Skocz do zawartości
harnas

Regulacja odpieniacza [pilne]

Rekomendowane odpowiedzi

Czy moze mi ktos wyjsnic (jak najprosciej) jak nalezy wyregulowac odpieniacz.

Chodzilo juz wszystko ok ale dodalem dzis skaly i odpieniacza tworzy tyle piany, ze kubelek napelnia sie woda w ciagu 5-10minut...Mam Beasta400 z regulacja ale brakuje mi jakby skali do tej regulacji...

Co mam zrobic aby zminejszyc ilosc produkowanej piany ?

Pompa jest 10cm ponizej poziomu wody, tak jak w instrukcji.

Jesli tego zaraz nie ustawie to nie bede mogl zostawic odpieniacza na noc...


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz otworzyć nieco przelew do akwarium tym czerwonym zaworkiem. Za bardzo dławi i za wysoki słup wody. Ustaw tak zaworkiem, żeby piana pojawiała się tylko w dolnej części kubka. Dopiero po jakimś czasie piana zacznie się przelewać do kubka. Po jakimś czasie, jak skała się nieco oczyści będziesz musiał trochę zaworek przykręcić.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rah: ok, regulacja czerwonym zaworkiem ok. ale co zrobic gdy zabraknie skali.tzn gdy zaworek otwarty na maksa a woda przelewa sie przez kubel ?


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kivi, sprawdziłeś ten sposób? Nie mam Beasta ani go nawet nie widziałem z bliska ale w odpieniaczach, które zrobiłem (na pompach AM) to właśnie za mała ilość powietrza powodowała podniesienie słupa wody. Gdy stosunek powietrza do wody zmienia się na korzyść wody to pompa ma większą wydajność. U mnie zmniejszenie ilości pobieranej wody dawało dobry rezultat. Chętnie dowiem się jak to jest w Beast 400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam podobne doświadczenia - wydaje mi się, że odpieniacz powinien być jednak dłuższy.

Niemniej w normalnym użytkowania chodzi dobrze.

Przy dołożeniu skały, dosypaniu żwirku znalazłem takie sposoby:

1. Regulować wysokością odpieniacz - podnosisz i na czymś stawiasz, lub podnosisz i odchylasz go troche dołem od akwarium 1-2cm i coś wkładasz w tą szczeline (ostrożnie i z wyczuciem, żeby czegoś nie ułamać!). Stosowałem chwilowo, do czasu pozbycia się syfku z wody, bo mam pokrywe. Dzięki takiemu ustawieniu woda w kubełku jest lekko brudna, tak że za dużo jej się nie pozbędziesz.

2. Stoisz przy nim i palcem zatykasz i puszczasz tą dziurke w pokrywce, którą uchodzi powietrze. Możesz wykombinować też jakiś zaworek. :)

3. Nic nie robisz, tylko latasz co chwila opróżniać kubek. Niestety na początku woda jest prawie czysta, szybko przeszedłem do p. 1. :)

Po kilku kubkach odpieniacz zaczyna działać normalnie.

Tzn. unzje, że woda jest czysta i sobie mieli taką mokra pianke. :) Ja się wkurzyłem i wyłączyłem go. A przy okazji dałem szanse planktonowi na rozwinięcie się. :D

Włączyłem dopiero jak kupiłem wężowidło - akurat od 2 dni zaczął mi się pojawiać nalot. No i wtedy działał jak należy!

Podsumowując, te 72h z instrukcji to jest chyba tylko po to, żeby jakąś liczbe podać. Z moich doświadczeń, odpieniacz nie działa, jak woda jest czysta, odpienia, jak jest syfek w akwarium i przelewa jak tego syfku jest dużo! :D

A jeszcze dodam, że w/g mnie ten odpieniacz powinien mieć ciut szerszą rure, wtedy prąd wody w rurze byłby mniejszy i nie potrzebaby byłoby BubleStop'a. No i przydalaby się zrobić coś z tym przelewaniem - albo regulacja w pinie, albo może by wystarczyło przedłużenie tej cienkiej częśći rurki w której robi się piana.

Niemniej jak na tę cene to chyba całkiem dobry odpieniacz (po 2tyg. uzytkowania :) ).

P.S. Ufff... rozpisałem się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Beasta 1200p i nie mam żadnych problemów z przelewaniem. Ustawienie raz pokrętła daje stabilne odpienianie. Oczywiście po karmieniu zwiększa się intensywność piany, ale po prostu jest jej pełno (suchej w kubku), a nie ma żadnej tendencji do przelania. Na początku miałem jedynie problem z tym, że dawała na oko jakoś mało bąbelków powietrza. Po rozkręceniu pompy i złożeniu zaczęła intensywniej pienić i od tamtej pory mimo kilkunastu wyłączeń rozpoczynała pracę z taką samą intensywnością pienienia. Bardzo istotna jest głębokość na jakiej od lustra wody jest zawieszona pompa. Jeśli masz tendencję do przelewania zdław pompę na wejściu lub wydłuż wąż i umieść pompę nieco niżej. Sprawdziłbym jednak, czy nie dałoby rezultatu rozłożenie i złożenie pompy, bo w odpieniaczu musi być gęsto od piany, jak nie jest to coś jest źle ustawione.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rs Nie mam beasta tylko delteca, i tam jest właśnie taki zaworek, owszem woda się podnosi, ale piany jest mniej i nie przelewa.

Miałem podobną sytuację do harnasia po dodaniu bakterii do wody odpieniacz zapienił się jak bym dolał płynu do kompieli, skręciłem dopływ powietrza na kilka godzin , potem znów odkręciłem i było ok.


370L 2xT5-54W cyrk- 8000l/h foto: http://www.nano-reef...e=gallery&f=716

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.