Skocz do zawartości
Ben_sage

160l Ben_sage

Rekomendowane odpowiedzi

Akwa spoko, rybki fajne ale kożuszek na powierzchni spory i nie fajny.:clapping ja ze swoim walczę i jeszcze nie wygrałem.


150x50x50 + sump 103 l. 55 kg LR + 9 kg LS , cyrkulacja 2 x JVP 102, obieg At-306, odpieniacz - stożkowy, światło 2 x 54 t5 + HQI 70W + 120W LED, start 13.08.2010

Kupię szczepki korali miękkich i LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miales sporo szczescia z tym akwarium. Jest ladnie utrzymane, mimo braku testow. Widac, ze masz "raczke" i dobre oko.

Kozuch na powierzchni powstaje nie dlatego, ze akwarium jest odkryte (prawie wszyscy takie maja), tylko z powodu braku przelewu wody powierzchniowej, ktora powinna trafiac do odpieniacza, ale to z pewnoscia wiesz.

Skala ladnie zarosnieta wapiennymi- gratuluje.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn temat byl dosyć mocno z tyłu a fotki wrzuciłem w 1 poście będzie wygodniej już opisuje datę na górze.

Następnym razem wrzucę zdjęcia na końcu.

Z nowosci doszło kolejnych 5 slimaków,1 krewetka wurdemanii bedzie też druga,montipora talerzowa i już druga zielona acropora,kawalek skaly,i jedna orange monti ktora narazie sie chwalic nie bede.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od polowy kwietnia tak wygladala monti.

koralj.jpg

Witam Ben,ładnie wszystko się rozwija kolorki ładniutkie tylko zastanawia mnie dlaczego na tej monti kilka tipów wygląda jak by je cos podjadało albo były prztarte, nawiet widac pęcherzyki powietrza.

Tak trzymaj.

Pozdrawiam Grzegorz.


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dobrze z kierunkeim w bardzo ladnie:clapping. Mnie martwi warstwa jak i granulacja piachu. Jak to rokuje na przyszlosc?


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#299128 stancor :

Od polowy kwietnia tak wygladala monti.

koralj.jpg

Witam Ben,ładnie wszystko się rozwija kolorki ładniutkie tylko zastanawia mnie dlaczego na tej monti kilka tipów wygląda jak by je cos podjadało albo były prztarte, nawiet widac pęcherzyki powietrza.

Tak trzymaj.

Pozdrawiam Grzegorz.

Hejka był wypadek , i dlatego w akwarium jakbyś zauważyl sa chyba z 4 greeny ;D

Coś chcialem w akwarium ulozyc i oparłem worek chwila nieszczescia i juz mialem szczepki nowe ;D

Granulacja piachu jest grunoziarnista jak to rokuje to nie wiem jak rok wytrzyma to bedzie w miare tip top wiecej nie musi.

Bedzie z 300-400l.Nie musi być pięknie oby tylko rosło taki jest cel potrzymać na tym poziomie co jest.

A z piachem to ciążki wybor przy bipartitusie ktory lubi kilkanascie razy w ciagu dnia niezle kopać w piachu - nie wyobrażam sobie mąki a ta rybke naprawde polubilem.Ktoś na forum przez to oddał tą rybke.

nurkowanie :)

Nastepna sesja za 3-4 miesiące

No i wykrakałem kolejna nowa szczepka greena najwiekszego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od swięta puszcze pompe troszke brutalniej , fakt ze nie zejdzie wszystko ale narazie nie sprawia mi to problemu i nie widze gorszych stron tego.

Akwarium ma byc podtrzymaniem zycia i nie zależy mi na tym aby było piękne , - kiepska mozliwosc rozbudowy i za maly litraz by kombinowac i inwestować, nastepne akwarium ok 280-300l napewno bedzie zbudowane zupelnie inaczej od 0.

Cieszy mnie fakt iż miniflotor jest w stanie podtrzymać na takowym poziomie kilka montipor,i 2 acropory ktore cholernie wolno rosną.

Jeśli chodzi o moją ocene swojego akwarium to nie jest to szczyt marzeń i nie podoba mi sie :clowning

Edit:

Ale ide po papierowe reczniki do kuchni i zobacze co to da.... nie widze poprawy...

adam1wd.jpg

dsc7580.jpg

dsc7587.jpg

adam2r.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BEN SAGE ,co to dokladnie za gatunek twardziela z rozowymi polipami-dolicha wyglada cudnie :),to jakas monti?


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#319025 grzegorz.p :

@BEN SAGE ,co to dokladnie za gatunek twardziela z rozowymi polipami-dolicha wyglada cudnie :),to jakas monti?

Ta,ode mnie.Wpadaj to Ci też taką dam.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na samarensis.:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no piekne szczepkarium sie zrobilo heheh pozdrawiam


bedzie 450L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.