Skocz do zawartości
Ewaise

Odpieniacz ATI Powercone

Rekomendowane odpowiedzi

premiero: wirniki sie nie lamia, tylko moze odpasc wirnik od korpusu. mam taki fajny klej co to klei lepiej niz fabryczny :)

Błazenku nie licz na to, ze pompe kupic, poniewaz zaklad nie daje rady produkowac pomp do zodpieniaczy, na ktore jest ogromne zapotrzebowanie. wiec luzem Ci zadnej nie sprzedadza (predko).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"tylko moze odpasc wirnik od korpusu"

Ale poza tym to jak Royal Exclusiv ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#318919 Stani :

"tylko moze odpasc wirnik od korpusu"

Ale poza tym to jak Royal Exclusiv ?

Stani, prawie jak Royal -:)

Wezme I ja szt tylko 200 na testy zobaczymy co jest wart w akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani, wirnik jest z nylonu, a jak wiadomo, latwo sie tego nie klei. wg mnie ATI powinno zrobic ten wirnik bez kleju, jakos na gwint, czy co. wtedy na pewno nie byloby dyskusji na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy model 250 do 200L za duży będzie czy styknie?

Swoją drogą to ciekawe podejście ma Ati, mało wody dużo powietrza - i to bardzo dużo

Dla przykładu ATI 250 pobiera 2700L powietrza a BK 250i pobiera tylko 1500.

A no właśnie, czy zauważyliście żeby piana z tego powodu była jakaś inna? suchsza/gęstsza/sztywniejsza?

PS. Czy da się go jakoś porównać do Bulbe Mastera? - ponoć PC jest jego następcą ale co się z tym wiąże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tofik zalezy co chcesz osiagnac, wode z babelkami czy piane. Wiadomo, ze im wiecej powietrza tym to co wylatuje z pompy bardziej jest piana niz woda z bombelkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Żeby nie być "gołosłownym" w opiniach o tym odpieniaczu (jak na razie znam go tylko z wizyt u Kidulta)

to i Ja dziś zamówiłem wersję 250, w piątek odbiorę, podłaczę i zobaczę na własnym akwarium jak się sprawuje :)

Samą pompę już testowałem dużo wcześniej u siebie w innym odpieniaczu, więc wiem czego się spodziewać

Nowa pompa ATI Aquaristik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#318834 KIDULT :

premiero: wirniki sie nie lamia, tylko moze odpasc wirnik od korpusu. mam taki fajny klej co to klei lepiej niz fabryczny :bump1

Znaczy się, mam rozumieć, że już kleiłeś? :con


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#319236 premiero :

Znaczy się, mam rozumieć, że już kleiłeś? :con

:bump1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja już też zamówiłem 250-kę. Ciekawe, czy dostane tubkę kleju w komplecie :bump1


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dostaniesz:P wirnik jest wrazliwy na starcie tylko, i dlatego mi sie urwal ostatnio, kiedy stosowalem Microbacter7, i tam producent zaleca codziennie wylaczac odpieniacz po aplikacji srodka na 4 godziny.

jak chodzi caly czas bez przerwy to bedzie git. a jak bedzie potrzzebny klej to daj znac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KIDULT Wiadomo, że nam bardziej zależy na pianie niż wodzie z bąbelkami, ale jakby nie patrzeć to większość producentów ma odwrotnie - powietrza mniej niż wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo wiekszosc producentow mysli ortodoksyjnie, ze wirnik ma byc igielkowy a zwezka plynie woda, ktora zasysa powietrze.

ATI mysli nieortodoksujnie, i zrobilo wirnik w ksztalcie kosztyka, a dysza jest odwrotna, czyli powietrze zasysa wode. wydajnosc deklasuje konkurencje.

wg mnie odpieniacz to nie samochod, nie zegarek na reke, nie garnitur. wiec nie wiem, po co mi "markowy" skoro "mniej markowy" spelnia swoja funkcje wystarczajaco?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To żeś mnie zagiął :googleye

Jakim cudem powietrze zasysa wodę? Możesz to jakoś zobrazować? Przecież ten odpieniacz nie ma jakiejś pompy tłoczącej powietrze, więc jak ono może zasysać wodę?

No a w pianie.... Czy w pianie tego od pieniacza z racji większej ilości zasysanego powietrza widać różnicę?

Jest bardziej brudna z racji większej ilości bąbelków a co za tym idzie szybszego wypływania brudu? Jest sztywniejsza czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tofik dysza w pompie ati ma zupelnia inna konstrukcje niz inne popularne zwezki venturiego. slowami tego chyba nie potrafie opisac. normalnie masz zasysana wode, ktora na zwezce zasysa powietrze. a tu jest rurka w rurce, srodkowa leci powietrze wprost na wirnik, a zewnetrzna rurka leci woda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co niby ATI wymyśliło z dyszą to ja w swoim odpieniaczu miałem ponad 10 lat temu, ale mi rewolucja ! po prostu inny sposób dostarczania powietrza i wody do pompy,całkiem dobry zreszto !


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok no wyobrażam to sobie, ale nadal nie pojmuje co zasysa powietrze jeżeli nie woda, bo tak napisałeś:

KIDULT[/b]]a dysza jest odwrotna' date=' [b']czyli powietrze zasysa wode[/b]. wydajnosc deklasuje konkurencje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba o to chodziło.

Pompa

ATI-PowerCone-250-Pump.gif

Zwężka

ATI-PowerCone-250-Venturi-Adapter.gif

Another interesting feature of the ATI PowerCone skimmers is the way in which they draw in air. Traditional venturi adapters draw in water from the center hole of the adapter and air from the outside. This design, according to ATI, only allows for a maximum, yet rarely achievable, 1:1 air to water ratio. The venturi adapter on the new PowerCone will do just the opposite, drawing air through the middle of the adapter instead of the sides. This design allows for an air to water ratio of 1.5:1. The Sicce pump used by the PowerCone will draw in 2700 l/h of air , while only using 35watts of energy.

Wirnik

ATI-PowerCone-Grid-Impeller.gif


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PowerCone will draw in 2700 l/h of air , while only using 35watts of energy.

hehe :googleye kto ma wydajniejsza pompe reka do gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo tu zwezki nie ma, powietrze jest podawane wprost na wirnik, jak zreszta ktos wczesniej napisal, w rozwiazaniach DIY na RC to sie zdarza, jedynie konstrukcja wirnika jest dosc mocno rozna od standardowego.


pozdrawiam Mateusz

_____________________________________________________________________

140l z panelem, Kessil 360W, Tunze 9012

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ta pompe od 7 miesiecy ...mankamenty to : problemy ze startem przy przytlumionym powietrzu oraz minimalnie wyzszym poziome wody, przy wylaczeniach pradu odkleil sie wirnik. trzeba bylo kleic..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.