Skocz do zawartości
rs

Pękający Weipro

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj testowałem nowy odpieniacz. Stary-Weipro wyjąłem z sumpa i postawiłem obok akwarium. W pewnym momencie usłyszałem trzask i zobaczyłem odpadający kubek na śmieci. Nie dotknąłem go, nawet na niego nie spojrzałem. Stał w tym miejscu ok.3godz. Aż strach pomyśleć co by się stało gdby odpieniacz stał w sumpie i cały syfek by się tam wylał.Słyszałem o podobnym przypadku ale nie sądziłem, że to tak wygląda. Okazało się przy okazji, że w opaskę, która pękła, rury są tylko wsadzone bez kropli kleju. Nie sprawdzałem czy opaska jest ze sklejalnego tworzywa ale może należałoby się jakoś zabezpieczyć. Może ktoś ma jakiś sposób.

Uważajcie na odpieniacze Weipro.

982-obraz 009.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie też szczelił ale na tym przeźroczystym


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

No to doszła, jeszcze jedna wada dla odpieniaczy Weipro, prawdopodobnie, o ile nie majsterkowałeś przy nim, pęknięcie było spowodownae różnicą temperatur, co do pytania, tak można się zabezpieczyć - kupić nowy odpieniacz (nie Weipro) :)

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie raczej chodziło o szansę zabezpieczenia innych przed wypadkiem. Wprawdzie mój odpieniacz po dolożeniu kostki lipowej pienił całkiem ładnie to jednak zrezygnuję z Weipro w ogóle, nie tylko z odpieniaczy. Właśnie testuję wykonane przez siebie odpieniacze. Wygląda to obiecująco, chociaż wiąże się to z przeprowadzeniem wielu prób bo niestety nie da się wszystkiego obliczyć. Ale Weipro nigdy więcej. Jeśli chodzi o przyczynę to stawiam na zmęczenie materiału. Rury są wciskane w mufkę na siłę, może nawet na ciepło. Po jakimś czasie materiał się starzeje, zmniejsza się jego wytrzymałość i strzela pod działaniem naprężeń. Mój wytrzymał 10 miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

testuj testuj, zobaczymy co z tego wyjdzie, choć masz dużą komnkurencję w postaci Swirleja

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę konkurować ze Swirlejem. Liczę raczej na pomoc z jego strony. Gdzie mi tam do niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie tez pekla dokladnie ta opaska. Skleilem go juz bez niej poxipolem i planowalem zamontowac w nano u siostry. Tyle ze wtedy pekl kubek (konkretnie poszla rysa wzdluz dna) Nawet sie nie zdenerwowalem, generalnie to zenada a nie sprzet :)

Odpieniacz jak odpieniacz, kawalek rury i tyle ale jakosc materialolw w pelni zasluguje na napis "made in China".

Kuba nie zostal ci kubek po tym badziewiu bo bym chetnie odkupil :)

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja nadal na tym badziewiu jadę :) tylko poxipolem skleiłem a pękł właśnie kubek :) po dnie :)

widać tam są jakieś naprężenia :D

Teraz mam jednak jeszcze problem bo zobatrzyłem że mi na śrubunku leciutko podmaka :D i w sobotę albo niedzielę będę uszczelniał.

widzę ze stawiasz siostrze baniak na całego.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No prosze, w sumie nie uzywam Weipro ale uzywalem swojego czasu kubek od niego do odpieniacza DIY i tez peklo w nim dno. :)

Ale wcale sie nie dziwie. Jak biore go w rece to obawiam sue zeby go nie zgniesc.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz stoi, troche skaly kupionej, troche ode mnie, woda moja z podmianek. Znacznie przyspieszylo to dojrzewanie akwa, w sumie glonow nie ma i prawie nie bylo.

Ma nawet ryby, 3 gobi okinawae, ode mnie z hukiem wylecialy. Mialy byc reef-safe a takich rzeznikow acropor to w zyciu nie widzialem.

Chcialem jej zamontowac odpieniacz weipro bo na razie ma flotorka "na drewno" a jest to cholernie irytujace urzadzenie.

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moge wiedziec czemu flotorek jest irytujacy, bo wlasnie midiflotorka nabylem, ale jeszcze nie uruchamialem.


Pozdrawiam

Marcin

===============================================

190L, 6x24W T5, 150W HQI, dużo pomp i innych dupereli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na poczatku podpinamy drewienko i odpienia przyzwoicie, ale z kazdym dniem drewienko troche sie zatyka i zeby jakosc odpieniania byla utrzymana trzeba od czasu do czasu przesunac odpieniacz w dol. Po jakims czasie drewno trzeba wymienic, oczyscic, wysuszyc i wtedy jest gotowe do ponownego uzycia. I tak w kolko. Moze to nie jest duzo ale jesli w alternatywie jest odpieniacz ktorego obsluga ogranicza sie do wylewania zawartosci kubka to nie ma sie co zastanawiac.

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast drewienka może warto zainwestować w ceramikę - dłuzej wytrzymuje pez czyszczenia, a po nim nie wymaga suszenia.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sa szanse na male babelki z ceramiki? :) Gdzie to mozna kupic?

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie pękania odpieniacza WEIPRO, czy te pękające były narażone na światło z HQI, czy były w sumpie?


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

babelki sa malutkie - to zalezy tylko od ceramiki, kiedyś widziałem w sklepie normalnym zoologiznym - takie białe podłuzne rurki, kurcze robił to ktoś znany.


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie rurki, jaka ceramika? link poprosze


Pozdrawiam

Marcin

===============================================

190L, 6x24W T5, 150W HQI, dużo pomp i innych dupereli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rah, mój był w sumpie, nie miał kontaktu ze światłem słonecznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukam to podam narazie pisze co pamietam a lata już n ie te i lecytyny brak :)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rs, no to znaczy, że po prostu tak one mają, chociaż mój z sumpa chodzi drugi rok i wszystkie czyszczenia i wyciągania kubka przeżył, a taki odkupiony używany przy pierwszym czyszczeniu się rozleciał (właśnie ten czarny pierścień pękł)


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne sensowne, racjonalne wytłumaczenie to czary:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.