Skocz do zawartości
robi

Biopellets- ile ubywa ?

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi o peletki, ponoć rozkładają się, czy jakoś tak, ale u mnie kręcą się pół roku i jakoś nic nie ubyło .Jak z tym jest to wiem a jak powinno być ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie mieliście parametry przed uruchomieniem kulek ?? Może były na tyle dobre, że nie mają się na co zużywać ??


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi z pierwszej dostawy ubywa. I co najważniejsze to że działają

Na początku miałem przed włożeniem ponad 50 NO3 a teraz 2,5 czyli wynik jak dla mnie rewelacja, przy karmieniu czym popadnie :).

Jeszcze trochę i schabowe pójdą do baniaka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest dziwnie,mam z pierwszej dostawy,ale nie te trefne bo wyglądają na normalne,które u wszystkich innych działały a u mnie nie.Dokupiłem te nowej formuły,ciemnie i fosforany się straciły,azotany też.

Ps.Nowych prawie już nie ma a stare dalej się kulają jak jakiś plastik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kręcą się od połowy kwietnia. Trochę ich od tego czasu ubyło.

Natomiast po włączeniu filtra widać, jak od peletek odrywają się jakby łupinki od grochu, które skutecznie zatykają gąbkę na wylocie. Zmienił się też kolor - teraz są bardziej brązowe, pomarańczowe.

A czy działają, to już sama nie wiem, na pewno dobrze rosną glony. Szyby po 8h robią się zielone.

NO3 1-2, PO4 0,02


700 litrów wody - a ile zabawy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra , ale które są nowe a które stare ? czym się różnią ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że mieszam plastik w filterku :) ale parametry ok.

no3 - 5

po4 - niewykrywalne żadnym testem

o reszcie nie pisze bo plastik wielkiego woływu na nie chyba nie ma.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie po 4 miesiącach zostało ledwo co na dnie(paczka 500g), mało tego w niczym niepomogły


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji to znacie SeaSlug Phosballs - biologiczny wkład do usuwania PO4/NO3 ?? pojawiło się coś takiego w RS, podobno lepsze od pelletek.. ??


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#286652 Sienki :

Tak przy okazji to znacie SeaSlug Phosballs - biologiczny wkład do usuwania PO4/NO3 ?? pojawiło się coś takiego w RS, podobno lepsze od pelletek.. ??

Opis jest zachęcający i cena tesz.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa marketingowa papka dla nowego klona bio kulek - Wszyscy klonuja kulki i pisza tak aby byc "niby" lepszymi od NP Biopellets.

A i tak jest napisane ze sa weglowa pozywka dla bakterii - identyczna koncepcja.

Nowe kulki NP tez nie wplywaja na odpieniacz, tez nalezy je startowac z 25% zalecanej ilosci i tez zaczynaja dzialac od 2 tyg i tez musza miec odpowiedni przeplyw :strutin:strutin:strutin

Reklama dzwignia handlu.

To jak z preparatami na Ca, Kh itp - w ofercie wiekszosci producentow KENT, Preis, TM, AM, grotech itp itd a... w srodku ten sam Balling :clapping:clapping:clapping tylko w roznych cenach.

Nie wspominając już że to pewnie brandowane pod nazwe SeaSlug Phosballs. Nigdzie nie ma wzmianki o takiej firmie lub takim preparacie.

No przynajmniej ja nie znalazlem...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smithpl no i odkryłeś całą prawdę ,chociaż teraz pewnie już kilka osób szukając super środka kupiło te nowe kulki i za tydzień lub dwa napiszą jakie to badziewie i że nie działa :clapping

pozdrawiam Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Phosballs to nie jest produkt sklepu ReefShop - podobnie jak nie jest produktem firmy DVH Import polimer przez nią sprzedawany.

Produkt nie jest również "konfekcjonowany" przez sklep ReefShop.

Co do reszty wypowiedzi - zgadza się - większość produktów np. chlorek wapnia u poszczególnych firm się nie różni - bo jeśli to CaCl2 to nie ma znaczenia jaka naklejka jest na opakowaniu.

Produkty mogą różnić się dodatkami i czystością surowców użytych do ich produkcji.

Phosballs zasadę działania ma podobną jak produkty innych firm - z tym że zmieniony został czas "rozpadu" polimeru na krótszy oraz usunięte zostały domieszki które były przyczyną niepożądanych efektów działania - jak problemy z napięciem powierzchniowym (siadające odpieniacze itd).

Przed rozpoczęciem sprzedaży produkt firmy DVH Import również nie był nikomu znany - i mimo kilkuletnich testów w Oceanariach(jak podaje producent) w ciągu 4 miesięcy pojawiły się trzy wersje polimerów - różniących się kształtem, szybkością rozpuszczania i działania..

Jak widzę w Twojej stopce nie przeszkadzało Ci to jednak w zakupie NP Biopellets - i jak się domyślam, skoro je nadal używasz - musisz być z nich zadowolony :clapping

Mam jednak nadzieję że nie tylko z tego powodu że to produkt firmy zagranicznej - w domyśle (stereotypowym, funkcjonującym niestety czasami do dziś) - przez to lepszej - bo nie polskiej.

Phosballs są od kilku miesięcy testowane przez różnych Klientów - nie tylko w Polsce - myślę, że na pewno w najbliższym czasie pojawią się opinię na temat ich działania - zapewne również tu na NR :strutin

pozdrawiam

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mozna ladnie poprosic o jakies zdjecie jak

One wygladaja.I troche info ile czystego polimeru

Maja/500ml.Jak Oczywisciwe da rade

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra , ubywanie ubywaniem ale co z redox ? po uruchomieniu peletek spadło o połowe i tak stoi 6 m-cy? teraz 180 a było 360 ! to normalne ?


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testowałem peletki ponad pół roku z różnymi prędkościami przepływu, z różnymi ilościami... efekt mizerny, powiem wręcz żaden, dopiero po usunięciu większości dużych ryb (oczywiście z tym związane drastyczne ograniczenie żarcia) nastąpiła szokująca wręcz poprawa jakości wody, dlatego testem u siebie na żywym organiźmie stwierdzam: pieniądze wyrzucone w błoto, można było kasę przeznaczyć na coś innego, tak jak z dnia na dzień przestałem lać wódę, tak też wywaliłem pelety, blisko 2 miesiące temu i nic się nie dzieje, korale szaleją... a jeszcze jedno, nie wiem czy było to z tym związane, ale jak wywaliłem pelety to dopiero wtedy zobaczyłem jaka piękna jest tubastrea:), wcześniej się nie otwierała:(


Akwarium 185x65x60

Sump 225 l

170 kg żywej skały i 90 kg piachu

Zalane 1.04.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może zastosować alternatywne rozwiązania ?

http://www.reefcentral.com/forums/showthread.php?t=1883610


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No... Super:D


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Google przetlomaczylo ale tu po Rusku nie

Da sie napisac(program nie znaju literek)

Sk

Ps jest przetlumaczone na pierwszym temacie

O polimerach strona 54


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.