Skocz do zawartości
bamboo

Grzybek się rozmnaża, czy umiera?

Rekomendowane odpowiedzi

Nietypowe pytanie, mamy w naszej super mini solniczce grzybka, który niestety przeżył już swoje (przyssał się sam do siebie). Dzisiaj go szpilkowałem do skały, aby pompka go nie majtała po całym akwarium i zauważyłem, że wylatują z niego dziwne rzeczy.

Wg mnie, opcje są dwie - albo to jakies mini grzybki, albo chłop ma nas dość i umiera :/

DSC_5708.jpg

grzybek.jpg

Osoby o słabych nerwach i bojące się igieł - proszę o opuszczenie posta :tongues


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzybkow sie nie szpilkuje !!!

zapnij go zadka gaza do skaly i przyrosnie w pare dni.

grzybki fragujesz tnac je na 4-6 czesci i rzadka gaza do skaly

Czasami warto poczytac zamiast robic glupoty

http://www.fragoutpost.com/forums/showthread.php?t=229

http://www.youtube.com/watch?v=zGwKYlnO4fA&feature=related


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyciągnij ten kawałeczek skałki, przetrzyj ręcznikiem kuchennym, kleju KROPELKA kapnij, połóż na niej grzybka poczekaj z 1min minutę... włóż do akwa... nie morduj ich igłą:tongues

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, czytałem właśnie aby je szpilkować, zresztą na tym forum :/ szczerze mówiąc, drugi się świetnie przyssał po szpilkowaniu. Ten coś dziwnego z siebie wydzielił, aczkolwiek już 2 dni po szpilkowaniu.


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przyssał się sam do siebie -czyli odkleił ze skały to mu się miejsce nie podobało. np za duży prąd wody. metody są różne-można przyszpilić, mozna gazą,nozna w szklane w akwarium połozyć na kawałek skałki. to co mu wyłazi to protest przeciwko kłuciu i cięciu- normalne. Czasem wystarczy, że krab przejdzie po grzubku :tongues


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smithpl: Nie piszę głupot! Jeśli chodzi o jakiekolwiek ingerencje w życie, zawsze najpierw czytam, piszę zanim coś zrobię. Zobacz np. mojego posta o sinularii pisanego 2 godziny temu.

Skała, na której są grzybki blokuje właśnie sinularię. Między innymi z tego powodu nie chcę wyciągać jej z wody w celu klejenia. Oprócz tego na skale są inne szczepki, a żadne nie mogą być na powietrzu.

Jeśli grzybki dobrze znoszą cięcie, to myślę, że kłucie ich nie zabije...

Wracając do tematu - ktoś wie - co "wydzielił" z siebie grzybek?


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ubiles gada gratuluje - poczytaj o propagacji grzybkow - nie doczytales


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie dla Smithpl, za nagonkę na "świeżaka". Jeśli jesteś tutaj, to pomóż, a nie staraj się być złośliwy. Wyszukane w ciągu 20 sekund. Jest tego masa!

ksenie mozesz przywiazac ponczocha, po 3-4 dniach sie powinna przykleic.

cladielle, tak jak pisal olek - super glue.

grzybkow nie przywiazuj ponczocha ! najlepiej igla je przyczepic do skaly i zostawic na 1 - 2 tygodnie, przynajmniej z moich doswiadczen... po super glue szybko odpadaja.

taka uwaga mała, jak grzybki wbijasz z igłą to nie wbijaj w sam środek ! staram się w bok i żeby prąd wody przygniatał grzyba do skały bo jak bedzie fruwał to zapomnij

Dostałem dzisiaj malutką szczepkę Sarcopytona. Zastanawiam się czy mogę go delikatnie szpileczką przymocować do skały?? Grzybki widziałem że tak mocowaliście ale sarco jakoś się nie natknąłem.

_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bamboo ... grzybek powinien się dźwignąć, jak masz w miarę poprawne parametry w akwarium. Bo skoro tnie się je na 4-6lub 8 części (co sam nie raz robiłem, żeby dać kolegom) to da rade:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tniesz to przez środek czy bokami jakoś omijając środek?


Akwarium 120 * 40 * 50 h

Oświetlenie BP EX+ 120 W

Cyrkulacjia Hydor - Koralia 4 (2 szt.) 4600 l/h

Odpieniacz Deltec AP 600

Obieg AM OR 3500 l/h

Start niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DXP - mam nadzieję :tongues drugi grzybek żyje i ma się dobrze od kiedy go przyszpilkowałem właśnie. Akwarium jest świeże totalnie, dojrzewa więc są w nim tylko 2 grzybki i kilka gratisowych szczepek zoa + od wczoraj sinularia.

Wszystko ma się dobrze, rurówka szczęśliwa, wychodzi zawsze jak wkładam rękę do akwarium :D tylko ten grzybek mnie martwił :D


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krotki - jeśli mnie pytasz, to nie wiem :D Nie zrobiłem tyle nakłuć, żeby biednego przeciąć :tongues


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@krotki , tnę jak najbardziej przez środek (przez paszcze) i później od razu przyklejam do skałki. 95% przeżywa i ma się świetnie w nowych "domach":tongues

@bamboo, to już go nie nakłuwaj więcej i nie przestawiaj:) I moja rada, nie szalej z podmianami wody na początku:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wodę podmieniam raz na 10 dni, jednak na 5l wody z działającego akwarium (osoby z Wrocławia będą widziały skąd) :tongues Też uważam, że w tak małym akwarium nie ma co szaleć z podmianami 20% co tydzień.


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby nie było grzybek jest wyraźnie wnerwiony bo wywalił na zewnątrz frgament układu trawiennego co w jego przypadku oznacza agresję. jednym słowem "żołądkuje się" :tongues


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mamboo - napislaem ci jak sie fraguje grzybki i jak robi to pol siwata - wiesz lepiej - twoja piaskownica...


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smithpl - Skoro jesteś takim ekspertem, to nie pisz do mnie i nie rób z siebie guru przed początkujacym, tylko postaraj się POMÓC! Szczególnie, że na tym forum to TY twierdzisz, że grzybków się nie szpilkuje, a większość osób z forum jest z innej połowy świata niż Twoja. Może to i dobrze :tongues

Napisz do kilkunastu osób z forum, które tak uważają. dziwnym trafem, tamte kilkadziesiąt postów siedziałeś cicho i teraz jak widzisz kogoś swieżego to jest dzielny i kozakujesz niepotrzebnie. Możesz napisać co zrobić po fakcie bo jak widzisz szpilkowanie było mi polecone przez doświadczonych ludzi (oczywiście nie tak doświadczonych jak Ty).

Wracając do tematu po krótkim off topie, dzisiaj grzybek wygląda trochę jak 2 sklejone razem. Wydaje mi się, że umierać nie będzie, tylko się podzieli. Zobaczymy...


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój grzybek tez takie wnętrzności wystawię przez otwór gębowy, jak dodawałem bactozyn w proszku do wody... Czy on tak starał się wyłapać ten pył bo uznał ze to pokarm ?


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, to sobie szpilkuj


---

OptiWhite 360l, Bubble Magus NAC-7, DIY dozownik Balling i dolewka z RO, Deltec HLP4040, 2x JVP-102B, 2xJVP-101B, ATI PM 6x39W + DIY LED 50W, Aqua-Meter by Mufti.

NP-reducing BioPellets

EFW6p2.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boft - mysle ze wystawienie układu pokarmowego z tego co rozumiem wiąże się raczej ze stresem niż pobieraniem pokarmu. Czyli trochę tak, jakbyś wyrzucił z siebie swój uklad pokarmowy - raczej nic dobrego.

Jeśli źle to rozumiem, piszcie :tongues


_______________________________________________________________________________________

450L + Sump 90L szczepkarium, odpieniacz ATI 250 na 2 x Tunze Silent 9430

Moja stronka: http://goralewicz.co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może wypuszcza to z otworu gębowego i wyłapuje pokarm? wyszło to z otworu gębowego u wszystkich grzybków naraz a później się schowało.


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U swoich grzybków zaobserwowałem wywalanie wnętrzności przy stresie. A jeśli wywala wnętrzności przy dodawaniu czegoś do wody- to raczej nie wyłapywanie a także stres.


Sto kilo szczęścia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak stres :tongues będę na przyszłość uważał ...


Jest : BofT'owe +/- 288l w obiegu; 2x Maxpect Ethereal + ICV6, AquaMedic DC Runner 3.2, Gyre XF-330, Maxspect MJ- SK400, ~30kg rock, 10kg sand.

Było :  Mój Reefmax - Tunze 9002, 2 x Koralia nano 1600, Newjet1200, 1 x Ati Actinic, Aquablue plus, Aquablue special, ~15kg LR, ~6kg LS - start 13.01.2011 i nowy baniak 20L a w nim troche skałki i żwirku koralowego + krewetka modliszkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to są za szpilki na pierwszej fotce ? Ja używam takich zwykłych bez główki i zdaża się , że koral poprostu odpadnie .


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.