Skocz do zawartości
Stani

Nowe 400 l

Rekomendowane odpowiedzi

To calkiem mozliwe, ze grzalka jest nasza, radziecka. Kiedys mialem 20 l wrzatku :cursin Ale szybciej idzie.:googleye

Na czesc tylnej sciany dalem ceramike.

P1010008.jpg


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przednia z opti zrobileś ? jakiej grubosci szkło? Ogólnie bardzo smaczny wymiar baniaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za przednia Opti mialem doplacic prawie 200 euro, takze odpuscilem tym bardziej, ze szyby maja jedynie 10 mm.

Juz zaluje, ze nie zrobilem 120 x 78 cm :)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie myslaleś zeby wzmocnienia nabyć z bialym silikonem czy one bedą zasłonięte? czy nie przeszkadza ci ?

Jakbyś mógł cofnąć wolalbyś 120x78 czy 100x90 ?

Pytam bo kiedyś też bede zmieniał

Obserwuje wątek bo zapowiada się ciekawie i chce sie wczuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obydwa wymiary maja cos w sobie. Gdybym mial lepsza podloge (drewniana) to bym pomyslal nad 120 x 90, ale wysokie najwyzej 55. Chcialem koniecznie HQI a z metrowym bylby klopot, chyba zeby dac 1 x 400 W i zawiesic nieco wyzej...

Dobra lampa by to oswietlila.

Jakos tak wydaje mi sie, ze bialy silikon lepiej pasuje do malych zbiornikow. Ktos kiedys straszyl, ze pod przezroczystym moga sie rozwijac glony, ale w koncu od strony pokoju, rowniez pod czarnym jest jakies swiatlo.

P1010014.jpg


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Juz troche ustawilem skale i zalalem banke.

Zywy piach pomieszalem pol/pol z moim starym, plukanym. Teraz czas pracuje dla mnie

P1010006.jpg


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czad! bardzo mi się podoba!

super wygląda ta lewa część - po prawej wiadomo półeczki pod spsy - tło dające głębie... no pięknie :)

polecam powiększenie zdjęcia - widać szczególiki :)


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani wszystko ladnie wyglada ale jakos mi ta ceramika nie pasuje ,byc moze jak porosnie glonem bedzie ladnie,ladny wymiar baniaka,mam jedno pytanko nie jest za nisko,jaka jest wogole wysokosc slupa wody od piasku do tafli bo mam wrazenie ze bedzie tam ze 40cm .

glebia piekna,szkoda ze tak daleko mieszkasz bo chcialbym zobaczyc ten zbiornik na zywo moze bym zmienil swoj wymiar na 120x80x55h co ty na to

pozdrawiam grzes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...no ladnie Stani...wiesz nie zawsze wszystkie tematy czytam i nie spodziewalem sie ze ten akurat jest Twoj...od razu widac,gdzie zyjesz...typowo niemieckie to...hehehe...pomysl fajny i tylko trzeba czasu...tutaj trzeba amerykanskiej wyobrazni,nie wazne jakie jest teraz,wazne jakie bedzie jutro jak wszystko zarosnie rownomiernie...zawsze chcialem miec skale taka pokrecona ale na takiej skale nic sie nie da poustawiac...Ty znalazles wyjescie,prawa strona poleczki,lewa zakretasy...bede sledzil ten watek...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzes, masz oko :)

Od piachu do gory sa 42 cm.

Wymiary o ktorych myslisz sa piekne (jesli nie mozesz dac 85-90 cm).:) Brakuje mi z 10 cm. Juz to widze, jak czyszcze przednia szybe, gdy korale puszcza na boki.

Lionfish, jasne, ze masz racje, tylko mysle, ze na bokie doloze zywa, zostawiajac miejsce na pompy. Te, narazie wyczyszczone sa za silne. Gdy sie strumienie spotykaja to wymiata piach i robi sie fala (bliki :)), ale gdy zarosna glonami, badziewiem itp. to oslabna. Mam jeszcze trzecia w rezerwie (4500 l).

Zgadzam sie, ze do pelni szczescia brakuje troche glebokosci i wysokosci, ale wynajmuje mieszkanie na poddaszu z drewniana podloga. Dobrze, ze wlascicielowi moglem podac jedynie wysokosc akwarium :)

A teraz uwaga; spodziewam sie wizytacji Brunona. Kurde, bede musial wszystko pozmieniac :cursin


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że do przodu, teraz tylko czas i czekać, czekać, o efekty się nie martwię:)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staszek gitara,jeszcze troche a zacznie się,sadzonki wypatrzyłeś? :)


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sadzonki bede zbieral raczej dlugo.:)

Zakrylem troche tylna szybe po lewej, bo mnie tu Lionfish linczuje :)

L2.jpg

prawa1.jpg


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu akwarium glebokie i nie wyglądające jak kloc wysokie.Teraz to sie zastanawiam czy nie zrobic 100x65x40/45 patrząc na twoje, jest nieco wyższe ale i dluższe co idzie w parze.

Kiedy pierwsze zycie wchodzi ? :) i czy planujesz już obsade rybną ? wieloryba jakiegoś :)

Piachu bedzie więcej czy tylko 1 paczka 9kg ? - bo na tyle wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ben :)

Piachu leza 3,5 paczki i 2,5 w szczepkarium.

W sobote wstawilem malutkiego zwiadowce : Caulastrea furcata, "taka neonowa", swiecaca. Wyglada na to, ze LPS-y juz moglbym utrzymac. Ale poczekam jeszcze miesiac, bo sps-y to inna zabawa.

W tej chwili

NO3 1

Ca 420

Mg 1320

kH 9

PO4 0,15 (i spada, bylo ok. 0,2)

Na ceramice okrzemki, to normalne, ale skala jest czysta i spiesza sie po niej rozne stworki. Na szybach biale pchelki, pare Asterin i slimakow. Za to kupilem kilka krabikow - to moj inwentarz.

Mialem w piatek 3 rybki, ale szybko padly (patrz nizej). Mysle, ze najpierw ustawie troche korali i poobserwuje to PO4, bez ryb jest latwiej je zbic.

P1010021.jpg


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zjadłbym to wszystko!


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co Ty, zjadlbys piatkowa Dori ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani czemu ten panel z ceramiki nie jest na calej dlugosci? co to za prowizorka? gdzie ta niemiecka solidnosc:bump1

Z lewej strony kawalek skaly z biegiem czasu sie zleje, ale z drugiej strony taka szpara prosze to poprawic ludzie patrza:baby

A jest na co popatrzec:clapping Zawsze zastanawialem sie jak prowadzisz akwarium bo duzo i madrze prawisz. W koncu doczkalismy sie czegosc w formie dziennika.

Stani mistrz patelni:clowning


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzes,

jak ceramika bedzie tak samo brudna jak tylna szyba to tez sie "zleje".

Lionfish kazal dac cos z lewej, Ty teraz z prawej, nie latwo byc poczatkujacym :)

No ale doloze.:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani wlasnie mysle nad glebokoscia i coraz bardziej podoba mi sie 150x80x55,bardzo mi sie podoba twoj projekcik,jak dojda korale bedzie pieknie wygladac,ale niestety musze poprzec kolegow ze ta tylna sciana nie przemawia do mnie,ladniej by to wygladalo jakby komin tez byl zabodowany.ale to twoj zbiornik i tobia sie ma podobac.

pozdrarwiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sądze że ułożenie skały jest OK. zobaczycie za jakiś czas jak ładnie korale porosną i algi wapienne to będzie mistrzostwo świata, kominami bym się nie przejmował życie w baniaku odwróci uwagę, a w przyszłości las acropor zasłoni je kompletnie, poza tym bunkrowac komin skałami i takie tam to nie potrzebne operacje które będą zmniejszac cyrkulacjie w zbiorniku, u mnie komin ma 30cm dł. i na początku było go widac z za skał ponad 20cm a teraz jeden hystrix zasłonił większą jego połowe aż po same lustro wody a reszte za kilka miesięcy przysłonia acry które ładnie sobie rosną i będzie git majonez jak to pani Basie mówi hehe.

Stachu tak trzymaj.:)

Pozdrawiam Grzegorz


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Stani brawo, ladna "sadzawka" :)

Jutro lece do Hamburga, wprawdzie grafik mam napiety ale postaram

sie wygospodarowadz 2 godzinki i odwiedzic Cie

Pozdrawiam

Darek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam juz pierwszego zwiadowce !

P1010004.jpg

P1010006.jpg

Grzesiu,

chyba poslucham Twojej rady i zmienie maskowanie tylnej szyby :waving

zmiana.jpg


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staszek wlasnie o cos podobnego mi chodzilo,lecz zrobilbym wiecej wystajacych polek dla korali mozna by tam jakies poukladac,jak zrobisz cos podobnego bedzie bajka.

pozdrawiam grzes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.