Skocz do zawartości
PanMandaryn

Koral sloneczny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W jednym z warszawskich sklepów dostalem za darmo korala slonecznego (Tubastrea). Facet powiedzial ze on nie ma czasu go ratowac i ze moze mi go dac. W prawdzie zyje tylko 1/2 polipów, ale jak dawali za darmo to bralem :X. Czy orientuje sie ktos moze jak ratowac tego zwierzaka? jaka jest najlepsza metoda podawania mu pokarmu? czym wlasciwie go karmic?:D

Zal mi czekac az zrobi sie z niego zywa skala :/

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

dziś wybieram się do W-wy w którym sklepie dostałeś go?

Ustaw go w lekko zacienionym miejscu z średnim przepływem wody może być nawet na dnie najczęściej otwiera się w nocy

i w tedy należy go karmić choć to też nie jest regułą ,należy pamiętać żeby nie zapominać o nim przy karmieniu,

robić to regularnie

Czym karmić - mrożonki, żyworódki, zmielony filet ryb morskich, należy delikatnie pokarm wstrzykiwać w polipy

Koral je jak świnka lubi sobie podjeść dobrze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem jeszcze dodoac do tego co napisal baz, trzeba mu besposrednio do pyszczka penseta podawac to jedzonko i co dwa trzy dni bo jest to bardzo wrazliwy na glod koral.

Jak chcesz zeby Ci otworzyl nie w nocy przy pogaszonychlampach to wczesniej daj troche pokarmu jak nurt wody rozniesie go po akwa to koral samsie otworzy i w swietle zawsze latwiej go karamic.

Z moich doswaidczen mam juz go rok i tez mi padal zauwazylem ze wapno i koral ABC sprzyjaja jego rozwojowi.

I uwazaj na ryby bo lubia z niego wyjadac jedzonko podczas karmienia.

Dany


130x70x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za te rady.

Tubastrea'e dostalem w zoofokusie jako taki "gratis" do Euphylli. (Wystarczy z facetem pogadac ze 30 minut i od razu spuszcza wszystkie ceny).:X Nie wiem jak wy ale ja sadze ze euphyllia za 45 zl to "uczciwa" cena :D. Koral nie jest moze ogromny ale w bardzo dobrej kondycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze druga strona medalu gdyz mozna latwo zachwiac zbiornik probujac go uratowac tak wiec przemysl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

45 PLN to za Euphylie i Tubastere taka cena ze by mi sie oplacalo leciec z Niemiec do Wa-wy :X


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AquaManiac

my to wogole pokrzywdzeni przez los jestesmy :D nie dosc ze morszczyzna w germanii jest 100 razy bardziej popularna niz w PL to zdzieraja z nas ostatni grosz. btw ja za moja Euphylie 35 euronow musialem wywalic :X


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem kiedyś artykuł jak karmiono słonecznego, nakrywając go słoikiem z jedzonkiem spróbuj ,napewno ryby nie wyjedzą


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
darekkuku :

widziałem kiedyś artykuł jak karmiono słonecznego, nakrywając go słoikiem z jedzonkiem spróbuj ,napewno ryby nie wyjedzą

Cześć super pomysł ja zastąpiłem słoik butelka po wodzie mineralnej 1,5 litra z wywierconym otworkiem w zakrętce i obciętym dnem nakryłem korala i przez otwór w zakrętce pipetą wstrzykuję pokarm oczywiście butelka jest obciążona


[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh i dlatego kupiłem takiego który ma tylko 3,4 polipki łatwiej jest go karmić:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koral piękny,ale prawdziwy koń trojański.Nie wystarczy

go często karmić,trzeba jeszcze mieć czuły test na fosforany-przktycznie tylko test Mercka/ma go firma Deltec/ i absorber fosforanów.Inaczej zaczniecie pisać posty do działu pomocy


dwa metry kwadratowe dna morskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karmic, karmic i jeszcze raz karmic a by sie otworzyl wstawic w bardzo duzy ruch wody.U mnie wszystkie trubastre leza pod wylatem pompy 1100l/h otwarte prawie non stop.Podaje ze strzykawki mrozona artemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.