Skocz do zawartości
Ewaise

Odpieniacz ATI Powercone

Rekomendowane odpowiedzi

Gość DarekB30
#322338 Tofik :

Dark i jak podpinałeś już PC? Jak wrażenia? Jakaś różnica w pianie w porównaniu do innych odpieniaczy jakie mamiłeś?

Jeszcze nie dojechały do sklepu :cursin

na razie "ćwiczę" BK200 - DIY na pompie RD od Skiby

masakra co ta pompa potrafi :clowning

4234-bk250%201.jpg

4234-sump%2030012011%20(1).jpg

Daruś, linki Tobie poprawiwszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DarekB30 piszesz "masakra co ta pompa potrafi"

mając tak malenką komore na piane to i NJ 1000 da rade ! ta pompa powinna być na zewnątrz tego odpieniacza co znacząco powiększy komore na piane.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#322372 robi :

DarekB30 piszesz "masakra co ta pompa potrafi"

mając tak malenką komore na piane to i NJ 1000 da rade ! ta pompa powinna być na zewnątrz tego odpieniacza co znacząco powiększy komore na piane.

Masz rację, komora powinna być większa/wyższa

rura reakcyjna jest fi 250, wysokość całkowita 60 cm, więc odpieniacz wyszedł naprawdę duży a mi zależało na miejscu w sumpie

więc poszedłem na kompromis, pewnie przez to nie wykorzystuję całej mocy tej pompy ale i tak do mojego akwarium jest ze sporym zapasem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - jakie opinie po pewnym czasie używania?

Zastanawiam się nad kupnem 200 do swoich 330 litrów..


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybym mial kupic znowu odpieniacz to bym kupil PowerCone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę trochę temat z pytaniem o Wasze opinie na temat tego odpieniacza. Jak często trzeba do niego zaglądać i czy macie jakieś problemy z tym odpieńkiem.

Pozdrówki

ozim


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkad mam biopelletki to juz mi sie tak nie podoba, poniewaz odczepiajace sie farfocle z filtra z biopelletkami zatykaja dysze odpieniacza. w dyszy jest szereg malych otworkow, i to niestety jest ograniczeniem, w przeciwienstwie do innych odpieniaczy z wirnikiem igielkowym, gdzie te farfocle biopelletkowe leca prosto na wirnik. chociaz z drugiej strony tych farfocli nie powinno byc, ale troche przesadzilem z bakteriami a to sie moze kazdemu ptrzytrafic. jak jest dysza swiezo wyczyszczona to pieni rewelacyjnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz APF 600 i jest całkowicie bezproblemowy. Niedawno odpaliłem pellety więc chyba odpuszczę ten odpieniek. Chciałem wymienić na BK 250i ale niestety nie zmieści mi się w szafce.Szukam jakiejś sensownej alternatywy.


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale w czym jest problem - w myciu dyszy raz w tygodniu? :)


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ale w czym jest problem - w myciu dyszy raz w tygodniu? :)

Raczej staram się organizować tak aqwa żeby było jak najmniej problemowe. Mój odpieniek czyściłem raz a mam go ponad dwa lata.


450 lit + 120 lit sump; 2*150 HQI+2*54 T5 ; Deltec APF 600; AM OR 3500-obieg; 1*4500+1*8000+1*4400-cyrkulacja;

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=23191

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ozim to nie do Ciebie. Premiero, u mnie te farfole zatykaja dysze po dobie albo mniej. czekam az sie sytuacja z farfoclami ustabilizuje, mam nadzieje ze wtedy te farfocle przestana fruwac, a bakterie zostana tylko na biopelletkach w mniejszej liczbie niz teraz. no ale gdybym mial inny odpieniacz to te farfole by lecialy prosto do komory...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to rzeczywiście szybko. Ja swoją czyściłem raz na tydzień-dwa, czasem nawet rzadziej, bo było wystarczająco. Bardziej mnie wkurzał syf (skoagulowane białko) który gromadził się na przewężeniu, bo w moim odczuciu miał wpływ na pogorszenie wydajności. Wygląda na to, że dobry performance - w tym odpieniaczu - nie idzie w parze z wygodą użytkowania :(


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest, cos za cos, porownac wystarczy sobie komore reakcyjna ati do BK. w bk widac plywajace w wodzie babelki, a w ATI jest jednolita biala piana tyle tego powietrza wchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z jakim najbardziej bez obsługowym odpieniaczem się zetkneliście?


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz

a z jakim najbardziej bez obsługowym odpieniaczem się zetkneliście?

:w00t: chyba nie ma odpieniaczy na forum :w00t:


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak tam właśćiciele odpieniaczy powercone ? jakies opinie na temat tech pienideł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od roku i jestem mega zadowolony. Mam wersję 250is i poza czyszczeniem kubła oraz raz na dwa tygodnie siatki osłaniającej wlot do pompy nic nie muszę z nim robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.