Skocz do zawartości
bamboo

ReefMax vs Sera Marin Cube

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że były podobne tematy ale wszyscy się skupili na ReefMaxie, Sera była w każdym wątku traktowana zdawkowo :clapping

Powiedzcie prosze, jakie są plusy i minusy obydwu. Zależałoby mi na jakimś sensownym porównaniu 2ch marek. Jeśli ktoś ma Sera 130 to będę wdzięczny za zdjecia/opinie.

ReefMaxa specyfikacji nie wrzucam, a Sera Marin Cube wygląda tak:

Zestaw Sera Marine 130 to akwarium o pojemności 130 litrów, posiadające cztero-komorowy filtr wewnętrzny wyposażony w:

- 2 gąbki filtrujące do mechanicznej filtracji

- SERA Siporax 2.000 ml

- pompka STP 1000

- odpieniacz białkowy PS 130

- lampa UV 5 W

- grzałka 100 W

Jak patrzę na ten zestaw - na plus do ReefMaxa jest litraż i UV. Co jest gorsze od rozwiązań ReefMaxa?


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porównania nie zrobię bo reefmaxa nie mam >> ale dla mnie te zestawy są za drogie jak na to co sobą reprezentują...

lampa UV 5 W >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>nie jest potrzebna

SERA Siporax 2.000 ml>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> nie jest potrzebne

2 gąbki filtrujące do mechanicznej filtracji >> nie są potrzebne

pompkę STP 1000 można zastąpić każdą pompką do akwarium [sztuka 20 zł]

odpieniacz białkowy PS 130 >> kupisz taki to kupisz potem lepszy [zapłacisz 2 razy]

Szkło 130 litrów można kupić za 130 zł.

porządne oświetlenie 2x T5 [wystarczy dla miękasów] za ok 300

więc w sumie zestaw jest wart jakieś 600 >> 700 zł... a płacisz drugie tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Romek - zależy mi na prostocie, spasowanej pokrywie itd. Akwarium ma stać w bardzo minimalistycznie urządzonym wnętrzu, tak więc musi to być kostka, z której wystaje 1 (max) kabel:)


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko o takie porównanie, chyba nikt z nas nie miał (sery i reefmax-a) by dokładnie opisać wady i zalety obydwu zestawów.

Moje zdanie odnośnie ReefMax-a

Plusy:

* w moim przypadku zaważył wygląd całego zestawu

* bardzo dobra jakość wykonania całego zestawu

* wielofunkcyjna obudowa

* elektroniczne sterowanie niezależnie oświetleniem 1 x T5 i 2 x T5

* silna dioda nocna LED

* elektroniczny termometr

* szyba izolująca świetlówki od tafli wody

* wiatraczki odprowadzające ciepło z jarzeniówek

* wiatraczek schładzający wodę wpadającą do panelu.

Minusy:

* odpieniacz raz działa raz nie

* brak w zestawie chociaż jednej pompy cyrkulacyjnej

* szafka dedykowana do tego zestawu ma udźwig tylko 100kg - paranoja...

* codziennie trzeba dolewać wodę w przeciwnym razie strasznie hałasuje zraszacz bio-kulek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Sprytny! Teraz przydałby się ktoś z Serą :clapping


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałam ref maxa, a tym bardziej sery .

Zdecydowanie poszłabym w sera marin cube, ze względów wizualnych/estetycznych .

Ta giętka przednia szyba w refmaxach jest odpychająca (dla mnie), dodatkowo wymiary zbiornika sa nieciekawe . Brakuje mi głębi w tych akwariach.

Refmax powinien wreszcie zrobić jakiś większy zbiornik CUBE np. 180L o wymiarach 60X60X50wysokosc z fajną nowoczesną szafką.

Chętnie kupiłabym taki zestaw.

Ciekawa jestem tego refmaxa 300L , a szczególnie jego wymiarow.

Wymiary nowego ReefMax-a są znane 100x68x55.


Mój Reefmax http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36509&d=0

Kolekcjonuje Zoa i Acanthastrea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o nowym ReefMaxie, jednak z tego co udało mi się wczoraj dowiedzieć, będzie on za 1 - 2 lat ;( Nie ma sensu tyle czekać, szczególnie że też nie jest to 100% pewne.

Sera przemawia do nas właśnie rozmiarem, aczkolwiek słyszałem, że jest to po prostu BAYU brandowany przez Sera (chinszczyzna) firmowana Serą...

Ona - widziałaś Sera na żywo?


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#287289 bamboo :

Wiem o nowym ReefMaxie, jednak z tego co udało mi się wczoraj dowiedzieć, będzie on za 1 - 2 lat ;( Nie ma sensu tyle czekać, szczególnie że też nie jest to 100% pewne.

Sera przemawia do nas właśnie rozmiarem, aczkolwiek słyszałem, że jest to po prostu BAYU brandowany przez Sera (chinszczyzna) firmowana Serą...

Ona - widziałaś Sera na żywo?

a myslisz ze z aquaelem jest inaczej?

Obecnie wszystko produkowane jest w chinach.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquaela (Wg producenta) robią w Suwałkach w Polsce. Chociaż tutaj chodzi bardziej o jakość niż o pochodzenie :clapping


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szyby 3 są proste, rogi są giete :clapping Obydwa zestawy mają tutaj kombinowane te szyby.


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładnie - Obydwa gięte :clapping Masz rację Radek. Nie wiem, czemu ciągle byłem przekonany, że SM ma prostą szybke :strutin Tak czy inaczej widzę, że nikt nie ma Sery ;(


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile sie nie myle z tego co mi sie obiło o oczy

to na targowisku którys kolega bez powodzenia probuje sprzedac ta sera 130

znajdz ogloszenie (iles tam stron wstecz) i zapytaj wlasciciela o wrazenia


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, szczerze mowiac to trochę się już skłaniam do ReefMaxa (litraż mały niestety). Niezależnie od tego, jakie wady i zalety mają obydwa systemy, nikt nie ma Sery więc w razie czego wsparcie żadne :clapping

Luft - wyślij mi swoją stronkę na PM (jako fotograf). Chyba Cię znam skądś, bo żona moja w branży :strutin

Peniek - coś nie wygląda to akwa z linku na 130l...


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez bym wybieral reefmaxa chociazby ze wzgledu na oswietlenie t5 a nie jak w Sera, na kompaktach.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja teraz nie wybrał bym ani tego... ani tego.. za 1250 zł RM kupisz szkło... skonstruujesz lampę i kupisz dobry odpieniacz. I zakładam się ze baniak będzie większy jak marne 80l. A jak poszukamy na targowisku to można całkiem sporo zaoszczędzić.... nie ukrywam, ja za swojego RM zapłaciłem 720 zł (używany) w tej kasie raczej nic dobrego bym nie złożył..

Reasumując... wszystko można zrobić.. a skoro trzeba przerabiać można by się skusić na SM ze względu na wymiary..


ReefMax

2,5 l. spiorax
Odpieniacz DIY +BM SP-1000
refugium 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no, postanowione - będzie w końcu ReefMax. Poczekamy na projekt wielkiego akwarium jeszcze, a potrenujemy na RM. Jak się wkręcimy w akwarystykę, to RM zostanie żonie na stajnie koników albo powędruje na allegro.pl :clapping


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te zbiorniki nadają się raczej na akwa słodkie,ale po odpowiednich modyfikacjach z sery można cos wyciągnąć z panela filtracyjnego wyrzucamy wkłady ,,gąbkę można zostawić do pierwszej podmiany ,,,a nie sa to zbiorniki do hodowli pokolców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kiedys miałem sere z moich spostrzezeń odpieniacz na smietnik porażka , siatło do miękich , jak chcesz cos wiecej za słabe ja dołozyłem 3x36w, dodatkowo tunze 6025


nano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.