Skocz do zawartości
pio7

RM na Ledach

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś przerobił oświetlenei w swoim RM na diody?

Chciał bym to zrobić, nie wiem czy efekt jaki osiągne będzie warty zachodu,

dla tego proszę o "cynk" :clapping


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez myślę aby przerobić na diody, szukałem w necie ale chyba jeszcze nikt nie podjął się takiego wyzwania.


45Litrów :) ciasne ale własne !! start 04.06.2010 - 4.07.2010 przesiadka na Reef Maxa :) 6.02.2011 nowe 150L w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez się kiedyś zastanawiałem nad tym, kiedy pokazał mi temat kolega Martin (w razie pytań można do niego zagadać). Jego słowa: "Ważne w ledach jest to żeby były to diody firmy Cree bo jako jedyne na rynku dają gwarancję ilości światła. Białe diody powinny być XP-G R4 lub R5 co daje ok 140 lumenów z wata i niebieskie XP-E Royal Blue."

Mnie najbardziej szkoda mi pokrywy RM - w sumie po to kupiłem zwarty kompakt zeby jakos to wszystko wyglądało. Takze na jakiekolwiek przeróbki w moim RM zgadzam sie pod warunkiem, ze nie wplyną one rażąco na wygląd całości.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myślę ze dodanie 1-2 świetlówek jest łatwiejszym sposobem na wzbogacenie o światło.. można by było zainstalować to na radiatorze przypominającym wymiary wewnętrzne RM pokrywy. Podłączyć do ori instalacji RM i by na pewno działało... a wymontować świetlówki to nie problem. Wydaje mi się że tez wcale nie trzeba aż tak mocno niszczyć pokrywy że by to zainstalować... tylko czy to się opłaca...

Może ktoś wyliczy koszt takiego moda...?? mogę poświęcić swoja pokrywę na pionierskie przeróbki... :clapping


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczegolnie w takim rozwiazaniu jak ref max warto uzyc led'ow. Kompaktowa budowa RM juz sama w sobie jak dla mnie wyklucza to akwa ale.... jak juz jest to zdecydowanie LAD zamiast T5.

Pamietajcie ze tam jest aktywne chlodzenie wiec mozna je idealnie wykorzystac.

Devil sprzedaje piekne kity do kompaktowych akwarii nano:

http://www.nanocustoms.com/index.php?cPath=30


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykluczyłem LED'y przez koszta... za swojego RM zapłaciłem 700 zł... czy jest to opłacalne...?? dołożenie świetlówki jest i tanie... i wydajne...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A panowie co powiedzielibyscie na takie taśmy Led ? 5metrow kosztuje kolo 300zl sa wodoszczelne mozna by je bylo przykleic pomiedzy świetlówki.

Taki pomysl mi po glowie chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#290398 Warszawiak :

Wykluczyłem LED'y przez koszta... za swojego RM zapłaciłem 700 zł... czy jest to opłacalne...?? dołożenie świetlówki jest i tanie... i wydajne...

spójrz na to inaczej. Nie myśląc o opakowaniu Twoje życie z pewnością jest dużo więcej warte prawda? Pytanie tylko, czy ledy poprawią komfort ich zycia. Może niekoniecznie. 20 zł z hakiem miesięcznie za energie plus świetlówki co jakiś czas wymiana to nie jest tragedia.

#297418 areksus :

A panowie co powiedzielibyscie na takie taśmy Led ? 5metrow kosztuje kolo 300zl sa wodoszczelne mozna by je bylo przykleic pomiedzy świetlówki.

Taki pomysl mi po glowie chodzi.

w tej bajce liczy się odpowiednia temperatura barwowa oraz utrzymywanie jej przez okres działania ledów.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczy się też to aby było w miarę pełne spektrum światła, więc jeden lub dwa paski diody 6500k nie zaszkodzi :) zwłaszcza jak masz miękasy, które zazwyczaj żyją w płytszych strefach, tylko kupuj te najmocniejsze i pewnie najdroższe :)


300L bez sumpa, Turboflotor multi sl z AB u3000 igła, 2x jvp 101, 2x150hqi + 2x54w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luft masz racje... życie jest ważniejsze... to fakt...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako uzupełnienie nie zaszkodzi, zamontuję u siebie i podzielę się wrażeniami


300L bez sumpa, Turboflotor multi sl z AB u3000 igła, 2x jvp 101, 2x150hqi + 2x54w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są różne rodzaje taśm, napisz jam i ich parametry


300L bez sumpa, Turboflotor multi sl z AB u3000 igła, 2x jvp 101, 2x150hqi + 2x54w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moze komus sie to przyda http://www.leds.de/LED-Leisten-Module/High-Power-LED-Leisten/Extreme-Line-Plus-weiss-8-Cree-Q5-LEDs-1440lm.html

Na niemieckojezycznych forach jest duzo projektow wlasnie gdzie kozystaja z tych Listew Led w RM jak i Sera Marin Cube jako dodatek (Listwy sa juz razem z driverami )

Pozdrawiam Norbert


500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajoskie, mógł byś zapodać linki do tych for?


300L bez sumpa, Turboflotor multi sl z AB u3000 igła, 2x jvp 101, 2x150hqi + 2x54w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

59€ (230 PLN) za 8 cree?? cena nie jest rewelacyjna... do tego koszty przesyłki dojdą...


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500L OptiW.12mm +sump112L

Odpieniacz BubbleKing mini200.Pompa obegowa New Jet 4500L/h , cyrkulacja 2xTunze6095 + multicontroler7096+JEBAO RW15 .oswietlenie Giesemann Infinity 2x250W+4xT5 ok 35kg skaly + 20kg Livesand+ Sera Siporax 3l.Automatyczna doleweka i inne duperele + TM Bio NP Pellets sie kreca.Reaktor Wapnia ala Dastaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.