Skocz do zawartości
Stani

Nowe 400 l

Rekomendowane odpowiedzi

Stani jak tam prace inzynieryjne? cos do przodu przy weekendzie?

ps. peknieta sciana to dobry znak:D


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sz_1.jpg

Czlowiek sie jednak w zyciu namorduje.

No wiec po skreceniu szafki z plyta podlogowa i blatem, mozna jak Seb przewidzial, zrobic na niej tance, i to nie baletnic, tylko normalny, zbiorowy, brzucha. No dobrze, dodalem jeden zastrzal i jeden katownik.

Za plyte wyrownawcza robi 2cm styrodur (nie za twardy ?) Po tym kawalku na blacie widac wielkosc dna zbiornika, ktorego jeszcze nie mam.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P1070005.jpg

P1070006.jpg

My to wszystko potrzebujemy ?:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten etap akwarystyki jest najpiękniejszy . Projektowanie , dłubanie...... Fajny projekcik - przemyślany i estetyczny . Przepraszam że pytam ale co z wentylacją szfki ? Pozdrawiam i życzę powodzenia :)


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow... pełen profesjonalizm aż poraża. :) Tylko czekać aż pojawi się tam piękny zbiornik. Gratuluję wykonania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O żesz by Cię, ładnie to wszystko wygląda :) Ale dobrze, że obudowałeś już stelaż, bo jakoś ciarki mnie przechodziły, gdy na niego patrzyłem z myślą o pół tonie baniaka (syndrom niki łapiącej lampę? :) ).


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, super! :). Widzę że 70 cm wysokości dało Ci do wiwatu, i obniżyłeś trochę :)

A przy okazji, bo widzę że twój dotychczasowy zbiornik ma 70 cm głębokości - jak wrażenie głębi? Zamówiłem właśnie większy baniak , 96 x 70 x 45 wys, i gryzę się trochę, czy nie powinienem był dać jednak 80cm szerokości - tylko wtedy musiałbym wygryźć 10 cm dywanu, żeby szafka weszła :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe:D też se ściągę na baniakach napisałeś? Mam to samo, bo zawsze na wariata trza było w necie szukać ile czego wsypać:)

jest fajnie, byle do przodu! Gaz do dechy! Rura, dzida, kita!:)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stani ta szafka po lewej to barek czy miejsce na weki?

Mebel wyglada jak z pod igly. Mam nadzieje ze szkielko tez bedziesz pokazywal


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wujek, a co to za szklany pojemnik z podziałką?


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzes,

po lewej malutkie szczepkarium :) To do niego szukalem ten przelew, zeby miec wszystko w jednym obiegu. Swoja droga, troche mi serce skacze gdy pomysle, ze przelew sie zapowietrzy, ale gdybym robil wiercenie boczne to musialbym szczepkowy podniesc wyzej niz sump, a tam nie ma tyle miejsca.

Szkielka jeszcze nie mam. Jak to zwykle bywa, wycieto otwory 32 mm a nie pod przeloty dla rur 32mm. Tlumaczylem to kilka razy pewnej pani przyjmujacej zamowienia, no i zrozumiala:D

Hepatus,

szafka nie jest szczelna a w bocznej sciance wbudowalem wentylator. Moge regulowac jego obroty, moze wystarczy...

Zenek,

wysokosc 70 cm byla piekna, ale na szafce 60 cm (+podklady, plyty itd), wysokosc calosci byla 145 cm i to juz bylo klopotliwe. Poza tym, HQI 150 byly za slabe.

Seb,

Twoj optymizm jest zarazliwy.:)

P1070007.jpg

Po lewej - szczepkarium i ten przelew...

P1070002.jpg


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#292186 piter39 :

wujek, a co to za szklany pojemnik z podziałką?

No właśnie co to? Też jestem tego ciekaw z czym to się je? :-)


M5 - "Chcesz się ścigać, nie masz szans" - Jeremy Clarkson

akwarium 430L, sump 90L, dolewka 20L, ATI T5, NJ4500, T6065+6045, APF600, FR509, Dr Witt, ARM, Doser One, LR 73kg, LS 27 kg

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=259310

stopg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nic takiego, zbiornik na dolewke. Kiedys zrobilem podzialke co 5 litrow i tak zostalo :)

Na poprzednie akwarium (500 l) zbiornik wystarczal na 3 tyg. urlop.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,projekt pierwsza klasa, ładnie wszystko spasowane.Widac że w sumpie nie ma przegród, nie planujesz jakiegos DSB albo makaronu do natyralnego eliminowania NO3, czy moze się myle.

Napisz ile ten szczepkowy ma literków i jakie wymiary noi jak myślisz rozwiązac oświetlenie w tym szczepkowym, ale stawiam że T5 zawisną lub ledy, ja osobiście bym się skusił na jakieś ledy,bo przy T5 troszke tam będzie ciepło w tej szafce.kilka pasków Aquaray by było wskazane, oczywiście odpowiedniailośc do wielkości zbiornika.

Noi zasadniczo mnie ciekawi jakie szkło wybrałeś na zbiornik główny.

Czy oświetlenie zostaje te które widac na wcześniejszych foto, czy masz może inną koncepcje.

Pozdrawiam Grzegorz.


Pozdrawiam.

380 + 170L SUMP, ATI 10x39w LIGHT,Deltec APF600,Eheim compact3000 obieg,2xTunze6055+ 2xTunze6045 cyrkulacja,55kg LR,30kg LS,top-up aqua-medica,Carbon,Balling i takie tam cary. http://www.ultimatereef.com/TOTM/2011_july/

http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stancor :)

Oswietlenie nad 400 l bedzie to co zwisa na zdjeciu. Giessemann Infinity 2 x 150 W + 4 x T5 54 W. Powinno wystarczyc, zobaczymy jak beda rosnac. Wlasnie zeby zaoszczedzic prad, akwarium bedzie 47 a nie 70 cm wysokie, choc pod 2x250 W korale rosly niezle, to fakt :)

W sumpie po staremu, nie ma przegrod. Tylko odpieniacz. Za duzo juz sie nakombinowalem z roznymi ulepszeniami. Ostatnio bylo dobrze, bo nic do czyszczenia, wymieniania czy wyrywania. Raz w tygodniu byl myty kubek. Sam odpieniacz czy gl. pompa nie byly myte przez rok. Najwiekszy problem mialem z zapychaniem sie wezyka dodajacego NaHCO3. Wtedy cisnienie zrzuca go z pompy i plyn dozowany jest do szafki :cursin

Szczepkowy ma wymiary 75x60x26. Mysle, ze tam wleje z 80 l. Oswietlony bedzie 4x24W T5 (w jakiejs skleconej pokrywie, zeby choc troche zmniejszyc parowanie). Chyba dam na dno ze 2 cm piachu, bo czyste dno nie pozostanie czyste, a skrobac nie mam ochoty :D

W akwarium tez bedzie piach. Licze na to, ze tak duza powierzchnia i ilosc piachu bedzie nieco buforowac rozne skoki, co przy tak malym akwarium moze byc zbyt gwaltowne.

W poprzednim akwarium dozowalem NO3, bo bylo slabo wykrywalne. Moze tu tez nie bedzie problemem ?

Szklo gl. zbiornika bedzie normalne, 1 cm grube. Za przednia szybe zaproponowano dodatkowo 180 euro za Opti, wiec podziekowalem. Zauwazylem, ze juz troche mniej przejmuje sie takimi gadzetami, moze bede zalowal.

Poprzednie, 500 l akwarium z Opti, 1,2cm grube z kominen itd. sprzedalem za 60 euro. Zaplacilem 600. To mnie zniechecilo, bo wychodzi na to, ze co 4-5 lat zmieniam szklo.:D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P1100017.jpg

Z czasem odechciewa sie skrobanie tylnej szyby. Czesc zaslonie ceramika, ktora mocze, w oczekiwaniu na akwarium. Przynajmniej zdopingowalo mnie to do sklecenia pokrywy z oswietleniem nad szczepkowym.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staszek,to wyglada jak góra lodowa :)

grube te tło,trochę litrów ci zabierze


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Mysle, ze nawet kilka korali bede tam mogl przykleic, albo oprzec kawal zywej skaly. Zawsze ten tyl byl tylko do skrobania... Jeszcze nie wiem, jak to sie wkomponuje. Na poczatku bedzie biela dawalo po oczach, pozniej okrzemkami i glonami, ale moze za rok dostanie ulubiony kolor dla dziewczat. :)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stani - jak "czytać" tą ceramikę ?

leży na plecach góra bliżej nas?

początkowo myślałem, ze to tak ma wyglądać i poza tymi ścięciami stworzyło to fajny krajobraz :)

ile zajmuję miejsca w akwa? chodzi mi o głębokość nie wysokość...


TOTM July 2011

500 litrów zobacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kris,

lezy na plecach, gora do nas i ma ze 20 cm. Stac moze samodzielnie, bez przyklejania itp. bo ma plaskostopie.:)

Juz 2 x zmienilem jej wode.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiej marki ta "porcelana" ? fajna jest !


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi :)

Korallenwelt Riffplatten

250x188_riffruckwand.jpg


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stara gwardia nie spi:) Stanislaw o tej porze na forum? Pokazalbys co tam dlubiesz

Trzymam kciuki za ta ceramike tylko tak naszla mnie taka mysl czy zamierzaaz ja przykleic na stale czy tam jakies zastoiska sie nie porobia......????


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem w koncu akwarium. Przeloty pod 2x32mm, powrot bedzie przez tylna krawedz.

Robie wode.:googleye

P1010010.jpg

P1010021.jpg


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staszku czy ja dobrze widze ze wode grzejesz popularna radziecka grzalka turystyczna? :googleye:):)


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.