo się życie kręci.


Nano rafka 80l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Genialnie :D

Ustawieniem skały zakasowałaś wszystkich.

Piękne nano-akwarium w miesiąć, normalnie nawet turbodymomen nie dałby rady !

I niech teraz ktoś powie, że małe kostki nie maja uroku :D

Na Twoim miejscu nic bym już nie dokadał, a tylko dbał żeby cały czas było takie czyste :tongues

Pozdrawiam,

tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium piekne ale odradzam Ci takie trudne korale na poczatek.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie bardzo dziękuję , miło mi to słyszeć :tongues.

Akwarium ma 30L , niczego nie dozuję.

Korale karmie ( a właściwie gorgonie i tubę) tylko i wyłącznie mrożonkami, róznymi .

Cała reszta pewnie zjada przy okazji. Teraz dopiero planuję kupić reef pearls i w ten sposób dokarmiać, jako urozmaicenie i dostarczenie potrzebnych związkow.

Zrobiłam sobie "karmnik", ze strzykawki i rurek drenażowych do oczyszczania ran. Dzięki temu każdy polip dostaje jeść.

Piotr1 , sprecyzuj proszę , o ktore korale chodzi ? o gorgonię i tubkę.?

Dzisiaj odkryłam kolejną pasażerkę na gapę , rozgwiazdę , wyszła na szybę , ma 6 ramion i jest koloru skały. Odnóża ma jakby poucinane a na ich końcach takie maleńkie włoski ,wygląda jakby jej odrastały.Niech sobie żyje.

#287906 bamboo :

piękne nano :D U nas brązowo od glonów na razie ;( Naprawde ładnie urządzone 20l. Dojrzewał Ci jakoś bardziej burzliwie zbiorniczek? Po jakim czasie wprowadziłaś zwierzaki (kraby, krewety i slimaki)?

Tak jak napisał Tomko , zbiornik ma dopiero miesiąc,wszystko wprowadziłam bardzo szybko ,ale

skałę kupiłam odgazowaną, długo leżącą w zbiorniku , a wodę dostałam z działającego zbiornika .


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie o te, to bardzo wymagajace zwierzeta, takze dbaj o nie:-)


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#288050 Piotr1 :

wlasnie o te, to bardzo wymagajace zwierzeta, takze dbaj o nie:-)

Piotrze dbam o korale jak tylko potrafię , nawet mam już mały sukces na swoim koncie -całkowicie odbudowana tkanka u gorgonii swifti.

Dzisiaj byłam świadkiem wylinki kraba porcelanowego. Tak biegał po całym zbiorniku , ze wszystko pozamykało się ze strachu.

Wylinki nie zdażyłam wyjąć , drugi krab lybia teselata , porwał w tempie natychmiastowym i na razie trzyma w swoich odnozach , próbujac sobie ją wepchnąc do nory.

img2945g.jpg

img2956e.jpg


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjec dalej wrzucac nie umiesz. Zmniejsze je do 1024x768 i dopiero wrzuc.


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aguś ja poproszę nowe foteczki :) Napisz co tam w Twoim baniaczku , co nowego ? :) Jak się wszystko rozwija ? Bo jestem bardzo ciekawa :D


Przebywając z kotem w bliskiej zażyłości można się nabawić kompleksu niższości :)

nano-reef 20L kupiony-13.IX.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ona jeszcze nam pokaże fotki,sam śledzę ten wątek że względu na landrynka,może brak czasu,dzieci,rodzina

jakoś nas zaskoczy swoim akwariumem


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Akwarium ma się chyba nienajgorzej jak na te 7 miesięcy.Obyło się bez cyjano, okrzemków, glonów i innych plag.

Wszystko generalnie przezyło oprócz 2 krabów . Jeden padł po wylince(porcelanowy) , a drugiemu sparaliżowało nogi(Lybia teselata), stracił pompony . Przez 2 miesiące karmiłam go pipetą , prosto do otworu gebowego. Kiedy po 2 miesiącach już zaczął pomału odzyskiwać sprawność ruchową, nagle padł, buuu:(. Ten paraliż to dla mnie jedna wielka zagadka.

Korale pomału rozmnażają się, chociaż tego nie widać ,bo moje szczepki były wielkości mini mini .

Świetnie czują się u mnie rurówki , bo mam ich sporo , szczególnie małych białych i czerwonych, są też inne dosyć spore, powychodziły tez małe białe gąbki .

Gobiodon cały czas ten sam , ma się u mnie doskonale , niesamowicie sympatyczna rybka , ktora zaprzyjaźnia się z innymi zwierzętami . Przez jakiś czas miałam w akwarium małego błazenka ( dostałam w prezencie) i muszę Wam powiedzieć , ze z gobiodonem tworzyli bardzo udaną parę . Błazenek pływał w jednym miejscu , a gobiodon siedział na szybie obok i nieodstępował błazenka na krok.

Pech chciał , ze jeden z moich kotów , po 3 miesiącach działania akwarium , nagle zaczął się nim interesować , a właściwie rybkami . Kot ewidentnie chciał się bawić. Jednak błazenek nie zrozumiał intencji kota i popełnił seppuku.:)

Od tej pory gobiodon ponownie zamieszkał na czyściku do szyb , i ma nowego przyjaciela (mojego kota) , ktory potrafi siedzieć przy nim po pare godzin dziennie . Kładzie sie przy akwarium , macha łapą , ogonem ( do tego stopnia , ze zwala rozne rzeczy z biurka).Okazało się również , ze mam w akwarium małą podrózniczkę ADHDowca , która podbija wodny świat ujeżdżając turbo slimaka i biegając po koralach - przedstawiam Thor abonensis . Czasem psuje mi franca nerwy , jak widzę znowu zamknięte ZOA.

Nie obyło się rownież bez porażek , chodzi dokładnie o NP , staliśmy się niewolnikami własnego akwarium , dodatkowo brak czasu i wygląd tych korali , doprowadził nas do małej frustracji .W rezultacie akwarium wystawiłam na forum na sprzedaż , po 2 dniach wycofałam jednak ofertę. Zdałam sobie sprawę , ze włozyłam w to akwarium za duzo serca , uświadomiłam sobie rownież , ze bardzo często rano i wieczorami przy nim siedzę obserwując mieszkanców akwarium .

Ostatecznie zdecydowałam się oddać korale NP w ręce doświadczonego niefotowca . W ramach pocieszenia do zbiornika doszło kilka roznych korali ,euphylia, 2 rodzaje zoa , clavularia, xenia . Po mału robi się ciasnawo . Myslimy o więszkym akwarium . Zastanawiam się nad reefmaxem , Red Sea 130L lub uruchomię własną inwencje twórczą i złozę coś estetycznego (jesli czas pozwoli) . Myślę o czymś do 130L .

W następnym akwarium planuję łatwą przyjemną i mało wymagającą obsadę , kilka rybek dobrze ze sobą zyjących, które zaakceptują gobiodona ( bez tej rybki , nie wyobrażam sobie mojego akwarium). Wszelkie krabiki, większe krewetki sobie daruję . Ewentualnie pokuszę się o koleżankę dla thor abonensis.

A było to tak , w ogromnym skrócie:)

P.S Foty będą , ale w przyszłym tygodniu , bo aparat jest u mamuśki.


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietam, ale wiesz jak kobieta się uprze. :)Muszę jednak przyznać , ze po tym doświadczeniu , trochę spokorniałam :).

-------------------

Dorsz specjalnie dla Ciebie :)

Dopiero co włozyłam ukwiał do akwa.Błazenek jest wielkości gobiodona .

Już wszystkie zwierzaki zapoznały się z nowym przybyszem . 2 krewecie i gobiodon , ktory próbuje usiąść na ukwiale, więc pływa zaraz przy błaźnie .


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.