Skocz do zawartości
Edek Przybysz

Pare zdjęć z Sharm el Sheikh

Rekomendowane odpowiedzi

Może mały off-topic: byłem w Egiptowie dwa razy i zawsze lipiec/sierpień' date=' a w tym roku mnie ciągnie żeby tak na tydzień wyskoczyć wiosną. Kiedy najwcześniej jest już na tyle sensownie ciepło że można snorkeling uprawiać bez zapalenia płuc i pianki 10mm? Byłem w Sharmie i Hurghadzie,a le tym razem pojechałbym gdzieś gdzie mniej ludzi a więcej życia w wodzie? Dahab? Marsa Alalm?[/quote']

Ja kiedyś (2004/06 nie pamiętam) byłem w lutym w Sharm, było wtedy raczej letnio, woda miała coś około 22-25C, zapalenie płuc ci nie grozi, ja wtedy nurkowałem 1-2 razy dziennie i kilka razy nocą. Jak chcesz jechać do Dahab to trzeba wziąć poprawke na zaje... mocny, zimny wiatr. Swoją drogą Dahab jest raczej brudne, nie jest to typowa miejscowość turystyczna jak Sharm czy Hurghada i jeszcze dookoła sami ruscy, także nieszczególnie przypadła mi do gustu, nie wiem tylko jak wyglądało tam życie pod wodą bo tam akurat nie nurkowałem. Wydaje mi się, że temperatury tak pod koniec marca/ początek kwietnia powinny być ok.

PS. w lutym mogliśmy się dorobić lekkiego szoku, jak wylatywaliśmy było -20C jak przylecieliśmy było powyżej 20C, a my z samolotu wysiadaliśmy w traperach i kurtkach zimowych :)

Pozdrawiam Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Byłem w Egipcie chyba w każdym miesiącu roku. Najfajniejszy jest marzec i październik. Ty raczej celuj w marzec. Temp. powietrza ok 28-30C, woda super, słaby wiatr od morza - rozwiązują juz palmy. I najważniejsze - to pierwsze żniwa truskawkowe. Takich truskawek w życiu nie jadłem.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najfajniejszy jest marzec i październik. Ty raczej celuj w marzec. Temp. powietrza ok 28-30C' date=' woda super, słaby wiatr od morza[/quote']

Październik też zdecydowanie polecam wtedy jest jak w bajce. Jak byłem w lipcu to była tragedia 40C w cieniu i w okolicach 60C(!!!) w słońcu. Cał czas siedzieliśmy w pokojach.

Pozdrawiam Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio bylem w koncówce wrzesnia i było hmmmm wystarczajaco ciepło żeby poczuć afryke :) nie to samo co w lipcu/sierpniu + goracy wiatr z pustyni ja tam lubie ten egipski skwar :)

moim zdaniem Hurghade sobie odpusc w przedbiegach (tam juz ładnej rafy nie ma jesli chodzi o snurkowanie) , Dahab to raj do nurkowania ( Blue Hole ) rafy fajne , miasto takie sobie , Sharm najfajniejszy jak dla mnie bo i rafy ładne ,a i mozna sobie codziennie na Ras Muhammad plywac bo blizej niz z Hurghady i na miescie jest co robic no, ale tam juz byłes wiec zostaje Ci Marsa Alalm . Nie byłem nie wiem ,ale moze warto bo w sumie to swierzy kurort i rafy nie zniszczone. A ruskich wszedzie pelno czy to Hurghada , SSH ,Dahab czy Marsa Alalm ...


+ sump , HQI 150W + 2x T5 24W ,
,111.jpg

http://www.przyczepa4u.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.