Skocz do zawartości
Engell1

niskie NO3 a padanie LPSow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kurde w ciagu kilku dni parametry mi szlag trafil i w oczach korale padaja.

Dzisiejsze parametry :

PO4 : 0,36

NO3 : 5 tylko ( a mialem zawsze 25-50)

Ca. : 375 spadlo

Mg : 1170 spadlo

KH : 7,7

Korale doslownie padają w oczach. Mysle ze to wynik tak niskiego NO3 . . ??

Ca + Mg spadlo dosyc gwaltownie bo przez 2 miesiace mialem na dobrym poziomie a w ciagu kilku dni spadlo do powyzszych poziomow.

Wszystko chyba spowodowane wódką i ZS2. Dzisiaj odstawilem wodke a kilka dni temu ZS2.

Czy tak niski poziom NO3 moze byc powodem umierania korali ?? Nie sadze aby jakis inny parametr mial wiekszy wplyw na taki stan rzeczy

:tongues


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niski poziom nie taki straszny wiele osób zaleca zero, raczej szybka zmiana


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodem problemow z koralami sa wahania parametrow a nie NO3 5mg/l.

Zadbaj o stabilne parametry to problemy sie skończą.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale ja nic ostatnio nie zmienialem wiec skad taki skok NO3 . . .no i Ca+Mg

Czy to mozliwe ze to przez wodke?


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ca strasznie poleciało. A jak robisz podmiany wody? Dodajesz jakieś suplementy?


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Engell1 przestan stosowac na Ca i KH te firmowe badziewie zacznij stosowac metode ballinga a bedziesz mial stabilne parametry i zdrowe korale i kasy tez zaoszczedzisz.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Calkowicie popieram wypowiedzi Penka.

NO3 =5 jest ok., ale reszta b. slaba. :tongues

szarykruk, czesc !

Kto mial NO3 "0" ten juz tego nie zaleca :D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ja mam teraz N03 zero i widzę już negatywny sskutek na koralach, coś im nie pasi:banghead

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy NO3 0 dobrze jest podawac aminokwasy i wiecej papu, wtedy korale nie powinny narzekac.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy "Korale doslownie padają w oczach."? Opisz mozliwie jak najdokladniej jak to padanie wygladalo. Od jakiego korala sie zaczelo, czy korale bieleja czy traca tkanke, jesli traca to od dolu czy od gory, jak szybko - slowem napisz mozliwie jak najdokladniej co sie stalo.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć Stani- wiem że zero NO3 nie jest dobre, ale nie powoduje gwałtownej śmierci korali

AquaManiac dobrze prawi, zdjęcia też wskazane.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wszystko zaczelo sie od mojego kombinowania z obnizaniem PO4. Stosowalem wodke, potem zaczalem ZS2 i znowu powrocilem do wodki a 2 tyg. temu jeszcze absorber PO4 - pisalem na forum. PO4 nadal bylo wysokie ale nic zlego koralom sie nie dzialo do czasu gdy tydzien temu wyjechalem na kilka dni i poprosilem zone aby dala rybkom jesc ale tylko troszeczke . . .po powrocie dowiedzialem sie ze zona wsypala rybkom przez 2 dni jakies 1/4 pudelka "bo wygladaly na glodne" i od razu widzaielm ze cos nie tak z koralami bo w ciagu 2-3 dni niektore stracily polipy - mam tylko LPS -> Euphylia na jednej glowie juz jest lysa i widze inne glowy tez kiepsko wygladaja. Miekasy tez jakies powyginane i nie wypuszczaja "czulkow". PO4 niby nie wzroslo bo przed wyjazdem bylo 0,41 a wczoraj 0,36 (nie wiem czy to w ogole ma cos doczynienia z tym karmieniem). Jedyne co zaobserwowalem to niskie NO3 no i mocny skok Ca i Mg - leje preparaty na pomoca pomp i stabily poziom byl od kilka miesiecy . . .

Juz zastanawiam sie czy nie sprzedac wszystkiego w cholere bo zowu pelno kasy pojdzie na smieci . . .a szczerze mowiac od poczatku czyli 1,5 roku nie mialem stabilnego niskiego poziomu PO4 i NO3 - cieszylem sie tylko przez miesiac gdy zaczalem stosowac vodka method bo korale pieknie sie otwieraly i wszystko bylo piko belo. Po wakacjach letnich jak nie lalem wodki przez 2 tygodnie nie moge dojsc do ladu z parametrami PO4 (NO3 niestety nie mierzylem bo wychodzilem z zalozenia ze skoro PO4 nie maleje to NO3 tez jest wysokie(mialem zawsze 25-50))


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasze Malozonki.....U mnie wlali browarek

Malolaty I wszystkie rybki pletwami do przodu.

Powoli I dojdziesz do ladu.Moze czas na polimery?

Powodzenia

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie polimerow to nie stosuje bo ma RSM i nie ma jak podlaczyc filtra.

Zastanawiam sie jednak czy nie wyprobowac tego nowego produktu SeaSLug PhosBalls bo niby mozna to uzywac w woreczku w silnym przeplywie . . .


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie czy moglbym wlozyc te PhosBalls w woreczku albo i nawet luzem do odpieniacza Deltec MC500 do lewej komory tam gdzie normalnie jest gabka?? Ja i tak nie mam tej gabki . . .tylko nie wiem czy tam jest az tak duzy przeplyw wody . . .

Ponizej budowa odpieniacza


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maly woreczek pewno nie zaszkodzi .Pozatym

Przemek dobry fachura I wie co dobre :tongues

Sk

W skimerze za wielka zadyma.


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#288160 Engell1 :

Sluchajcie czy moglbym wlozyc te PhosBalls w woreczku albo i nawet luzem do odpieniacza Deltec MC500 do lewej komory tam gdzie normalnie jest gabka?? Ja i tak nie mam tej gabki . . .tylko nie wiem czy tam jest az tak duzy przeplyw wody . . .

Ponizej budowa odpieniacza

I znowu kombinujesz.. Po co chcesz dać te phosballs?? Będziesz ćwiczył na sobie jak to działa ??

I staraj się nie robić takich gwałtownych zmian.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Engell1

Kiedy zmieniałeś ostatnio świetlówki? Miałem podobny problem, ni z tego ni z owego euphyllie zaczęły tracić tkankę. Po prostu odpadała z dnia na dzień. Po zmianie świetlówek wszystko ustało, korale zaczęły się mocniej pompować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T5 wymienialem 5 miesiecy temu i pod koniec pazdziernika mam zamiar wymienic na nowe.

Odnosnie kombinowania to chce w koncu znalezc sposob na to aby PO4 i NO3 było na niskim stabilnym poziomie a z tego co widze, to polimery są chwalone przez wiekszość forumowiczów.

Nie widze innej mozliwości bo absorbery PO4 jakoś u mnie nie działają a i tak działają tylko na PO4 a jak przestane lać wódkę to NO3 znowu skoczy do 25-50 . . .


Eheim Incpiria 400 ( 130x55x65 optiwhite + sump 58x43x40cm - ok 420 litrów w obiegu)

2 x Aquatlantis LED 70 W ( Marine and Reef i Marine Blue ) zmiana na Maxspect RSX 300 ( 03.01.2018)

odpieniacz: Deltec SC 1456

cyrkulacja : 2 x Tunze 6055

obieg : Eheim Compact+ 3000

start 24.05.16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.