Skocz do zawartości
Lizard

sony alpha 300

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiada może ktoś z Was tą lustrzankę? Bawiłem się nią dziś przed akwarium ze statywem, ale marne efekty, chciałem pofocić coś w makro, ale średnio to wychodzi. Może ktoś z Was przerabiał już ten temat ze swoim soniaczem? Bardzo proszę o małe porady odnośnie parametrów, czytałem poradniki na forum, że iso, balans bieli, szybkość migawki etc. ale jakoś nie wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki masz obiektyw do niego? kitowy? czy cos innego?

iso max 400 bez szumow, wyżej juz gorzej

dobrze robic fotki w raw - latwiej skorygowac balans bieli

masz live view, za jego pomoca mozesz recznie, bardziej precyzyjnie ustawic ostrosc


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który kitowy? 18-55 czy 18-70? Zresztą, to bez znaczenia - oba to tandeta :nono Nimi zrobisz w miare przyzwoite zdjęcia tylko, jeśli obiektyw przyłożysz na styk do szyby i ostrzyć będziesz ręcznie, choć w ich przypadku to trudne - pierścień ostrości ma bardzo mały zakres ruchu. Zainwestuj może w Minoltowskie 50/1,4 albo chociaż 50/1,8 - to znakomite szkiełka za niedużą kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotografia to pasja mojego młodszego brata, jak go nie ma, a wyjechał teraz na 2tyg do Grecji staram się coś focić.

Mam do dyspozycji Sigma 70-200 mm f/2.8 II EX APO DG HSM Macro i kitowy 3.5-5.6/18-70.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O! To już jest lepiej. Spróbuj Sigmą, zoom na 70 lub ustaw macro, przysłona 2.8, balans bieli z ręki na 9900k, pomiar ekspozycji na centralny, autofocus na punktowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sigma 70-200 mm f/2.8 II EX APO DG HSM - niestety ciezki, a minimalna odleglosc pewnie z metr wiec tez ciezko, no ale lubi sie to co ma. dokupienie jakiejs minoltowej 50tki to dobry kompromis


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok, bawie się od rana, odległość od akwa ok. 1m, zoom 200 czyli max. coś zaczyna wychodzić.

Powiedzcie jak dokładnie skonfigurować.

ISO

balans bieli

szybkość migawki

autofocus

pomiar światła

d-range

Teraz ładuje akumulatorki, grip z 2 bateriami siadł :nono

Co do ciężaru, to nie problem, mam bardzo dobry statyw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ISO jak ci już ktoś pisał - nie wyżej niż 400. Balans bieli - nie wiem, ale często na automacie wygląda najlepiej, jeśli nie, to z RAW-a sobie kolor wyciągniesz (jest taki darmowy program - RAW Therapee - ma ustawianie koloru do 12 000K)

Czas - jeśli to możliwe, to więcej niż 50ms, większa szansa na nieruszone zdjęcie. Generalnie, 30ms to wartość graniczna, poniżej trudno jest nie mieć maziaków, nawet ze statywu - choć oczywiście są ludzie który nie takie cuda potrafią :nono - dlatego tak przydaje się jasny obiektyw. Chyba, że robisz z lampą - bo też da się fajne zdjęcia z nią zrobić, tylko że nie tą wbudowaną, a zewnętrzną, wbudowana zwykle daje nienaturalne kolory; choć znów, zależy jak robić :)Żeby nie było - ja nie umiem :)

Co do AF i tych innych, to już chyba musisz poeksperymentować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wylacz cyrkulator podczas robienia fot zwlaszcza jesli czasy masz male

jesli chciałbys pobawic sie z uzyciem lampy wbudowana - wiadomo flash idzie na wprost - mozna go oszukac od przykladania bialej kartki do lampy, poprzez tworzenie roznych tuneli odbijajacych(cos ala peryskop)... wg fantazji, masz sporo czasu do powrotu brata:)

aha, jesli chcialbys bawic sie lampa to tylko z obiektywem kitowym zeby zdjecia robic z bliskiej odleglosci. metr to szmat drogi. aha mozesz podnosic wartosc swietlna lampy w ustawieniach


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zewnętrzną lampę Sony HVL-F42AM, ale wolę robić bez.

Będę kombinował jak tylko akumulatory się naładują :nono

Dzięki za rady, jak coś wyjdzie to się pochwalę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwolę sobie odkopać trochę temat bo właśnie alpha 300 jest moim aparatem.

chciałabym pobawić się trochę zdjęciami makro naszego baniaka. zdjęcia jakie próbowałam zrobić obiektywami jakie mam wyszły raczej średnio.

myślałam o pierścieniach lub może nawet bardziej o obiektywie M42. niestety nie wiem na co się zdecydować, bo niestety nie wiele się znam na sprzęcie. przeglądałam serwis ALLE...szukając pod hasłem "obiektyw m42" lub 'makro m42" no ale ciężko coś wybrać gdy nie wiem na co zwracać uwagę.

może coś podpowiecie? podlinkujecie? - będę wdzięczna


JEST: 200x80x60 (w obiegu ok 1200L); faluje: Tunze 2x 6095 & 2x 6055; odpienia: DIY na 2x Tunze 9420.040; obieg: Jebao AC8000; świeci: PS Pandora Hyperion S2; LR ok 70kg; obsada: LPS + SPS + miękkie

BYŁO 2013 - 2015 120x50x50 ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznij od hasła soczewki makro - z obiektywu odczytaj średnicę i do dzieła. Powodzenia


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak interesuje cie makro pomyśl o pierścieniach pośrednich. Pamiętaj im mniejsza przesłona tym mniejsza GO, w makro najlepsze rezultaty masz przy dużej przesłonie, ale wtedy też czas musi być długi więc statyw lub książki na podastawkę. Większość szkieł najlepszą ostrość ma przy 8 ale lepiej dać więcej by GO powiększyć.

Soczewki strasznie zmniejszają jakość zdjęcia.

Edytowane przez ssj44 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.