Skocz do zawartości
Anczee

nano reef 20L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Będąc na targach zoologicznych w Warszawie w PKin a właściwie na wystawie kotów rasowych :) przy okazji na targach zachwyciłam się małym akwarium nano reef.

Zakupiłam małe akwarium 20L nano reef.Pojechałam do sklepu w Warszawie, tam nabyłam żywą skałę 1.5 kilo do tego żywy piach ( było w opakowaniu 4,5 kilo) do tego termometr i urządzenie do pomiaru gęstości wody.

--Czy ilość 1,5 kilo skały jest odpowiednia do takiego akwarium czy lepiej dokupić jeszcze około 0,5 kg ?

--Ile trzeba wsypać piasku do takiego akwarium ? --> wsypałam ponad połowę tj. około 2cm na dnie.Najpierw zalałam akwarium woda ( ze

zbiornika ze sklepu ) następnie położyłam skałę , włączyłam filtr po jakimś czasie wyłączyłam filtr wsypałam piasek po godzinie włączyłam z powrotem filtr.Dopiero rano woda była przejrzysta.

Skała była ze sklepu gdzie była w ich zbiorniku , woda również ... powiedziano mi że potrzeba około 2 dni aby dokupić zwierzeta.

--Czy to nie za krótko ?

--Jakie zwierzęta? Czy najpierw krewetki czyszczące , ślimaki następnie korale miękkie i grzybowieńce ?( czytałam że powinno to się odbywać po 1-2 miesiącach mi w sklepie powiedziano że mogę to zrobić za dwa dni???????????)- mam mętlik w głowie.

--W jakiej mam to zrobić kolejności aby wszystko było w porządku i funkcjonowało i żyło ?

--Czy w tak małym akwarium trzeba sprawdzać paskami wszystkie pierwiastki czy wystarczy raz w tygodniu wymieniać 10% wody ? 10 % czy więcej?Skąd mam wziąć wodę skoro nie mam filtra a destylowana się nie na daje ze względu na zawartość miedzi?

Wiem że odczynniki NH3, NO2 powinien być 0 i wtedy można zasiedlać akwarium ... ale w sklepie powiedziano że ponieważ woda jest ze zbiornika , skała też to można to zrobić za dwa trzy dni - czy to prawda?

Jakie paski mam kupić aby to sprawdzić? I co przede wszystkim sprawdzić? Amoniak?,kwasowość?twardość? o rety ... :)

Zasypałam pytaniami ( które na pewno się powtarzają dość często ) więc proszę o wybaczenie :)

Dopiero wszystko przede mną a już się denerwuje aby wszystko zrobić dobrze i niepochopnie.Wybaczcie jak pokręciłam jakieś nazwy lub jak nie fachowo coś napisałam :nono

Bardzo ale to bardzo byłabym wdzięczna za odpisanie na pytania :)

dzięki! Ania :)


Przebywając z kotem w bliskiej zażyłości można się nabawić kompleksu niższości :)

nano-reef 20L kupiony-13.IX.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj Aniu,

zadajesz pytania ważne ale powinno się znać na nie odpowiedzi, zanim pomyślimy o zakupie zwierzaków. Tak więc teraz czytanie przed Tobą, proponuję zacząć od "podstawowych podstaw" :nono abyś zorientowała się co nieco.

np. ten temat i ten poprzeglądaj trochę.

Na forum chętnie Ci wszyscy pomogą, ale wkład własny musi być. a przynajmniej powinien.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Ania

Czy my wczoraj nie widziałyśmy się przypadkiem w Acroporze? To Wy wczoraj pytaliście gdzie kupić butelki z wodą?.:nono

Ja mam 30L nano reefa, u mnie jest tylko 2 kg skały, nie chciałam sobie tego małego zbiorniczka zagracać.

Filtr u mnie chodzi cały czas , bo pełni rolę cyrkulacji . Najlepiej byłoby gdybys go nie wyłączała , chyba ze cyrkulację w akwa robi u Ciebie inna pompka .

Ja do swojej 30 wsypałam ok.1,5 cm piachu , wydaje mi sie ze wystarczy. (Bardziej zwracałam uwagę na estetykę)

Rownież mam skałę i wodę z dojrzałego zbiornika . Woda wyklarowała się juz po 1 dniu , po 2 była piękniusia:).

Po kolejnych 3 dniach w zbiorniku mam juz 2 rozne krabiki , krewetke , zoa i xenie oraz rurówkę.

Wszystko przezyło , i samo sobie znalazło miejsce. Wydaje się , ze zwierzaki mają się dobrze.

Zdecydowałam się na wrzucenie zwierzaków , ze względu na skałke i wode z dojrzałego akwa.

Jeśli chodzi o testy to ja zakupiłam narazie tylko no3 , zeby sprawdzac ten cykl azotowy . Jak dorzuce do akwa troche więcej życia , to moze , później coś wiecej zakupię.

Pierwszy test no3 wyszedł mi między 0-2.

Mam zamiar podmieniać 10% narazie co tydzień.

Aga

P.S O jakim kocie rasowym myslisz? Mogę Ci devona polecić:)


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Aga jasne że to my :) hahahhaa ale superowy zbieg okoliczności :)

Jej pomogłaś mi bardzo :nono

Jak wczoraj dosypałam piasku był jeden wielki zamęt dziś rano było już pięknie.

W takim razie zaraz zamówię testy NO3 :)

Nie mam pomysłu skąd brać tylko wodę ... :) Zakupić destylowaną i sprawdzać paskami? Nie mam filtrów w tam małym zbiorniczku a nawet nie wiem czy te kranowe by się nadawały pewnie nie.

Strasznie dużo czytam tego forum i już mi się wiele rzeczy miesza ale na spokojnie czytam dalej .. :)

mam też książkę którą przeczytałam "pierwsze akwarium morskie" ł.kur i P.Zakrzyński.

Filtr działa cały czas ( po wsypaniu piasku odczekałam 1h ) natomiast światło tak jak jest napisane około 12 h (niebieskie godzina potem obydwa i na koniec samo niebieskie)- jeszcze na pamięć nie znam nazw to strasznie obszerna dziedzina :)

już stwierdziłam że 20L to za mało ... strasznie wciągające i uzależniające a człowiek się czuje taki odpowiedzialny za to całe życie w zbiorniczku :D

ps.kota mam rasowego :D MCO :D a devony uwielbiam ! :D Kotek patrzy z wielkim zainteresowaniem na razie na wodę :)Dzis nawet spał koło akwariumka :D


Przebywając z kotem w bliskiej zażyłości można się nabawić kompleksu niższości :)

nano-reef 20L kupiony-13.IX.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak porozmawiasz z ludźmi z Acropory czy erybki to spokojnie od nich możesz wziąć wodę za niewielką opłatą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja mieszkam niedaleko Jabłonnej i byłoby to strasznie uciążliwe jeździć po wodę aż tam dlatego tez chciałam sie dowiedzieć w jaki sposób mogę sama przygotować taka wodę i nie bardzo mam pomysł ...


Przebywając z kotem w bliskiej zażyłości można się nabawić kompleksu niższości :)

nano-reef 20L kupiony-13.IX.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No popatrz jaki ten świat mały:), a może my się jeszcze z miau znamy?. :nono

Ania , sama nie wiem skąd będę brała wode , bo acropora daleko jest ode mnie. Wczoraj dostałam w gratisie , przy zakupach do akwa.

Myslę , ze w kazdym większym zoologicznym woda powinna być , jak np. w kakadu(tez maja akwarystyke morska) lub typowo akwarystycznych.Będę musiała rozejrzeć się po okolicy .

Wiem , ze w Aqua medicu mają za 50gr , ale to tez dosyc daleko ode mnie.

Możesz kupić filtr RO/DI i masz wodę bez wychodzenia z domu.

P.S Ja mam 2 kociny , jedna by piła z akwarium i nie specjalnie przejmuje się słoną wodą , a druga chętnie moczy łapy :)


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam MCO :nono Ale mój akwarium olewa. Za to brytka jest prawdziwą akwarystką. :)

Życzę powodzenia z nowym zbiorniczkiem.

BTW książka Kura fajna, pozwala na starcie załapać co i jak. A kupowanie w Kakadu odradzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#283068 ona :
#283064 Ewaise :

A kupowanie w Kakadu odradzam.

Wody też?

Też bym nie wzięła, nie dlatego że złej jakości, ale z zasady nie daje zarabiać sklepom, w których się o zwierzęta nie dba.

BTW lepiej kupić osmozę, bieganie zimą po wodę może być upierdliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aga - wiem że są filtry ale to dość kosztowne i gdzie do takiej malusiej popierdółki.Coś trzeba wymyślić :)

ps. z miau i maiukunowa może :nono a może jeszcze z corolla ? :)

Ewaise - mój mco jest zainteresowany wszystkim ! :) :)


Przebywając z kotem w bliskiej zażyłości można się nabawić kompleksu niższości :)

nano-reef 20L kupiony-13.IX.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak filtry są , ale dla max 3 litrów tygodniowo , nie chce mi się podłączać tego ustrojstwa.

To juz wole raz w miesiącu wydac z 5 zł na wodę .

Przy wiekszym zbiorniczku myślę , ze miałoby to sens. Chyba , ze zacznie mnie denerwować to bieganie do sklepu.


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogie Panie, a nie lepiej pouśmiechać się do warszawskich akwarystów? i brać albo wodę z podmianek z dobrego akwarium, albo z butelką 5L nałapać RO/DI? a "inną" butelkę w zamian zostawić?

ja osobiscie, nie wzięłabym wody ze sklepu. żadnego. W domowym akwarium zazwyczaj bardziej dopieszczonym woda jest pewniejsza. poza tym mozna i podpatrzeć i poduczyć się :nono


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że zacznie :nono

Czy prawdą jest że można zakupić wodę destylowana , sprawdzić testem na zawartość miedzi ?

Mam też pytanie czy ta woda którą dostałam ze sklepu jest przydatna po jakimś czasie czy już nie?Mam też trochę piasku ale za dzień dwa zapewne wyschnie i wtedy chyba też nie będzie już przydatny ?


Przebywając z kotem w bliskiej zażyłości można się nabawić kompleksu niższości :)

nano-reef 20L kupiony-13.IX.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#283079 nika :

Drogie Panie, a nie lepiej pouśmiechać się do warszawskich akwarystów? i brać albo wodę z podmianek z dobrego akwarium, albo z butelką 5L nałapać RO/DI? a "inną" butelkę w zamian zostawić?

ja osobiscie, nie wzięłabym wody ze sklepu. żadnego. W domowym akwarium zazwyczaj bardziej dopieszczonym woda jest pewniejsza. poza tym mozna i podpatrzeć i poduczyć się :nono

Zgadzam się 10000000 %


180 x 60 x 60, cyrkulacja 1 x 12 000, 3 x 6 000, otpieniacz ATK, cyrkulacja aiwaki 2500 L/h, oświetlenie 2 x 250 W HQI

+ niebieskie 2 x 54 + LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok :nono w takim razie czy krótyś/aś z akwarystów/stek zamieszkuje Tarchomin lub Bielany ? :) Bo z chęcią bym użyczyła wody do swojego malutkiego akwarumka :)


Przebywając z kotem w bliskiej zażyłości można się nabawić kompleksu niższości :)

nano-reef 20L kupiony-13.IX.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wodę możesz śmiało kupować demineralizowaną ,jest w 5 litrowych karnisterkach i znajduje się w każdym markecie typu Carrefour,Geant,Leclerc,Tesco w stoisku motoryzacyjnym.Koszt wacha się od 2,5 do 5 złotych za baniaczek.Do uzupełniania wody odparowanej tygodniowo wyjdzie około 1,5 litra.Na podmianę trzeba średnio wsypać około trzy czwarte szklanki soli do baniaka 5 litrowego aby stężenie było w widełkach oczywiście sprawdż to salimetrem.Możesz pokazać zdjęcie kota futrzaka?:nono


580 L.panel.FO i 73 L.sump.rafa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo to mamy rozwiązanie superowo ! To już mam problem wody z głowy :nono

Zdjęcie futrzaka a bardzo proszę :

tam z tyłu gdzie ten kwiatek stoi teraz nano reef :)

img6195kok.jpg

img1593tok.jpg

hekeye.jpg


Przebywając z kotem w bliskiej zażyłości można się nabawić kompleksu niższości :)

nano-reef 20L kupiony-13.IX.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję :nono

Czy taka woda po otwarciu nadaje się przez parę dni do użycia?

Dolewamy zwykłą wodę z baniaka?Czy dolewać trzeba często ? ( rozumiem że w miarę jak odparuje ale czy mam sie przejmowac odparowaniem 2mm ? )wiem ... te pytania .. ale czytając forum nie znalazłam na razie na nie odpowiedzi dlatego pytam :)

ps. ach i cola jest 2L :), kiciuś ma 9 miesięcy.


Przebywając z kotem w bliskiej zażyłości można się nabawić kompleksu niższości :)

nano-reef 20L kupiony-13.IX.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#283079 nika :

Drogie Panie, a nie lepiej pouśmiechać się do warszawskich akwarystów? i brać albo wodę z podmianek z dobrego akwarium, albo z butelką 5L nałapać RO/DI? a "inną" butelkę w zamian zostawić?

ja osobiscie, nie wzięłabym wody ze sklepu. żadnego. W domowym akwarium zazwyczaj bardziej dopieszczonym woda jest pewniejsza. poza tym mozna i podpatrzeć i poduczyć się :nono

Czy ja wiem :). A co na to żona warszawskiego akwarysty ?, jak zobaczy , ze ciągle wpadam po wodę , hmm? I jeszcze mi zarzuci , ze męża jej rozpijam:D

Ania pięknego masz tego MCO , to moja birmanka , nawet przy Twoim marnie wypada:)

Myślę , ze az tak się nie musisz przejmować , ja ostatnio 3 dni nie dolewałam , ubyło ok 1 cm . Sprawdziłam zasolenie tylko i było w normie.


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wyszło pierwsze widoczne żyjątko :nono nazwaliśmy go Czerwonek :) Czy ktoś wie co to może być ? Zaraz będą fotki tego małego stworeczka :)

Sama nie wiem co będziemy trzymali wiem że trzeba to dokładnie przemyśleć , skonsultować , nie wiem dokładnie kiedy tylko możemy kupić jakiegoś zwierza biorąc pod uwagę skałę i wodę ze zbiornika sklepowego.


Przebywając z kotem w bliskiej zażyłości można się nabawić kompleksu niższości :)

nano-reef 20L kupiony-13.IX.2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.