Skocz do zawartości
robi

Ma to jakiś cel ?

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą przeczytałem post w którym moderator poprawił błędy ale wykonał tylko 25 % "swojej pracy" nadal są widoczne błędy.Pytam jaki to ma cel ? To tak jak nauczyciel który sam nic nie umie.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@robi, domyślam się, że to do mnie uwaga. kolejny raz zapytujesz o to samo.

Oczywiście, byłoby super gdyby pisano zgodnie z zasadami ortografii , interpunkcji i stylu.

Natomiast w świecie idealnym nie żyjemy. Gdyby zaznaczać wszystkie ww. wymienione przypadki, często całe posty byłyby "zaznaczne". Ale "świat" można naprawiać małymi krokami... dlatego błędy ortograficzne były i będą zaznaczane. I tak @robi, ma to cel, bo może umknęło Ci ale jednak pisownia na forum się poprawia.

Co do "ogonków" przy ą i ę też już Ci tłumaczono, więc powtarzać nie będę. Oczywiście mogę i ja przeoczyć orta, moge i ja źle napisać i liczę że ktoś mnie wtedy poprawi.

Liczę też na intelekt forumowicza, króry w momencie "edycji" jeszcze raz zerknie i popoprawia choćby literówki.

a to, że niektórzy olewają i nie poprawiają... cóż... nie o mnie to świadczy. Podobnie Ci, którzy dyskutują ze słownikiem, o ile pamiętam Ty również kwestionowałeś pisownię pomimo def. słownikowej.

dla przypomnienia


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi żeby się nie rozwodzić. Jeszcze jeden Twój bezsensowny post atakujący moderatorów i temat ortów i dostaniesz swojego ostatniego Warna.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie atakuje tyko proponuje aby mod tylko dawał znać o błędach i zacznijmy liczyć na intelekt forumowicza ,niech sam poprawi błędy.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadzam się z Tobą LiZaRd , ale jeśli moderator poprawia tylko część błędów to tak jakby łamał regulamin !?

(tylko spokojnie):clowning


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoczek ale tutaj Robi ma akurat racje. Takze mnie sie wydaje, ze o wiele lepszym sposobem bylo by w poscie czerwone "PROSZE POPRAWIC BLEDY ORTOGRAFICZNE", a na przyklad po nagminnym olewaniu prosby - strzelic ostrzezenie. To napewno bardziej zmotywuje ludzi, a po drugie jesli ktos sam porawi bledy to jest spora szansa, ze nastepnym razem ich nie zrobi. A przynajmniej w tych samych wyrazach. Teraz moderatorzy troche przypominaja mi polonistke z podstawowki na dyktandzie ;-) Oczywiscie pochwalam 'naprawianie' kaleczonej polszczyzny, ale moze takie dzialanie bedzie mialo dydaktyczny wplyw na forumowiczow a to jednak szczytny cel ;-)

pozdrawiam

lukasz


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam myślę, że poprostu nie ma ludzi nieomylnych, moderatorzy odwalają kawał dobrej roboty, nierzadko poświęcając na forum dużą część swojego wolnego czasu i chwała im za to! A jeśli poprawiając posta umknie im coś, no trudno, to tylko na korzyść osoby do której wpis należy, bo np. mnie osobiście jest wstyd jak po napisaniu widzę, że mam poprawionego jakiegoś orta, zawsze szybko poprawiam, żeby nikt nie widział jakiego byka strzeliłem :clowning

chodi, moderatorzy nie poprawiają błędów, tylko zaznaczają byki :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi powtarzam. Nie pasuje CI i nie rozumiesz tego co się do Ciebie pisze - daj tylko znak.

EOT


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem zdania, że edycja przez moderatora, powinna się ograniczać do wpisania "Proszę o poprawienie błędów". Chociażby dlatego żeby miał mniej pracy, bo nie ma takiego obowiązku.

A nie zaznaczania literówek, bo mnie to bardzo razi - nawet jak czyta czyjeś posty. Irytuje mnie to.

A jak dalej jesteście tacy zaparci to błagam was na kolanach, zaznaczajcie te orty bardziej miłosiernym kolorem, a nie takim że aż w oczy kole - naprawdę przeszkadza to osobom czytającym czyjeś posty.

Dlaczego mnie mają boleć oczy skoro to nie ja robię błędy?

Pisałem do niki(czy nika?) w tej sprawie, ale pozostaje nie ugięta i nadal stosuje ten piękny kolor.

Czy tak ciężko wdrożyć w życie kolor np granatowy?, zielony albo coś innego niż perfidny różowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perfidny różowy, ale jaja :clowning


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@chodi, ale modowie nie poprawiają błędów tylko zaznaczają wyrazy z błędami. a to jest różnica, bo samemu należy odnaleźć i sprawdzić poprawną pisownię.

natomiast co do wszystkich innych błędów, tj. literówek i interpunkcyjnych, cóż wtedy w wielu przypadkach trzeba by było zaznaczać całe posty.

owszem, przy notce od moda o orcie, można i dopisać uwagę o poprawieniu literówek, ale... uważam i wierzę w to, że ludzie potrafią myśleć i nie potrzeba nam na postawienie każdej kropki czy przecinka odpowiedniego pkt..

ortograficzny błąd to co innego niż literówka, choć i jej oczywiście być nie powinno.

@Tofik, dyskusję o kolorach prowadziliśmy na PW. i podtrzymuję to co powiedziałam, kolory mają być rażące... bo błąd w tekście ma "razić". nie będzie błędów nie będzie rażenia po oczach.

i przykro mi , że tak cierpisz widząc kolor Różowy, ale może teraz zrozumiesz jak ja cierpię (i ludzie piszący po polsku) widząc orty.

dodam, że jest ich coraz mniej :clowning oczywiście chodzi mi o błędy.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, "nie rzadko" - przyganiał kocioł :clowning


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LiZaRd, zawsze możesz mnie zacytować i zaznaczyć. naprawdę niepotrzebna jest do tego funkcja "edytowania".

Ale dziękuję za zwrócenie uwagi i już poprawiam :clowning


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może ktoś nie umie pisać poprawnie ortograficznie, czy ma wtedy przestać zajmować się akwarystyką, czy ślęczeć ze słownikiem nad każdym postem, nawiążę do tytułu "jaki to ma cel?", co z tego że ktoś nie wpisze ą czy ę, czy nie będziemy rozumieli co napisał, będziemy tutaj wzajem poprawiać sobie ort-y?, czy taki cel ma to forum?


Akwarium 185x65x60

Sump 225 l

170 kg żywej skały i 90 kg piachu

Zalane 1.04.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dotychczas poprawiane są rażące błędy ortograficzne. Literówki i braki ogonków, czy brak dużej litery na początku zdania, nie są ścigane tak rygorystycznie.

Cel? Bardzo prosty. Jak widzę niektóre posty to *** mnie trafia i nie myslę o meritum. No i jaka jest wiatygodność kogoś kto pisze z okropnymi błędami? Celem jest równiesz podnoszenie ogólnej kultury :clowning

Akwarystyka moze zajmować się każdy, ale pisanie na tym forum wymaga sprawdzenia pisowni :p


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#281097 TMK :

Jak dotychczas poprawiane są rażące błędy ortograficzne. Literówki i braki ogonków, czy brak dużej litery na początku zdania, nie są ścigane tak rygorystycznie.

Cel? Bardzo prosty. Jak widzę niektóre posty to *** mnie trafia i nie myslę o meritum. No i jaka jest wiatygodność kogoś kto pisze z okropnymi błędami? Celem jest równiesz podnoszenie ogólnej kultury :clowning

Akwarystyka moze zajmować się każdy, ale pisanie na tym forum wymaga sprawdzenia pisowni :p

Przygania kocioł garnkowi a sam smole...

I co będziemy się tak poganiali za kilka literek?,

Kto jest za tym, aby mod złapany np 3 razy dostawał ostrzeżenie? :)

W końcu jak wszyscy to wszyscy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie na to czekałam Tofik :clowning Myślałam tylko, że to Nika poprawi moje równie"sz". Przejrzyj proszę posty i zobacz, czy poprawiane są literówki, interpunkcja, styl i brak polskich znaków.

Ale dla Ciebie mogę zrobić wyjątek :p


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawian dlaczgo dlaczego dlaczego ludzie maja problem z zaakceptowaniem zasad? Skoro jestesmy coraz wieksza spoleczoscia powinnismy bardziej dbac o porzadek. To jak przychodzenie w gosci i arogancke olanie zwyczajow wlasciciela domu. Sam robie byki i jak widze ten sexi rozowy to mam ochote walic ich tyle zeby zasluzyc na warna. Przynajmniej wiem ze chociaz jedna kobieta czyta moje posty

Tofik nie cwaniakuj bo nie znasz nawet slowa dziekuje :clowning


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tofik, ponieważ poprawiając swojego orta, wyciąłeś z postu, to co napisałam, ja powtórzę więc raz jeszcze poniżej:

kiedy Ty zaczniesz rozumieć słowo pisane??? pokaż mi post, gdzie ktoś miał zaznaczenia za "ogonki"?

i jak widzę polubiłeś kolor różowy, skoro @TMK edytowałeś po zacytowaniu, właśnie na różowo... pomijam już fakt, że nikt nie dostał warna za orty... jeszcze... Ty natomiast non stop łamiesz po kolei pkt. Regulaminu

@Grzesiu... ach :clowning


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tofik

Nie akceptujesz regulaminu - bye... Nikt cię nie zmusza tu być.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomne że codziło mi o to by mod jak coś robi w imię regulaminu to niech to robi dokładnie ! Przypomonam że 3 błędy interpunkcyjne to jak jeden ort.A wypowiedzi Skoczka ... no cóż , przypominają mi troche ost. wypowiedzi Jarosława K. - " Jak nie pasuje to prosze iść inną drogą" Jakie to dogłęgne !:)


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.