Skocz do zawartości
Jarek GRZESZCZAK

tunze

Rekomendowane odpowiedzi

w dwu letnim okresie padły mi już trzy pompy sterowalne,trafiłem na złą serie czy może problem tkwi gdzieś indziej ,prosze o sugestie .Pozdrawiam Jarek


akwa 200*70*70 giessemann 3*150 HQI 6*80 T5,tunze mulicontroler 2*6100 +JVP+aqel circulator,calk reactor,obieg DELTEC HLP 8070,odpieniacz DELTEC AP702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam padają same pompy czy zasilacze ja mam nad zasilaczami wentylator bo bardzo się grzeją aż było je czuć a szafce i jak na razie pracują 1 rok bez zarzutu 6055


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi 6055 ze starego rzutu (3 lata) działały bez zarzutu

problem często pojawia się w nowych 6105 - mi padło sterowanie (chyba) - 2 razy odsyłana pompka do reklamacji i wkońcu przysłali nową bo chyba sami nie wiedzieli co jest :nono

mimo wszystko mam 2 x 6105 i te jak na razie bez zarzutu


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poratujcie :(

padła mi tunze 6055, oczywiście kupiona używana i gwarancji nie mam ;(

przewertowałem forum ale nie znalazłem podobnego przypadku

działała bardzo dobrze, aż nagle w sumie nie wiem dlaczego padła, próbowałem na dwóch różnych zasilaczach i jest to samo:

pompa włącza się na 1 sekundę co 20-25sekund i za cholerę nie chce ruszyć normalnie, nie ma znaczenia czy sterownik jest podpięty czy nie, czy napięcie na zasilaczach ustawione jest na min / max.

Raczej wątpię - ale ktoś takie pompy naprawia ? Tak jak mówię, niestety paragonu z gwarancją nie posiadam :vava:


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Probowales czyscic pompe w octcie ? Moze sa tam jakies depozyty z alg albo kamienia i zabezpieczenie przed przegrzaniem odcina zasilanie. Sprawdz czy cos nie blokuje w jakis sposob wirnika.

Pozdrawiam


280L - zalany od 15/04/12

UFO-C180 skimmer, 25kg skaly+ zywy piasek

Lampa Metis Hypertion R2 2x150watt

Refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poratujcie :(

padła mi tunze 6055, oczywiście kupiona używana i gwarancji nie mam ;(

przewertowałem forum ale nie znalazłem podobnego przypadku

działała bardzo dobrze, aż nagle w sumie nie wiem dlaczego padła, próbowałem na dwóch różnych zasilaczach i jest to samo:

pompa włącza się na 1 sekundę co 20-25sekund i za cholerę nie chce ruszyć normalnie, nie ma znaczenia czy sterownik jest podpięty czy nie, czy napięcie na zasilaczach ustawione jest na min / max.

Raczej wątpię - ale ktoś takie pompy naprawia ? Tak jak mówię, niestety paragonu z gwarancją nie posiadam :vava:

Czy masz kostkę (tą do której podłącza się zasilanie i kontroler) starego typu z potencjomentem do regulacji obrotów czy nowego tak jak jest w 6095 tj. bez potencjomenta?

Zobacz na http://nano-reef.pl/topic/48918-problem-z-tunze-wavebox-6215/page__gopid__483231#entry483231

Edytowane przez jjablonski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ups a ja się właśnie zastanawiam nad 6055 a wy tu takie rzeczy piszecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

Ups a ja się właśnie zastanawiam nad 6055 a wy tu takie rzeczy piszecie.

a ja nad 6095 - nie straszcie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

a ja nad 6095 - nie straszcie :(

a co tu się zastanawiać,

trza brać i się cieszyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co tu się zastanawiać,

trza brać i się cieszyć :)

No jasne... kasa nie mała, jak już się kupi to coś się wymaga od takiego sprzętu. Na pewnie nie tego żeby go wysyłać na reklamacje. Ja się zastanawiam nad 6105 Ale widzę, że o tunze słyszy się coraz więcej negatywnych rzeczy. I to w nowych właśnie sprzętach.;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
No jasne... kasa nie mała, jak już się kupi to coś się wymaga od takiego sprzętu. Na pewnie nie tego żeby go wysyłać na reklamacje. Ja się zastanawiam nad 6105 Ale widzę, że o tunze słyszy się coraz więcej negatywnych rzeczy. I to w nowych właśnie sprzętach.;(

nawet najlepszy/najdroższy sprzęt ma prawo i może się zepsuć

a gwarancja i serwis jest od tego żeby takie sytuacje rozwiązywać szybko i sprawnie

Edytowane przez DarekB30 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam model bez potencjometra,

pompę kupiłem jako używaną, więc gwarancji już nie ma :(

jakieś pomysły co zrobić ?

ocet nie pomógł :(

dziwne ze pompa żwawo rusza, tyle że działa tylko przez 1 sekundę ...


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale widzę, że o tunze słyszy się coraz więcej negatywnych rzeczy. I to w nowych właśnie sprzętach.;(

Ja tam nic negatywnego nie słyszałem, używałem JVP, Koralii i od kiedy przeszedłem na Tunze widzę różnicę w klasie.

W sumie jak na tunze to mój wavebox jest prawie nowy :) ma około 5 lat. Pompa 6261 działa bez zarzutu tylko z tą kostką pojawił mi się problem.

W międzyczasie dowiedziałem się że nawet gdybym miał jeszcze wcześniejszą wersję pompy, sprzed około 8 lat ,czyli 6260 to bez problemu mogę dokupić dowolną część !

Miałem 2 szt 6105 teraz są u Włodka - u mnie chodziły bez zarzutu.

Nowe 6095 chodzą tak jak powinny chodzić porządne pompy, bezgłośnie i trzeba się dobrze przyjrzeć by sprawdzić cze działa.

Mam też kilka innych 6060,6101, 6201, 6205 - niektóre maja po 5 i więcej lat a po czyszczeniu w kwasku ciężko odróżnić je od nówki, 0 śladów zużycia.

To inna liga niż te z którymi juz walczyłem np: JVP po kilku miesiącach złaziła mi izolacja, koralie wersje 220V - 5, 6 i 7 które odpadały od 12mm szyby lub podobnie jak JVP wymagały popchnięcia wirnika przy starcie.

Ale jak to mówią biedny płaci 2 razy, tak chyba zrobiła i zrobi wiekszość z nas. Ja najpierw kupiłem tańsze, potem trochę lepsze a w końcu odkrycie Tunze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam model bez potencjometra,

pompę kupiłem jako używaną, więc gwarancji już nie ma :(

jakieś pomysły co zrobić ?

ocet nie pomógł :(

dziwne ze pompa żwawo rusza, tyle że działa tylko przez 1 sekundę ...

A spróbuj rozebrać tą czarna kostkę i wymienić kondensator, teraz strzelam bo ja miałem inne objawy i starą wersję. Ale nowy kondensator to koszt 0,10 PLN a ile kosztuje pompa to już pewnie wiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dolutowywałem już nawet przyłącze kabla sterującego - razem z gniazdkiem i tym kondensatorem - no i dalej lipa :(

pompa dostaje napięcie - grzeje się gdy jest poza wodą, ale ciągle - włącza się na sekundę :(

trzeba będzie kupić nową coś czuję :(


17.03.2010r - 20.08.2012 http://nano-reef.pl/...m=posts&q=27683

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Tunze nadal jest bezkonkurencyjne w kwestii cyrkulacji. Na dzień dzisiejszy nie widzę niestety zamienników do większych zbiorników. Potwierdzam słowa Jarka odnośnie 6105.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Vortech jako konkurencja dla tunze? Zastanawiam się nad tymi pompami. Biorąc pod uwagę, że do tunze chciałbym dokupić multi kontroler, to cenowo nie wiele drożej wychodzą.

Pozdrawiam, Marek


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vortech to super pompy z mozliwoscia sterowania nie gorsza niz Tunze. Do tego nie grzeje wody, bo silnik jest poza akwarium.

Ale w porownaniu do Tumze jest glosny i w zasadzie strumien wody, wymuszony zawieszeniem pompy, zawsze jest prostopadly do szyby...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam trochę i tu i na reefcentral o tych pompach i właśnie argument głośności się często przewija. Akwarium będzie w salonie w którym nikt nie śpi, ale jeśli to jest jakiś uciążliwy dźwięk to i tak lipa.

Pozdrawiam, Marek


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem vortecha pare tygodni w domu - nigdy wiecej.

Taka kasa za taki traktor :-)

Jak kots ma akwa w salonie to moze w sumie go nie bedzie wkurzalo ( choc warkot podczas ogladania tv wkurzal :-) )

ale w sypialni?? Jak dla mnie przeplacony wynalazek.


350l SPS tank, 4xTunze 6095 + Tunze7096, ATI Powercone 200i, Profilux 3ex + ext. module

ATI mod 4xT5 39W + LED Cree 162W, DASTACO II Ca reaktor, NP Biopellets

Kupuje uszkodzony sprzęt GHL, Tunze etc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę do tego stopnia? Za tyle kasy człowiek spodziewałby się czegoś więcej. W takim razie chyba trzeba będzie przeprosić się z Tunze i poszukać czegoś fajnego z tej marki.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.