Skocz do zawartości
mallyy

Zawiesina i zielsko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam dwa problemy od jakiegoś czasu. Na powierzchni lustra wody robi mi się taka zawiesina. Wydaje mi się, że cyrkulatory mieszają wodę w taki sposób że "zapędzają" ten szlam z dala od spływu komina (na drugą stronę) i dlatego. Wyłączyłem jednak cyrkulator i nic... Jest jakaś metoda na tą dolegliwość ?

Fotka zrobiona telefonem więc kiepska jakość ale widać o co mi chodzi:

img0467z.jpg

Drugi problem to pojawiające się zielsko. Krab wykończył mi wszystkie ślimaki zanim się go pozbyłem. Być może dlatego tak się to rozrosło. Jak się tego pozbyć? Może jakiś zwierzak to uwielbia? A może szarpać i wycinać? Może chemia?

Fotka też nędzna ale ...

img0465jy.jpg

HEEEELP !! :)


900L zbiornika Mitoja 3D już sklejone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dobry powiedz nam jakie masz NO3 i PO4 oraz wynik TDS po RO/DI.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dobry to wyczyść pompy :-P


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#281289 Snakecharner :

Na dzień dobry to wyczyść pompy :-P

Snakecharner

Wow jaka cenna informacja dla kolegi - super.

Miałem kiedyś to samo co on i uwierz mi że przy ataku glonów musiałbyś siedzieć 24/h ze szczoteczką żeby pompy były czyste.

Czekamy na parametry.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skieruj jeden z falowników na lustro wody (ten po przeciwnej stronie komina) tak, aby wyraźnie się marszczyła i pchała ją do komina. Masz całkiem niezły kożuch, który skutecznie utrudnia odpowiednią wymianę gazową.

A co do czyszczenia pomp - to ja przy dojrzewaniu męczyłem się co dzień, czyszcząc pompy szczoteczką. Wygląda to jak syzyfowa praca, ale popłaca.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po mnie pojechaliście... Ehhh Czyszczę cyrkulatory (choć nie pucuję do czarności) przy każdej podmiance. Robię ją co 2 tygodnie a następna już w środę. Tak niestety wygląda na 2 dni przed akcją. Zbiornik wygląda mniej więcej tak:

img0469t.jpg

Ten kożuch zbiera się po lewej. Spróbuję z tą zmianą "prądów wody".

Parametry mierzone 3 min temu:

NO3 - 10

PO4 - 0,1

KH - 6 trochę mało ...

Ca - 520

Mg - 1200

PH - 8,2


900L zbiornika Mitoja 3D już sklejone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co lejesz jeszcze do akwarium ? Jakieś bakterie ? Balling ? ABC ? coś innego ?

I jak wyniki TDS-a -> 000 ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leję TraceMarin 1 2 3 po 3ml każdego dziennie.

Skoczek wiedziałem że się o to upomnisz ale nie badam wody z RO (nie mam czym) . Zakładam, że jest OK skoro Filtry mają niecałe 3 miesiące.


900L zbiornika Mitoja 3D już sklejone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha i raz na miesiąc CorallFluid JBL'a (jedną miarkę).


900L zbiornika Mitoja 3D już sklejone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#281307 mallyy :

Skoczek wiedziałem że się o to upomnisz ale nie badam wody z RO (nie mam czym) . Zakładam, że jest OK skoro Filtry mają niecałe 3 miesiące.

Mallyy - Ja zakładam że będzie mroźna zima bo tak górale mówią :)

A jak membrana Ci poleciała ? A żywica po RO jest podłączona ?

Nie masz czym zmierzyć ? - Mam nadzieję że ktoś CI pomoże :D


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej wydajnosci masz pompy i jaki odpieniacz bo mam wrazenie ze filtracja Ci nie wyrabia.

Zwiększ KH i Mg.A te trace-marin narazie odstaw.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpieniacz mam BLAU scuma 150

cyrkulatory koralia 5 i 6

obiegowa nie pamietam ale ponoc za duza


900L zbiornika Mitoja 3D już sklejone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak premiero napisał daj jedną pompę na lustro,robię tak często jak czasem mam brudne lustro wody i sprawdza się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie pomogło. 10 min i pogoniło farfocle do komina. Co do ekipy czyszczącej zamówiłem sobie właśnie stado ślimaków. Jutro mają być. Przez wrednego kraba nie został mi ani jeden. Jak już zatłukł wszystkie ślimaki to chyba z żalu sam wykorkował bo nie widzę do od tygodni. Co do zielska odstawie preparaty na jakiś czas. Wyskubię co się da przed podmianą (zrobię większą tym razem).

PS Ile sztuk Nassariusa można wpuścić na 400L ? Miałem jednego i był ulubieńcem żony jeszcze z ReefMaxa... aż pewnego dnia krab zrobił mu eksmisję i zajął chatę :)


900L zbiornika Mitoja 3D już sklejone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak się przesiadałem to na początek ustawiłem pompy równolegle i na górze zaczął mi się również robić lekki 'film'. Od razu przestawiłem obie pompy pod kątem do góry i problem z głowy. Dwie pompy są na przeciwległych końcach i dmuchają każda w innym kierunku. Na powierzchni jest ciągły ruch i nic nie ma prawa się zbierać. Pobaw się a zapewne to będzie połowa sukcesu.

PS. Odnośnie Nassarius'a to nie wiem ile sztuk. Ja zaczynałem od 5ciu. Teraz mam 100 :) Albo i 500 :D Fajnie się rozmnażają i czyszczą wszystko z glonów. Najlepsze jest to, że w dzień ich prawie w ogóle nie widać, wychodzą wieczorem, fajny widok :D


cc183b31859f2d3073f0571477a8ac16u1871a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.