Skocz do zawartości
Tofik

skład wody morskiej

Rekomendowane odpowiedzi

Szok osmotyczny.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz: skóra ryb działa jak półprzepuszczalna błona. Woda słodka stale przedostaje się do ciała ryby i, żeby jej nie rozerwało, ryba (słodkowodna oczywiście) cały czas musi wydalać wodę. Natomiast u ryb morskich jest na odwrót, ponieważ w środowisku jest wyższe stężenie soli niż 'w rybie', cały czas muszą one uzupełniać uciekającą wodę i jak najmniej jej wydalają. Gwałtowna zmiana środowiska równa się, jak napisał Peniek, szokowi osmotycznemu i zaburzeniu mechanizmów regulujących równowagę jonową, co prowadzi w konsekwencji do śmierci zwierzęcia.


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mintaju ale pytanie samo sie cisnie po tam madrobrzmiacym wykladzie :) Dlaczego w taki razie slodkowodna ryba w morskiej wodzie przezyje zdecydowanie dluzej niz morska w slodkiej ? :-)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to co morskie przyzwyczajone jest do stabilności warunków.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#283674 chodi :

Mintaju ale pytanie samo sie cisnie po tam madrobrzmiacym wykladzie :) Dlaczego w taki razie slodkowodna ryba w morskiej wodzie przezyje zdecydowanie dluzej niz morska w slodkiej ? :-)

A tego to ja już nie wiem :) Nie zajmuję się wrzucaniem błazenków do kranówy czy gupików do solanki :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie pijesz ? :)

3377-obcy.jpg


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodi, tylko nie mów, że od roku żyje i ma się dobrze.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd! Tak tylko napisałem :) Wiem że molinezje po aklimatyzacji żyją i nawet mnożą się w solance, ale czy im tam dobrze...


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że kluczem jest aklimatyzacja. I oczywiście lepsze czy gorsze przystosowanie niektórych gatunków - molinezje akurat żyje często w wodach niedaleko wybrzeży oceanu.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gupik pojawil sie w akwarium jako przekaska dla skrzydlicy. Troche nieekonomiczne bylo karmienie chromisami a moim zdaniem karmienie tak wyspecjalizowanego drapieznika filetami to profanacja :) Wiec chcialem sprobowac tanszej alternatywy. Gupik niestety nie wywolal zadnego zainteresowania ze strony mojej bestyjki :) Plywal dwa dni i szczerze mowiac bardziej chyba przeszkadzal mu zbyt silny ruch wody niz samo zasolenie. Skubal glony i w ogole zdawal sie nie wiedziec ze srodowisko zmienilo sie tak diametralnie ;-) Zostal odlowiony i wrocil to 8 litrowego akwarium na okno w kuchni, gdzie niestety wysechl na drugi dzien :) Ot uroki akrylowych akwariow dla dzieci ;-)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, chyba spróbuję dodać do swojego szkła gupika : ) Tylko czy to nie jest "gupi" pomysł?


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodi co z Ciebie za ojciec :) jak mogles zabrac dziecia glupika :)


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.