Skocz do zawartości
gaduch

Aplikacja dla akwarysty

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawialiście się może na tym jak mogłaby wyglądać (co oferować) aplikacja komputerowa skierowana do akwarysty?

Z racji swojego zawodu oraz zainteresowań sam nad tym zacząłem się zastanawiać i doszedłem do wniosku, że dla własnych celów nie napisać czegoś co pozwoliłoby mi gromadzić informacje na temat stanu (obecnego i przeszłego) moich zbiorników. Potem pomyślałem, że nie mogę być takim samolubem - może ktoś jeszcze by z tego skorzystał. Dlatego zaczynam ten wątek, aby zebrać od Was pomysły co Wy byście widzieli jako funkcjonalności takiej aplikacji. Chciałbym aby efektem końcowym tego wątku był zbiór założeń, który pozwoli mi na napisanie aplikacji skierowanej do konkretnych potrzeb użytkowników. Obiecuję, że aplikacja będzie darmowa :tongues


900l w obiegu: Nowy początek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#288589 gaduch :

Obiecuję, że aplikacja będzie darmowa :tongues

Chwała Ci za to :D

Ale..... takie programy już są - też darmowe. Jeden z naszych kolegów taki napisał i wielu z nas korzysta.

Oczywiście nie jest powiedziane że Twój nie będzie lepszy :D


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#288591 SkoczekPL :

Ale..... takie programy już są - też darmowe. Jeden z naszych kolegów taki napisał i wielu z nas korzysta.

Gdzie można go pobrać lub do kogo napisać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę. Autorem programu jest kolega AND

Program

Po za dziennikiem, historią testów, składem życie itp., program ma wbudowany m.in kalkulator poboru prądu, ballinga.... zresztą sami zobaczcie :tongues

Ja go używam i jestem zadowolony.

Jak ktoś ruszy archiwa forum to były też inne linki .... do innych programików ale po EN


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iPhone ma pare(do parametrow wody,mozna cyknac zdjecia)

Sk

Ps Rafal chyba wysle tobie jakas stalowa obroze

Z tego co widac bez domny kundelek z magicznym okiem

Ciebie przesladuje.


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł, jest kilka aplikacji w tym temacie ale niestety brak aktualizacji tych programów, a pewne opcje można by udoskonalić. Jest program AquaCenter od użytkownika And.

Jest też niezły program z wieloma opcjami ale tylko w wersji ang. o nazwie Aqua Calculator.

Jednak przydałoby się coś świeżego i w miarę aktualizowanego z duchem czasu i naszych potrzeb.

Jestem na TAK


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ołówek + papier = notatki , a wy chcecie program pisać tylko po to żeby czuć klawisze pod paluchami i ogladać migotający ekranik.

hihi :tongues

pozdrawiam

( moja uwaga to nic osobistego )


" Świadomość piękna podwodnego świata jest dla dziecka pasją całego życia..."

Aktualnie pielęgnowane akwarium 1000 L

Poprzednie akwaria 500 L , 1200 L , 400 L (TOTM 02.2013 )

-----------------------------------

gallery_7726_2489_32720.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast korzystam z arkusza kalkulacyjnego, po wpisaniu odpowiednich formuł sam wszystko oblicza, mogę nawet wykresy zrobić w razie potrzeby :D Z programów akwarystycznych próbowałem korzystać, ale nie przekonały mnie, lubię mieć pełną kontrolę :tongues


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aqua Calk jest aktualizowany w miarę często. To co w nim fajne to zawarte parametry różnych marek soli.


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze Panowie ktos by napisal dla Iphonu jaka App.Jest tam pare Aquaria,Aquarium Calculator,Marine Fishmates,Reef Doser.

Ponoc jest troche latwiej go pisac na jablkowych.

Sk


120 GL tenk(454.24L),110Lb Fiji Pucani Skala ,Pompa Vortech 40W,20W,360W Swiatla 50/50,8W LED nocne,60Lb piasku(2mm zmielone muszle).Pare Kolari ,Wiele rybek,slimakow pod piaskowych,reef krebow.55 GL Tenk glonowy ,Filter Bio Pellets

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam magiczny zeszyt w kratkę 100-kartkowy od 2 lat,ale chętnie bym spróbował z nowego programu,jakiś tam kiedyś testowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.