Skocz do zawartości
Stani

Nowe 400 l

Rekomendowane odpowiedzi

#307449 Stani :

Slonce to najlepsza rzecz jaka moze byc. Myslisz o glonach?

Tak chodziło mi o glony, nigdzie nie wyczytałem czy wpadające słońce do akwarium sprzyja czy nie.

Jest okres zimowy i słońce się obniżyło teraz zagląda mi do zbiornika, latem nie miałem takiego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma chyba 6500 K ?:waving


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#305504 Stani :

Mam juz pierwszego zwiadowce !

P1010004.jpg

P1010006.jpg

Grzesiu,

chyba poslucham Twojej rady i zmienie maskowanie tylnej szyby :waving

zmiana.jpg

...widzisz Stani,ta pierwsza forka nieciekawa...ale jak ten odpieniacz z drugiej foty z tym tlem zacznie szalec to bedzie pieknie...ciesze sie ze chociaz Ty wiesz do czego sluzy odpieniacz...a teraz troche zartem...Twoje akwarium robi sie naprawde piekne...kibicuje Ci...Pozdrawiam...

Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos zna nazwe?

P1010007.jpg


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Troche zarybilem, bo brakuje mi NO3 i PO4.

Korale to "szczepki", takze narazie nie ma co pokazywac. Ale sa sps-y, ze 20.

Doktorek ma juz 2,5 cm ! Kazdego rozsmieszy. Jeszcze nie wie, ze bedzie tu krolem...

UXBNO.jpg

F7RSB.jpg

WKpaB.jpg

8RjoC.jpg


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#322893 Stani :

Witam!

Trochę zarybiłem, bo brakuje mi NO3 i PO4.

Stani możesz po raz enty podać jak nazywa się ten środek do podnoszenia No3

P.S.Baniak klasa :clowning


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne,

natrumnitrat po helmudzku.

NaNO3 po EU.

Ps;

ciekawostka u mnie bylo tak, ze nie bylo (poza okrzemkami) typowego dojrzewania. Zielonych nie widzialem. Moze to kwestia doboru zywej skaly ? Nie celowalem w taka, zeby cos z niej wyroslo. Raczej taka od razu odrzucalem.:clowning Parametry trzymalem od zalania zbiornika.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a pamiętasz może ile tego dać na 100L przy no3 0.00 ,czy raczej metodą prób i błędów ???


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bledow.

Bywaja w testach takie malutkie lyzeczki. To taka plaska na Twoje akwarium raz w tygodniu i potestuj. Nawet gdy test nic nie pokaze, to mozesz byc pewien, ze przez ten tydzien korale podjadly (bakterie tez).


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dzięki bardzo

A co do trzymania w ryzach parametrów od początku to też jestem raczej za potem nie ma takich problemów ,aczkolwiek niektórzy chwalą sobie proces dojrzewania ze skałą całą w glonach i smrodem w domu :clowning

Pozdrawiam Jacek


..............................................2651-obraz%20055%20%5B1600x1200%5D.jpg..............................................

FOWLR Już nie długo bo mi oczy bez cukierków padną :) 150x50x50 + sump 240L,30kg LR , 8x39 W , Ati BM 200,cyrkulacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sie wie.:)

Po 3 tygodniach korci, zeby doktora wpuscic.:clowning A my, po staremu. Jak mina 2 miesiace to moze by tak rybke i cos pod nia ? :)

Wydaje mi sie, ze latwiej wydaje sie pieniadze na ryby niz testy i zreszta to rozumiem.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna "stonka" na pierwszej fotce :clowning Czy to mitra?

A brzydal na stałe czy tylko przejściowo?


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza fotka to prawdopodobnie bispinosa.

Brzydal bedzie zawsze. Niech zyje !


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cuż to za model ślimora? Bo w guglach wyskoczyło mi coś takiego :clowning


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach nie,

wrzuc Centropyge bispinosa.

To taka bardziej niebieska odmiana.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to się nie zrozumieliśmy.

Centropygę znam, a pytałem o "stonkę" - czyli te śmieszne pasiaste ślimaczki :clowning


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
#322893 Stani :

8RjoC.jpg

Stani, nie chcę krakać, ale widzę że porządną koparkę wpuściłeś do akwarium

Też mam taką,jakieś 15 cm długości, piach przewala tonami, właśnie dostała eksmisję do mniejszego akwarium

bo nie nadążałem dziur po niej zasypywać :clowning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy taka mam od lat.

Rzuca tam, gdzie podebrala. I przepraszam, ale ja ja kocham.:) Ty tez ?:clowning

Kapuhy, to puste muszelki dla krabikow. Jakos zaden takiej w paski nie chce.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sexguttata jest ok, bo nie bierze do pyska i nie przesiewa w połowie wysokości akwarium:waving

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie co do babek poszukuje takiej co by fungi i innych korali na piachu nie zasypywała niedawno miałem Signigobius biocellatus 2 cm ale po dwóch dniach znikła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panie Stanisławie jak tam szkiełko,coś doszło coś urosło, bardzo proszę o aktualizacje.

Pozdrawiam Grzegorz.:)


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że nie było luznych jajeczek w postaci PhosGuard :clowning i zaraz wkradnie się jakaś aktualizacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj,:(

nie umiem cykac ladnych zdjec, no ale cos mozna rozpoznac.

U mnie jak zwykle, zaczynam od malenkich szczepek, ale zabawa jest przednia. Mam ze 30 akroporek i pare rybek. Moze za rok to bedzie juz troche lepiej wygladac. Jak zdobylem wieksze korale to zrobilem pare szczepek dla potomnych. Zyja.

Musze odczekac i zobaczyc jak to bedzie pod 2x150 HQI. Narazie doswiecam dodatkowo 300 W T5 a i tak chyba pod HQI 250 bylo lepiej. Koraliki buduja narazie stopki i czasami wypuszcza nowa galazke.:clowning

dtrMV.jpg

uwb3r.jpg

VFuox.jpg

0Tjzd.jpg


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Stani,

Miesiąc już mija chyba więc czas na małe uaktualnienie :)

Pozdrawiam

Jacek

Ps.

Bardzo ładne zdjęcia robisz, mnie się podobają


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Stani

akwarium naprawde robi wrazenie.

jeszcze miesiac dwa i korale zaczna wychodzic z akwarium

PS

piwko u Staniego smakuje inaczej niz w Polsce :)

pozdrawiam wszystkich ze slonecznego Hamburga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.